Стюардам заборонено дивитися матч

15 травня 17:11
Переглядів: 184
steward

— Если вы пришли на халяву посмотреть футбол, то не выйдет. Стюарды все время стоят спиной к полю. Это обязательно и легко проверить. У нас 800 камер, спрятаться не выйдет, — каже під час співбесіди 25-річна Наталія, менеджер із відбору в центрі підготовки стюардів столичного спорткомплексу "Олімпійський". Про правила прийому на цю роботу тут розповідають щовівторка, четверга й суботи.

У вівторок по обіді на співбесіду приходять 14 чоловіків і дві дівчини. За вимогами УЄФА в чаші стадіону немає міліції. За порядком під час матчів стежать стюарди.

— Стадіон поділений на зони. Турнікетна — це перевірка квитків, робота з п'яними та підозрілими уболівальниками. Ще є галерея навколо чаші стадіону та робота на секторах. Тут ви всім усміхаєтеся, підказуєте, як пройти на своє місце. У віп-зону беруть зі знанням іноземних мов. Четверта група працівників — стоять на бігових доріжках. Туди потрапити нереально, ми набрали регбістів. Вони прекрасно ловитимуть дурнів, що хочуть вибігти на поле.

Просить усіх по черзі розповісти про себе. Перепитує про роботу, вільний час, захоплення. Робить позначки в записнику.

— Ви пройдете 72-годинний тренінг, адаптований для нашої країни. Платитимуть 120 гривень за матч. Також буде обід — канапка з куркою й півлітрова пляшка води.

Просить заповнити анкети. Ті, хто підійшов, отримають повідомлення на мобільні телефони.

Питаю, чи стюарди потрапляють у лікарню через бійки з фанатами.

— Було, й не раз. Недавно на матчі "Динамо-Ворскла" стюарду поламали ребра. Він лікується за рахунок стадіону. Основи самооборони всі мають знати. Але краще до цього не доводити. Стюард усмішкою та словом має відповідати на агресію, застосовувати силу в крайньому випадку.

Стюарди отримують сертифікат міжнародного зразка. З ним можна працювати на будь-якому стадіоні Європи.


1000

стюардів працюватиме на стадіоні "Олімпійський" під час матчів Євро-2012. Ще 300 будуть у резерві. На матчах футбольного клубу "Динамо", що орендує стадіон, працюють 400 стюардів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: