Студентка ТНЕУ Анастасія Меркушина здобуває два золота Кубку IBU з біатлону

13 грудня 18:30
Переглядів: 89
меркушина

З першим снігом любителі спорту переключили свою увагу на зимові види спорту. І не даремно, адже Тернопільщина славиться своїми традиціями та хорошими результатами у зимових видах. Так, цими вихідними студентка Тернопільського національного економічного університету Анастасія Меркушина на другому етапі Кубку IBU в Ріднау здобуває дві медалі вищого ґатунку!

Співавтором першої перемоги в одиночній змішаній естафеті виступив ще один талановитий молодий стріляючий лижник Тищенко з Чернігова. Настя блискуче виграла перший етап, забезпечивши партнерові 16-секундний гандикап перед найближчим з конкурентів. Така перевага, без сумніву, додала впевненості й Артемові, який і в стрільбі, і на трасі не дозволив себе наздогнати досвідченому росіянинові Олексієві Волкову.

Анастасія з Артемом використали лише три запасні патрони на вісьмох вогневих рубежах (причому більша половина з 25-ти конкуруючих дуетів змушена була заїжджати на штрафне коло) і завдяки ще й відмінній швидкості на дистанції перетворили завершальний етап у виконанні Тищенка ледве на просту формальність. Адже двадцять дві секунди відриву над срібними призерами з Росії в спринтерських за біатлонними мірками перегонах — перевага більш ніж переконлива.

Друге золото донька відомого біатлонного подружжя Ірини та Олега Меркушиних здобула вигравши спринтерську гонку. 35 секунд переваги на фініші перед найближчою суперницею! Настя була нестримна: кращий хід на трасі (на 13 секунд швидше другого місця), ідеальна точність і швидкість стрільби (всього 0,2 секунди відставання від найкращого результату за часом перебування на рубежах) - все це вилилося в блискучу перемогу з унікальними шансами на успіх в гонці переслідування!

Друге місце в гонці дісталося традиційній суперниці Насті ще починаючи зі змагань дівчат - Уляні Кайшевої, а бронзу завоювала німкеня Каролін Хорхлер. Всі три призерки обійшлися без штрафних кіл.

Як відзначає ФБУ, перевага в 35 секунд над другим місцем, це третій результат в історії українського біатлону. Більшу перевагу в двох гонках мала тільки Олена Зубрилова в далекому 2000-му році.