Студентський футбол. Радість та крах післяматчевих пенальті

24 травня 11:00
Переглядів: 140
Футбол

У Вишневому та Ірпіні, що на Київщині, завершився «Фінал чотирьох» чемпіонату України серед студентських команд. У квартеті учасників були і два представники Західної України – Тернопільський педуніверситет та Львівський університет фізичної культури. Додому галичани повертаються з різним настроєм.

Матч за 3-тє місце: повторення пройденого

СК КНТЕУ-«Меркурій» (Київ) – ЛДУФК (Львів) – 3:3 (за пен. 6:5)

Голи: Марченко, 26; Зубленко, 47; Скрипник, 75 – Тверезенко, 4, авто гол; Полюганич, 50; Диня, 90+4

Нереалізований пенальті: Вільчинський (Л), 65 (вище воріт)

Післяматчеві пенальті: 0:1 – Вербний, 0:1 – Луньов (вище воріт), 0:2 – Грось, 1:2 – Блазунь, 1:2 – Полюганич (поперечина), 2:2 – Зубленко, 2:3 – Дударенко, 2:3 – Старик (воротар), 2:3 – Диня (повз ворота), 3:3 – Тверезенко, 3:4 – Шандра, 4:4 – Скрипник, 4:5 – Бабій, 5:5 – Дубина, 5:5 – Матушевський (воротар), 6:5 – Ільченко

ЛДУФК: Сілецький, Маркович, Дударенко, Грось, Матушевський, Михайловський (Шандра, 61), Вербний, Савошко, Вільчинський (Диня, 77), Гладкий (Бабій, 50), Полюганич

Як і в півфінальній грі, ЛДУФК відкрив рахунок у дебюті. Допоміг забити суперник, але левова частка у голі належить підопічним Олега Колобича. Перехопивши м’яч у середині поля, партнери вивели сам на сам Полюганича, якому завадити намагався Тверезенко і витикнув круглого з-під ніг Дмитра – шкіряна сфера затріпотіла у сітці.

Автогол розлютив киян, і вони перехопили ініціативу. Логічно, що в середині тайму рахунок став 1:1. Голкіпер Міхєєв вибив м’яч далеко в поле, а захисник ЛДУФК Матушевський припустився позиційної помилки, і нападник КНТЕУ Марченко вийшов сам на сам з Сілецьким та зряче пробив повз голкіпера.

А щойно розпочався другий тайм, «меркурійці» повели в рахунку. Після подачі кутового «інфізівці» дозволили суперникам тричі пробивати у свої ворота, і Зубленко розстріляв їх ударом в дотик з лінії штрафного майданчика. Другий пропущений м’яч нарешті змусив «інфізівців» прокинутися. Аби відігратися, їм знадобилося лише три хвилини. Діагональ з глибини знайшла на правому фланзі Полюганича, який під кутом на швидкості вискочив на воротаря і поцілив у дальню «шістку» – 2:2.

Нагоду забити третій м’яч у ворота киян змарнував Вільчинський – виконуючи пенальті, пробив вище воріт… Натомість «Меркурій» провів швидку контратаку: Скрипник прокинув м’яча повз Грося і вискочив на очну дуель зі Сілецьким – 3:2. В останні 15 хвилин львів’яни пішли на штурм воріт суперника. І на останній компенсованій хвилині таки забили рятівний гол. Диня, отримавши довгу діагональ з лівого крила атаки, змістися до середини і розрядив свою ліву «гармату» – круглий з невеличким рикошетом поцілив прямісінько у дальню «дев’ятку»!

3:3 – і знову, як і в півфіналі, щастя гравцям ЛДУФК довелося шукати в серії післяматчевих пенальті. На жаль, історія повторилася – у футбольній лотереї доля вдруге поспіль посміхнулася супернику.

Дорога до вершини тривалістю у десятиріччя

«Тернопіль-Педуніверситет» – НУДПСУ (Ірпінь) – 1:1 (за пен. 4:3)

Голи: Курило, 79, з пен. – Щериця, 86, з пен.

Післяматчеві пенальті: 1:0 – Курило, 1:1 – Семенов, 2:1 – Кривий, 2:1 – Савенко (воротар), 3:1 – Мороз, 3:2 – Мельник, 4:2 – Козовик, 4:3 – Нечай, 4:3 – Кіцак (повз ворота), 4:3 – Щериця (воротар)

«Тернопіль-Педуніверситет»: Кравчук (Мельник, 90+1), Курило, Козовик, Соколовський, Заставецький, Мороз, Сороцький, Дорі (Кіцак, 82), Кривий, Тарабалка, Гром’як
Вилучення: Заставецький, 82 (друге попередження) – Яцковець, 82 (друге попередження)

Для команди Тернопільського педуніверситету це вже п’ятий фінал за 10 років виступів у чемпіонатах серед студентів. Чотири попередні «педагоги» програвали. Тож на гру проти господарів підопічні Василя Івегеша вийшли рішуче налаштованими. Обережна тактика обох команд, що загалом притаманно фінальним матчам, призвела до того, що більшу частину часу боротьба йшла між штрафними майданчиками – оборона діяла надійно голкіперам вступати у гру доводилося вкрай рідко.

Лише у заключній чверті матчу тернополяни активізувалися в передній лінії, і це відразу дало результат. Захист «податківців» негостинно обійшовся у власному карному майданчику з лідером атак «педагогів» Гром’яком, а Курило з 11-метрової позначки пробив на силу під поперечину у той час, як голкіпер ірпінців стрибнув у лівий кут. Здавалося, гості втримають переможний результат, але команда Валерія Заварова відігралася, також реалізувавши пенальті, який арбітр призначив за гру рукою у карній зоні. Штатний пенальтист НУДПСУ Щериця розвів Кравчука і м’яч у різні кути воріт.

Згодом тренерську мудрість проявив керманич «педагогів» Василь Івегеш. Уже у компенсований арбітром час він під серію пенальті провів заміну воротаря і, як засвідчив подальший розвиток подій, не прогадав. Мельник, який замінив у рамці Кравчука, відбив два з п’яти ударів і таким чином зробив вагомий внесок у звитягу команди. Цікаво, що останнім у «податківців» пробивав голеадор Щериця. Він бездоганно виконав двічі пенальті в півфінальній грі з ЛДУФК і в ігровий час у фіналі. А ось переграти Мельника у кульмінаційний момент не зумів. Тож із п’ятої спроби Тернопільський педуніверситет здобув золоті медалі та титул студентського чемпіона України.