Студентська ліга. Підсумки сезону. Під знаком стабільності?

24 травня 16:59
Переглядів: 205
Волейбол

Підійшли до свого завершення змагання у вищій студентській лізі.

Нагадаємо, що сім чоловічих та сім жіночих команд змагалися перед цим протягом сезону, і в результаті по чотири кращі колективи у кожному розряді сформували фінальні групи. Квартет найсильніших чоловічих команд змагався у Хмельницькому, а четвірка кращих жіночих команд розігрувала призи в Чернігові. Можна стверджувати, що фінали пройшли без несподіванок…

Кам’янець-Подільський – золотий постачальник талантів

Команда Кам’янець-Подільського національного університету протягом усього сезону-2014/2015 показала оптимальний результат – набрала максимальну кількість очок, а у фінальних матчах ще й не програла жодної партії! Залишається тільки поаплодувати гравцям цього колективу та їхньому тренеру Євгену Козаку. Спортивні показники цих хлопців та наставника викликають ще більшу повагу, якщо врахувати, що перше місце у студентському чемпіонаті вони тримають вже шостий рік поспіль!  

«Якщо виграємо десять титулів підряд, то нас, напевно, внесуть до Книги рекордів Гіннеса, -- посміхається наставник колективу Євген Павлович КОЗАК. – Добре пам'ятаю усі наші попередні здобуті трофеї, починаючи з сезону-2009/2010, коли фінал відбувся у Донецьку. Потім два роки поспіль медалі розігрувалися на Закарпатті, і ось уже третій рік ми захищаємо чемпіонське звання у Хмельницькому.

Мені приємно, що команда нашого вузу тримає планку. В цьому, безперечно, є велика заслуга керівництва – ректора Сергія Анатолійовича Копилова, деканів… В нашому університеті волейбол має добру репутацію, проводиться кваліфікована профорієнтаційна робота. Але водночас гірко за те, що наші звитяги залишаються непоміченими на рівні держави. Самовіддача гравців, тренерів, працівників вузу не знаходить підтримки і належно не мотивується: від спортивних чиновників можна дочекатися хіба що грамоту.

Між тим команда нашого вузу вже кілька років поспіль є постачальником талантів для вітчизняної Суперліги – можна перелічити прізвища таких гравців, як Володимир Ковальчук, Дмитро Шоркін, Василь Тупчій та інших, які відіграють провідну роль в українських топ-клубах… Додам, що вісім гравців з команди Кам’янець-Подільського національного університету увійдуть до складу студентської збірної України з волейболу, яка готується взяти участь у Всесвітній універсіаді в Південній Кореї у липні 2015-го…»

...Срібні нагороди вищої студентської ліги у чоловіків вибороли гравці Тернопільського національного педагогічного університету. Бронзу завоювала команда Національного університету водного господарства і природокористування м. Рівне. Нарешті, колектив Національного університету біоресурсів і природокористування задовольнився фактом участі у вирішальному етапі, посівши четверту позицію.

№ з/п

Команди

1

2

3

4

Очки бонусні

Очки фін. туру

Всього очок

Партії

С/П

Місце

1

«К-ПНУ» м. Кам’янець-Подільський

 

3-0

3-0

3-0

4

 9

13

9-0

9,0

1

2

«ТНПУ» м. Тернопіль

0-3

 

3-0

3-1

3

 6

9

6-4

1,5

2

3

«НУВГП» м. Рівне

0-3

0-3

 

3-0

2

 3

 5

3-6

0,5

3

4

«Коледж –НУХТ»м. Вінниця

0-3

1-3

0-3

 

1

 0

 1

1-9

0,11

4

Третя поспіль перемога Чернігова

Все досить очікувано пройшло і в фіналі чемпіонату серед жіночих студентських команд. Колектив Чернігівського національного педагогічного університету впевнено посів перше місце і, за прикладом студентів-чоловіків з Кам'янця-Подільського, не програв при цьому жодного матчу в сезоні.

Головний тренер чернігівчанок Володимир Жула, оцінюючи успіх своєї команди, віддав належне великим волейбольним традиціям свого міста, які сьогодні підтримуються на належному рівні великою мірою завдяки ректору університету.

«Микола Олексійович Носко належить до тих небагатьох людей-ентузіастів, завдяки яким волейбол в Україні остаточно не впадає у прірву, -- розповідає Володимир ЖУЛА. -- Якщо чоловічий волейбол у Чернігові був розвинений вже давно, ще у 70-х—80-х роках минулого століття, то жіноча команда з’явилася лише нещодавно – п’ять-сім років тому, і в цьому величезна заслуга ректора, який є віце-президентом Федерації волейболу України.

Щодо студентської ліги, то ми перемагаємо в цьому турнірі вже третій рік поспіль. Цього сезону виграти, мабуть, було найлегше. Чи то рівень нашої команди піднявся, чи то загальний рівень турніру, навпаки, знизився. Мені здається, що причина, скоріше, -- в останньому твердженні…

Взагалі-то наша команда була представлена тими самими дівчатами, які грають за «Педуніверситет-ШВСМ» у Суперлізі, за виключенням одного-двох гравців. Поки що про сильний резерв ми тільки мріємо. На порядку денному у нас питання – як зберегти нинішній склад на наступний сезон…»

…Срібні нагороди студентської вищої ліги дісталися колективу Львівського державного університету фізичної культури. Почесне третє місце -- у команди Миколаївського національного університету. Збірна Харківського національного педагогічного університету не змогла зачепитися за місце на п'єдесталі пошани, вона фінішувала четвертою.

Слід додати, що місця з п'ятого по сьоме цього сезону не розігрувалися ні в чоловічій, ані в жіночій категорії. Причини лежать на поверхні – економічні труднощі.

Будемо сподіватися, що в наступному сезоні 2015—2016 років відбудуться зміни на краще, і студентський волейбол в Україні завойовуватиме нових прихильників як серед гравців, так і серед меценатів.

№ з/п

Команди

1

2

3

4

Очки бонусні

Очки фін. туру

 Всього очок

Партії

С/П

Місце

1

«ЧНПУ» м.Чернігів

 

3-0

3-0

3-0

4

 9

 13

9-0

9,0

1

2

«ЛДУФК-Спартак» м. Львів

0-3

 

3-1

3-2

3

 5

 8

6-6

1,0

2

3

«МНУ» м. Миколаїв

0-3

1-3

 

3-0

2

 3

 5

4-6

0,66

3

4

«ХНПУ» м. Харків

0-3

2-3

0-3

 

1

 1

2

2-9

0,22

4

Прес-служба ФВУ

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: