Студенти-веслувальники з Тернополя розпочинають виступи на чемпіонаті світу

14 серпня 18:27
Переглядів: 252
веслування

14 серпня у столиці Білорусі стартує чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное серед студентів, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

До 17 серпня цей престижний спортивний форум відбуватиметься на новозбудованому веслувальному каналі під Мінськом. Участь у змаганнях візьме і студентська збірна команда України, у складі якої виступатиме 27 спортсменів. Це веслувальниці-байдарочниці, байдарочники та каноїсти, які змагатимуться у всіх номерах програми.

Як розповів Президент Федерації каное Тернопільщини Віктор Кузяк, це будуть 24 номери разом із жіночими дистанціями — як олімпійські, так і не олімпійські: 200, 500 і 1000 метрів, "одиночки", "двійки", "четвірки". Змагання, як переконаний пан Віктор, будуть досить цікавими, тому що склад студентської збірної України, у порівнянні з минулорічною Універсіадою, яка проходила в Казані, зараз оновлено практично на 90 відсотків.

— До неї увійшли усі молоді перспективні веслувальники. І якщо проаналізувати списки інших команд, то очевидно, що українці будуть серед усіх наймолодшими, оскільки нас переважна більшість — студенти 1-2 курсів. Команда молода, амбітна, сподіваємося, що буде перспективою. Щодо веслувальниць, то дівчата — це всі "вчорашні" юніорки, які наступного року переходять вже в дорослий спорт. Серед хлопців-байдарочників практично п’ятдесят відсотків — юнаки 1994/95 років народження. Теж сподіваємося, що вони в майбутньому "виростуть" у чемпіонів Європи та світу.

У складі студентської збірної України в Мінську виступатиме п’ятеро тернополян. Це байдарочниця Тетяна Єднак, каноїст Павло Сарабун і байдарочники Олександр Бєляєв, Сергій Кіндзерський та Євген Шевченко.

— Тетяна Єднак виступатиме в байдарці-четвірці на дистанціях 200 та 500 метрів, — повідомив Віктор Кузяк. — Серед байдарочників лідером команди є Олександр Бєляєв, який буде йти "одиночкою" 500 і 1000 метрів. Павло Сарабун змагатиметься у каное-одиночці, дистанції 200, 500, 1000 метрів. Сергій Кінзерський, Євген Шевченко та Олександр Бєляєв виступлять у командних екіпажах в байдарці-четвірці, 200, 500, 1000 метрів.

Щодо вузів, які представляють наші земляки, то Олександр Бєляєв є студентом Тернопільського Національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Павло Сарабун, Сергій Кіндзерський та Євген Шевченко навчаються у Тернопільському Національному економічному університеті, а Тетяна Єднак вчиться у Національному Університеті фізичної культури і спорту (місто Київ).

Передував поїздці на чемпіонат світу студентської веслувальної збірної України тритижневий навчально-тренувальний збір, який проходив у Тернополі, на веслувальній базі товариства "Україна".

— Дякуємо за сприяння адміністрації ТНЕУ, — говорить пан Віктор, — оскільки наші спортсмени мали можливість проживати у гуртожитку цього вузу. Особлива подяка Міністерству освіти і науки за екіпірування збірної спортивною формою — як парадною, так і гоночною. Економічний університет частково допоміг також делегувати команду (директор спортивного клубу "Універ" Роман Циквас). Долучився до цього і педагогічний університет (декан факультету фізвиховання Володимир Омельяненко). Допоміг благодійний фонд групи компаній "Мрія" в оренді автобуса для команди і доставці на змагання човнів. Отже, велика вдячність усім організаторам та спонсорам як тренувального збору у Тернополі, так і участі команди у змаганнях, — наголосив Віктор Кузяк.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: