Студентська збірна України поступилась бразильцям у першому матчі на чемпіонаті світу з футзалу

15 липня 10:50
Переглядів: 148
збірна

Якщо в деяких групах студентського чемпіонату світу з футзалу, який стартував в іспанській Антекеру, матчі першого туру були для окремих команд щось на зразок розминки (наприклад, збірна Росії познущалася над Оманом, вигравши 15:1), то в групі B в стартовому матчі зійшлися збірні України та Бразилії.

Нагадаємо, що українці виграли чемпіонат світу два роки тому, ну, а бразильці ж на будь-якому футзальному турнірі завжди в числі фаворитів. А враховуючи, що в нашій групі є ще дуже серйозна команда в особі збірної Ірану, то важливість звітного матчу складно переоцінити - його переможець робив дуже вагому заявку на вихід у чвертьфінал. Звичайно ж, обом збірним довелося починати гру практично з чистого аркуша - ніякої інформації в українців про збірну Бразилії не було, як, відповідно, і у бразильців про збірну України.

Місце у воротах збірної України посів Володимир Кардаш, а разом з ним на майданчик з перших хвилин вийшли Разуванов, Рось, Грицина і Литвинов. Про бразильців можна сказати, що вони почали гру досить вальяжно, шумно, постійно підказуючи один одному.

Перша наша четвірка за проведений на початку матчу час встигла відзначитися дальніми ударами Разуванова і Литвинова, але на 4-й хвилині пропустила контратаку і Мачадо Коельо Едісон (назвемо його Мачадо) вийшовши один на один з Кардашем, пробив над нашим воротарем. Другий наш квартет виглядав так - Коваль, Клочко, Королишин і Шотурма.

Свій відрізок часу хлопці провели в атаках, особливо активний був Коваль, але по-справжньому небезпечний момент створити так і не вдалося. Зате виник він біля наших воріт на 7-й хвилині. За два дотики воротаря на дузі був призначений вільний, послідувала знижка на Мачадо, і той чітко пробив під поперечину. 0:2 на табло не на нашу користь змінилися на 8-й хвилині. Спочатку, правда, Литвинов не реалізував чистий вихід один на один, але через кілька секунд Разуванов праворуч пробив у ближній кут, і м'яч рикошетом від захисника опинився в куті воріт. Це явно не сподобалося бразильцям, і незабаром асистент бразильського тренера спровокував сутичку з Сірим, який у першій четвірці змінив Грицина, але арбітри чітко розібралися в ситуації, і відправили провокатора на трибуну. Гра прийняла дуже нервовий оборот, фоли пішли з обох сторін, і на 11-й хвилині порушення поблизу наших воріт дорого обійшлося збірної України - Гомес Дос Сантос Джоні (або Джоні) прямим ударом зі штрафного зробив рахунок 3:1.

Не виручив Кардаш - і головний тренер нашої команди Олександр Косенко прийняв рішення замінити його на Юрія Савенко. Варто сказати, що до цього часу і у Бразилії грав другий воротар - вимушена заміна відбулася через травму основного голкіпера. На 13-й хвилині дуже грубо бразильці зіграли проти Литвинова, і у нашого суперника стало 5 за фолів 7.35 до кінця першого тайму. Багато українці атакували, але м'яч ніяк не йшов у ворота зловив кураж бразильського воротаря.

А тим  часом, на 17-й хвилині і у збірної України стало 5 фолів, і грали команди настільки жорстко, що ризик 6-го фолу в ту чи іншу сторону був досить великий. І привід для нього арбітри знайшли вже через кілька секунд, і, на жаль, не на нашу користь. Браво, Савенко - наш воротар блискуче виграв дуель у Джоні.

Не обійшлося без 10-метрвого і у ворота збірної Бразилії - на 20-й хвилині Шотурму зупинили з порушенням. Бити у нас вийшов Сергій Коваль - бив не дуже сильно, але дуже точно. 2:3 - з цим рахунком команди і пішли на перерву.

У перші 20 хвилин суперники змогли оцінити силу один одного, тому почали другий тайм дуже акуратно. Але для воротарів робота знайшлася - і Савенко, і його візаві діяли дуже вдало. Збірна України стала більше діяти на контратаках, до цього ще й змусили підключення до атак бразильського воротаря. Ситуація, була яка, як кажуть «до гола" хитнулася в бік нашого суперника, коли збірна Бразилії забила четвертий м'яч, хоча багатьом здалося з трибун, що бразилець перед ударом підіграв собі рукою. Довелося в кінці матчу Сергію Ковалю виходити п'ятим польовим, і Разуванов один м'яч відіграв.

Гра з п'ятим у нашої збірної продовжилася, але помилка призвела до того, що Королишин ціною фолу останньої надії потрібно було збивати суперника. Вилучення - але і вчотирьох збірна України намагалася піти від поразки. Останні секунди вийшли з присмаком скандалу - Разуванова зрубали в штрафний Бразилії, але мужності, щоб покарати цей фол пробиттям пенальті, у арбітрів не вистачило. Поразка 3:4 ...

Що ж, Бог їм суддя цим арбітрам, але у вівторок збірної України для збереження шансів на вихід в чвертьфінал треба обов'язково перемагати збірну Ірану, яка сьогодні була сильнішою збірної Німеччини 7:2, і причому бажано це зробити з перевагою в два м'ячі.

Україна - Бразилія - 3:4 (2:3)

Голи в України: Разуванов-2, Коваль