Студенський чемпіонат: чому знову без нас?

05 жовтня 19:00
Переглядів: 190
гол

30 вересня стартував чемпіонат України серед команд, які представляють вищі навчальні заклади нашої держави. Цього разу участь в турнірі зголосилося взяти одинадцять ВНЗ. Серед них не виявилося жодного представника нашої області...

Навмисно відкрив довідник ВНЗ України. Пам'ятаю з студенських років (та й по активній рекламній кампанії в літній період), що ніби в Івано-Франківську та області є якісь навчальні заклади. Може, то все школи і ПТУ? Та ніби ні. Довідник показав, що в нашій області налічується аж 11 ВНЗ або філій від вищих навчальних закладів. Якщо відкинути таких "карликів", як Івано-Франківська філія Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", Академія муніципального управління (Карпатський факультет), Інститут управління природними ресурсами Університету економіки та права "КРОК", Західноукраїнський економіко-правничий університет (цікаво, він ще функціонує), то залишаються величезні навчальні заклади - ПНУ, ІФНТУНГ, Галицька академія, Івано-Франківський університет права, ІФНМУ. 

Чому ж ніхто з них не виявляє бажання взяти участь в всеукраїнському турнірі? Наприкінці "нульових" у турнірі дуже успішно брала участь команда ІФНТУНГ (чемпіон - 2007, 2009, срібний призер - 2008). Знаю, що свою студенську команду ФК "Благо", яка виступає в чемпіонаті міста Івано-Франківська, має Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького. В першості області виступає бурштинська команда "Енергія", яку теж можна назвати студенською. До речі, нещодавно до роботи зі студентами в Івано-Франківському національному медичному університеті долучився відомий прикарпатський спеціаліст Петро Іванович Кушлик. Є надія, що Заслуженому тренеру України вдасться підготувати студенську команду ВНЗ до серйозних стартів.

Все-таки, якось дивно, що потужні навчальні заклади Івано-Франківська, які мають величезний кадровий потенціал, залишаються осторонь футбольних змагань навіть місцевого рівня.

Звичайно, дозволити взяти участь в чемпіонаті України серед ВНЗ, це додаткові витрати. Можна їх зменшити, вийшовши на старт в міському чи обласному  футбольному турнірі. Рівень змагань дозволяє обійтися без залучення екс-профі та зіркових легіонерів. Але якщо команди, яка б представляла ВНЗ (чи навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації), взагалі не існує, це якось дивно. Невже у вас, шановні керівники навчальних закладів, настільки потужні бібліотечні фонди і дуже пасивні студенти, яких би не зацікавило зайняття спортом та участь в футбольному турнірі? Дуже в цьому сумніваюсь.

Додаткова реклама для ВНЗ напевно не була б зайвою...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: