Стрибнути з даху та відчути задоволення, або як тернополяни новий вид спорту випробовували

21 травня 15:45
Переглядів: 172
стрибки

У Тернополі з’явилась нова розвага для тих, хто хоче “полоскотати собі нерви” та відчути що таке справжній екстрим.  Скелелазіння,  стрибки з парашуту, польоти на парапланах – це вже давно відомо і випробувано більшістю. Цього сезону у моді роуп-джампінг.

Роуп-джампінг – це стрибки з висотних будинків, вишок, скель, мостів, що здійснюються за рахунок альпіністського спорядження, що постійно змінюється у відповідності до місця стрибка.

Роуп-джампінг – відносно молодий напрямок екстремального спорту. Вперше принцип роуп-джампінгу був винайдений та сформований Деном Османом у 1989 році. Ден Осман, на той час, був найвідомішим скелелазом-екстремалом у світі. Але в один момент він зрозумів,що отримує значно більше задоволення коли зривається зі скелі і його тримає лише страховка. Цей політ він вирішив вивести як окремий вид спорту. Саме тому роуп-джампінг, альпінізм і скелелазіння дуже споріднені і переплетені речі. У цих видах спорту використовується однакове спорядження та в усіх випадках потрібна висота.

Здається у Тернополі немає дуже високих будинків, на які можна кріпити спорядження так, щоб не стати непроханим гостем у чужій квартирі. Тренери клубу активного відпочинку «Адреналін» знайшли такі дахи. Стрибки проходили в приміщенні закинутого корпусу заводу, що біля «Подолян».

У файному місті, минулих вихідних вже відбулися перші показові стрибки тренерів. Проте можливість відчути, що таке «висота пташиного польоту», змогли і тернополяни. Близько ста новачків показали, що означає не бути пасивним в цьому житті.

P1170800

Ростислав живе за принципом – «Неважливо скільки днів в твоєму житті, важливо скільки життя в твоїх днях». Отак придавши своєму життю більше барв хлопець перший раз стрибнув з даху дев’ятиповерхівки, відчувши що таке роуп-джампінг.  «Я пів року планував подібний стрибок. Хотів їхати до Львова, оскільки у Тернополі нічого подібного не було. Як тільки почув, що стрибки будуть і в нас, без вагань прийшов. Коли ти вже там, на даху, тебе огортає відчуття страху, тому я стрибнув з закритими очима, але вже в польоті відчув задоволення. Ці емоції треба повторити, тому планую стрибнути ще раз».

P1170814

Як не дивно половину екстрималів-початківців складають дівчата. До прикладу, тернополянку Оленку цього разу прийшов підтримати її чоловік. «Я домохазяйка і бухгалтер за сумісництвом. Ніколи не була екстремальної людиною, але сьогодні захотілось чогось вражаючого. Мені здається що подібні речі потрібно вирішувати спонтанно, пережиті емоції допоможуть розібратись в собі, вирішити суперечності долі та розставити всі крапки над “І”. Недарма кажуть, один стрибок краще ста психологів».

Не зважаючи на саме розуміння того, що скоро ти зіскочиш з даху, роуп-джампінг, як вид спорту досить таки безпечний. Звісно, від нещасних випадків ніхто не застрахований, однак у роуп-джампінгу кожен елемент спорядження дублюється, зокрема карабін та канати. Наприклад, до людини прикріплюють два канати, і навіть, якщо один рветься, на іншому можна спокійно і без травм завершити стрибок.

У Тернополі таке задоволення вартує 150 грн. для тих, кому мало одного стрибка, вартість за два – 270 грн., три стрибка вартують 320 грн. Також, для  найбільш активних компаній діє акція, тому хто приведе вісім друзів – один стрибок безкоштовно. Проте, попередньо потрібно пройти реєстраціюhttp://vk.cc/2zHKt9  та оплатити завдаток.

Варто зазначити, що стрибки мають своє вікове обмеження – 18+. Особи віком від 16 можуть стрибнути лише з дозволу батьків.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: