Син відомого екс-нападника "Карпат" мріє продовжити родинну традицію виступів у нападі "зелено-білих"

24 жовтня 08:56
Переглядів: 245
карпати

Уже незабаром гравець юніорського складу львівських «Карпат» Мар’ян Шведа, як і колись його батько, знаний екс-нападник «зелено-білих» Василь Шведа, може стати загрозою для воріт суперників у головній команді «левів», адже нині клуб робить ставку саме на власних вихованців.

Зараз  Василь Шведа – частий гість на трибунах стадіону «Локомотив»  у Раві-Руській,  де виступає юніорська команда «Карпат».  Екс-футболіст намагається не пропускати матчі за участі старшого сина, який, як і колись Шведа-старший, грає на позиції нападника. Утім, як зізнається футбольний ветеран, йому ще важко повірити, що вже у найближчому майбутньому його дитина може виступати за головну команду «Карпат».

Натомість Мар’ян Шведа переконаний, що природа передала йому найкращі футбольні якості батька: «Тато добре грав у футбол, мав хорошу швидкість багато забивав. На щастя, я також маю непогано бігаю. Ну, і забиваю голи».

«Я підказую сину, як в тій чи іншій ситуації правильніше зробити, адже майже все футбольне життя відіграв, як нападник, тож можу поділитися із Мар’яном професійними тонкощами», – говорить  Василь Шведа.

Утім  загальну оцінку своєї гри Мар’ян, зазвичай, отримує від батька лише наступного дня після матчів.

«Одразу  після гри немає сенсу про щось говорити, адже вирують емоції, – пояснює Василь Шведа. – А після гри ми можемо спокійно поспілкуватися.  Я розповідаю,  що мені сподобалося, що не сподобалося у грі Мар’яна. Все-таки з трибун простіше оцінити гру».

Своєрідними теоретичними уроками для Мар’яна є й перегляд відео голів авторства його батька.  

«Майже всі голи тато забивав у грі на випередження, як центральний нападник, - коментує гру батька Шведа-молодший. – Тато завжди на полі був у русі. Я намагаюся діяти так само, обігрувати опонентів на швидкості, не стояти на місці».

Мар’ян пишається успіхами батька. Щоправда, зізнається, що хоче досягнути більшого.

«Спочатку потрібно повторити  батькові  результати –  почати виступати в  Прем’єр-лізі. А потім уже можна думати про більші висоти», – поділився планами на майбутнє Мар’ян Шведа.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: