Степан Родак: "Українці вміють вчитися"

06 липня 12:20
Переглядів: 130
Родак

Готуючись до фінальної частини чемпіонату України з футболу, команда 8 класу (U-14) Львівського училища фізичної культури виїжджала у Баку, де взяла участь у ІІІ Міжнародному турнірі на Кубок Міжнародного банку Азербайджану.

Впродовж турніру хлопці, які виступали під брендом львівських «Карпат», провели три гри і в усіх трьох поступились: белградському «Партизану» 1:2, стамбульському «Бешикташу» 0:4, тбіліському «Динамо» 1:3 і в підсумку поділили 7-8 місця з казанським «Рубіном».

Перемогу на турнірі здобув «Бешикташ», який у фінальній грі у серії післяматчевих пенальті здолав франкфуртський «Айнтрахт» (основний час закінчився унічию 1:1). Бронзові нагороди – у іспанського «Віллареала».

Враженнями від турніру ми попросили поділитися директора училища Степана Родака, який разом з командою вилітав у Баку.

- Наша команда вже втретє бере участь у цьому турнірі, який організовує місцевий футбольний клуб «Інтер» і Міжнародний банк Азербайджану. Своїй участі у турнірі ми завдячуємо львів’янину Валентину Ходукіну, який вже довший час працює у Баку.

Турнір був чудово організований. Організатори взяли на себе всі витрати по перебуванню команд у Баку, жили у пристойному готелі, за кожною командою був закріплений окремий автобус.

Що стосується спортивних підсумків турніру, склад учасників був надзвичайно сильним: іспанський «Віллареал», німецький «Айнтрахт», турецький «Бешикташ», сербський «Партизан», грузинське «Динамо»…

- І як на цьому фоні виглядали наші хлопці?

- Участь у таких турнірах надзвичайно корисна, адже тренери можуть оцінити свою роботу у порівнянні з кращими осередками підготовки футболістів у Європі. Це важливо і для самих футболістів, адже не так часто ми маємо можливість брати участь у такого рівня змаганнях. Свідчення тому минулорічна і цьогорічна участь команд ЛУФК у турнірі – в Баку ми все програвали, поверталися додому і добре виступали у фінальній частині чемпіонату України, де двічі ставали срібними призерами. Такі собі бакинські уроки…

Що стосується цьогорічного виступу, то на це є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Наша команда вилітала в Баку не в оптимальному складі – ряд хлопців напередодні отримали травми і тренери поберегли їх для чемпіонату України. Наша команда працює разом лише другий рік, а суперники тренуються разом впродовж довшого періоду часу. У кращих команд відчувалася добре поставлена селекційна робота і школа футболу – у нас з цим в наших українських реаліях є проблеми.

До суб’єктивних факторів я б відніс те, що хлопці виглядали дещо скутими, адже це був їхній перший виїзд закордон і відразу на такому рівні. Тому команда довго входила в гру і, як правило, після того, як отримувала гол у свої ворота. Але для цього і існують такі турніри, щоб набиратись досвіду – треба відзначити, що команда росла буквально на очах. Українці вміють вчитися.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: