Світовий бокс на "Арена Львів" від "Коті" і Усика

05 жовтня 13:23
Переглядів: 758
Котельник

Львів виходить на новий і досі не чуваний виток проведення спортивних змагань. Учора на «Арена Львів» зібралися кращі боксери світу. Зірками вечора були львів’янин Андрій Котельник і сімферополівець Олександр Усик. Для першого бій прощальний, для другого – черговим сходженням на світовий трон.

Та спершу на ринг вийшли аматори з України, Грузії і Казахстану. Закордонні боксери довели українцям, що ті змушені краще тренуватися, аби стати сильнішими. Цікаво, що майже усі наші боксери виходили на ринг у супроводі українських пісень, серед яких не бракувало і патріотичного спрямування.

Суперником Андрія Котельника у восьмираундовому бою після довгих пошуків став 31-річний грузинський боксер Алєксандер Бенідзе, який проживає і тренується в …Україні.

Котельник – легендарний український боксер, вийшов на ринг після чотирирічної перерви. Але упродовж усього часу, проведеного на рингу, Андрій показав прекрасну фізичну готовність. Його суперник, на перший, виглядав не надто вмілим боксером, але був непоступливим.

Публіка, яка у прохолодний вечір зібралася на львівській «Арені» тепло привітала свого земляка. Андрій, доводячи свою любов до Батьківщини, вийшов на свій останній бій у рукавичках жовтого і синього кольорів та синій формі. Котельник, як подобає чемпіонові упродовж усього змагання був впевненим і рішучим. У бій вступав рішуче (завдавав сильних ударів, а за потреби відходив у надійний захист). Та подій не прискорював, бо розумів, що Львів повинен запам’ятати його ЧЕМПІОНОМ. Бенідзе уже у другому раунді побував у нокдауні. Пропустив від Котельника правий боковий хук в голову. Суддя змушений був відкрити …рахунок. Потім і ще кілька разів опинявся на підлозі Та завзятий грузин зібрався з силами і продовжував боротьбу. Однак проти надійного і невтримного у цей вечір Котельника не встояв. Судді Хосе Іґнасіо Мартінес (Іспанія), Андре ван Ґретенбрюель (Бельгія) і Юрій Копцев (Росія); в рингу – Йорґ Мільке (Німеччина); супервайзер – Енріке Сорія (Іспанія) одноголосно віддали перевагу екс-чемпіонові зі Львова: 80-71.

Та свято боксу на цьому не завершилось. Попереду бій південноафриканця Денієля Брюєра – інтерконтинентального чемпіона з улюбленцем українців Олександром Усиком, у доробку якого золота олімпійська медаль з Лондону і …довга переможна хода світовими рингами у професіональному ринзі.

Незважаючи на досвід суперника, Олександр понадіявся на власні сили та на підтримку вболівальників. Прикро, що львівська «Арена» цього вечора не була заповненою навіть на половину. Та це свідчення того, що ми не привчилися до відвідування великих спортивних заходів аби історію країни творити разом. Хоча у місті не бракувало відповідної реклами.

Тренер Усика Джеймс Алі Башир запевняв, що Сашко готовий проводити у рингу 12 раундів. Хоча у попередніх 4 боях на професійному рингу питання переможця завершував у п’ятому. Брюєр, покладаючись на свою фізичну готовність, не рвався у бій стрімголов. Прагнув «вимотувати» Усика. Проте танці Олександра в рингу довели, що в арсеналі українського майстра шкіряної рукавиці є великі здібності та …резерв сил. Чого не врахував Денієл. Однак Брюєр стійко «тримав» удари і демонстрував чудову фізичну. Хоча і поступався українцеві у швидкості та атлетизмі. У якійсь мірі нагадав мені Анджея Голоту. Проте з рингу південноафриканець не збирався втікати, як це зробив поляк в бою з американцем Тайсоном.

Українська публіка упродовж усього бою підтримувала Усика і вважала Олександра фаворитом. Тож наш козак у сьомому раунді додав темпу у русі та засипав суперника «градом» ударів. Чемпіон, гідно приймаючи удари стояв, але щоб контратакувати уже не було мочі. Гематоми спричинилися до того, що його обличчя набрало значно більших розмірів. Але чемпіоном Данієль не був штучним мішком для побиття. Він за кожної слушної нагоди намагався бодай …підбити око Сашкові. На що наш боксер немилосердно відповідав потужними сейвами. Хоча бракувало хуків.

Саме у такий спосіб прийшов час розрахунку. Усик, не доводячи справи до прийняття рішення суддями, у сьомому раунді прямим ударом нокаутував південноафриканця. Брюєр, «зловивши блискавку», повалився на підлогу львівського рингу. Падав безвольно, як стояв: обличчям вниз. Рефері припинив бій, не розпочинаючи відліку. Тим самим Олександр Усик достроково здобув свій перший чемпіонський пояс у професіональному боксі. Від тепер у його колекції окрім олімпійського пояса перебуватиме інтерконтинентальний за версією WBO.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: