Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 30-го туру УПЛ

20 травня 23:57
Переглядів: 173
суддя

У заключному турі чемпіонату-2013/2014 був лише один матч з турнірною інтригою. Власне, на ньому суддівські оглядачі, екс-арбітри ФІФА Мирослав Ступар та Сергій Шебек й зосередили найбільшу увагу. Інші зустрічі носили напівтовариський характер і великих труднощів при прийнятті суддями рішень не становили. Помилки якщо й були, то несуттєві і на підсумковий результат не вплинули.

«Шахтар» - «Волинь» - 2:0. Суддя – Іван Бондар (Київ)

70-та хвилина. Отримавши довгу передачу від Томаша Гюбшмана, донеччанин Луїс Адріано в межах штрафного майданчика прикрив м’яч корпусом від оборонця суперників Артема Шабанова і, розвернувшись, прагнув нанести удар по воротах номінальних гостей. Втім, після спроби волинянина завадити суперникові бразилець впав. Пенальті суддя не призначив.

Мирослав Ступар: Адріано в цьому матчі натерпівся. У першому таймі, на 20-й хвилині арбітр залишив поза увагою момент, коли бразильця прихоплював руками Сергій Сімінін. У даному епізоді порушення Шабанова на Луїсі Адріано теж виглядає безперечним. Нападник «гірників» прикрив м’яч корпусом, прокинув його собі на хід, а оборонець суперників зупиняв Луїса і руками, і ногою. Однак ні Бондар, ні додатковий асистент Олександр Головков очевидного порушення не помітили. Не знаю, розхлябаність це чи безвідповідальність. Можливо, судді цим рішенням хотіли продемонструвати, що вони можуть не призначити пенальті й на користь «Шахтаря»? То – непрофесійний підхід.

Сергій Шебек: Шабанов завалив Луїса Адріано руками вже в мить, коли бразилець збирався бити по воротах. Безперечний одинадцятиметровий. Найцікавіше, що Бондар, забігши в довгу діагональ, знаходився в хорошій позиції. Він бачив цей момент врозріз і був зобов’язаний чітко розібратися. Тим самим арбітр позбавив Адріано нагоди зробити хет-трик.

«Чорноморець» - «Карпати» - 0:0. Суддя – Ярослав Козик (Мукачеве)

79-та хвилина. Після передачі справа від Євгена Зубейка нападник «Чорноморця» Олексій Антонов у центрі штрафного майданчика спершу вдарив по воротах суперників. Цей постріл заблокував, постелившись під м’яч, Ґреґор Балажіц. Після відскоку Антонов вів боротьбу за м’яч з тим же капітаном львів’ян, Амбросієм Чачуа та Павлом Пашаєвим. Зігравши в підкаті, Олексій вибив «кулю» з-під ніг Балажіца і Лео Матос сильним ударом вразив ворота. Та арбітр голу не зарахував, вирішивши, що Антонов порушив проти Ґреґора правила.

Мирослав Ступар: Антонов боровся відразу з трьома оборонцями і, на мій погляд, робив це чисто. Козик спершу прийняв вірне рішення і вказав на центр поля, однак спантелику Ярослава збив додатковий асистент Сергій Лисенчук. То він підказав судді в полі, що Антонов правила порушив. Дивне рішення. Сумніваюся, що рефері зафіксували б порушення, якби так само, як Антонов у чужому, в своєму штрафному майданчику зіграв хтось з оборонців. Дарма Козик не відстояв свого першого рішення.

Сергій Шебек: На перший погляд, рішення арбітра виглядає дивним. Але якщо придивитися, то дійдемо висновку, що Козик вчинив вірно. Цікаво, що спершу арбітр вказав рукою на центр. Але потім вочевидь втрутився додатковий асистент Сергій Лисенчук, з допомогою якою суддя в полі виправився. З повтору видно, що Антонов, лежачи на землі, зробив Балажіцу чисту підніжку.

«Дніпро» - «Металург» Д – 3:1. Суддя – Юрій Можаровський (Львів)

45+2-га хвилина. Дніпрянин Артем Федецький, знаходячись в райні лівого кута штрафного майданчика суперників, прокинув м’яч собі на хід, однак до логічного завершення атаку не довів. Втративши «кулю», Артем сигналізував арбітрові, що йому, виставивши на шляху м’яча руку, завадив оборонець суперників Васілеос Пляцикас. Рефері на одинадцятиметрову позначку не вказав.

Мирослав Ступар: Федецький апелював справедливо, адже він знаходився поряд з Пляцикасом і чітко бачив, що той зупиняв м’яч зап’ястям. Фолив кіпріот швидше зумисне. Можаровський порушення не побачив. Можливо, тому, що не сконцентрував уваги. Арбітр у таких випадках має бути максимально зосередженим і на м’ячі, і на гравцях, які ведуть боротьбу. Та Юрій проявив неуважність, що викликало бурхливу реакцію Федецького. Артем несправедливо накинувся на додаткового асистента, який зі своєї позиції бачити порушення не міг. Правильне рішення міг прийняти лише Можаровський, який, мабуть, мав глибше забігти в діагональ. Та львів’янин до штрафного майданчика не добіг і допустив серйозну помилку. Гадаю, саме відчуваючи, що щось тут не так, арбітр не покарав Федецького попередженням за апеляцію.

Сергій Шебек: Пляцикас рукою грав свідомо і за цей фол рефері мав призначати одинадцятиметровий. Причина помилки приховується в тому, що Можаровський був перекритий спиною гравця «Металурга». Зі своєї позиції цього ледь помітного дотику рукою Юрій побачити не міг. У рефері немає нагоди подивитися епізод у сповільненому повторі. Через те за цю похибку Можаровського звинувачувати не варто. Особливо з урахуванням, що на результат гри помилка не вплинула.

82-га хвилина. Після навісу донеччанина Георгія Зотова справа воротар суперників Денис Бойко, зігравши на виході, забрав м’яч до рук. Нападник «Металурга» Жуніор Мораєш разом з оборонцем господарів Онджеєм Мазухом, ведучи верхову боротьбу за м’яч, впали на газон. Звинувачуючи в цьому падінні один одного, гравці вчинили суперечку з елементами рукоприкладства. До Мазуха в перепалці приєднався Бойко. Арбітр, проконсультувавшись з додатковим асистентом, вилучив з поля Мораєша та Мазуха, а голкіпера «Дніпра» покарав попередженням.

Мирослав Ступар: Поведінка гравців обох команд в цьому епізоді на дисциплінарні санкції заслуговує. Але Можаровський знову не розібрався в ситуації сам, а почав прислухатися до додаткового асистента Сергія Скрипака. На мій погляд, суддя мав показати Мазухові, Мораєшу та Бойкові по попредженню. Відмашкою бразилець реакцію дніпрян спровокував сам. Бойко увідповідь багато говорив і жестикулював, Мазух замахнувся. Суддя міг обмежитися жовтими картками всім учасникам інциденту. І добре, що то було закінчення гри і обопільні втрати на грі команд і на результаті вже не позначилися.

Сергій Шебек: Покарання Можаровський виносив за підказкою додаткового асистента Сергій Скрипака. Ці підказки вважаю помилковими. На вилучення не заслуговував ні Мазух, ні Мораєш. В процесі боротьби Онджей завалився на Жуніора і зробив тому боляче. Бразилець увідповідь не вдарив чеха, а лежачи, штовхнув того в спину. Несильно, на емоціях. Мазухові така поведінка опонента теж не сподобалася й він, замахнувшись, легенько зачипив Мораєша зап’ястям по коліну. Кулаками Онджей не не розкидався. Через те арбітр цілком міг обмежитися двома попередженнями. Але за що показувати червоні картки? Особливо дивним виглядає вилучення Мораєша. У цьому ж випадку, раз вже судді були такими принциповими, вони могли вилучати також Бойка, який брав участь у цій суперечці не менш активно, ніж Мазух з Мораєшем.

Може, цими усуненнями Можаровський зі Скрипаком намагалися догодити кураторові системи суддівства в Україні П’єрлуїджі Колліні, щоб той знов міг відчитатися з трибуни, мовляв, якість арбітражу виросла, бо стало більше вилучень?

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: