Танці на кістках

01 травня 21:28
Переглядів: 105
Шевченко

25 квітня 2014 року на одному з Івано-Франківських сайтів проходила так звана чат-люстрація (хто хоч трошки розбирається в он-лайн проектах зрозуміє всю абсурдність) з колишнім чільником ФК "Прикарпаття" Олександром Шевченко.

Один із читачів задав наступне запитання:Чому взявши стадіон "РУХ" та наобіцявши "золоті гори", потім кинули його напризволяще ! Але правду, бо всім і так відомо !

На яке була отримана досить розгорнута відповідь. Наведемо її дослівно:

"Історія співпраці з ФК «Прикарпаття» почалась ще в 2010 році, коли ми, на прохання влади почали фінансово допомагати клубу. В 2011, коли ситуація в клубі стала критичною, мер міста звернувся до нас з пропозицією стати співвласниками клубу та розвивати його. Ми погодилися. Міська влада запропонувала ТК «Буковель» 61% в новоствореному підприємстві, а 39% - це була часта громади міста Івано-Франківська в особі міської ради. Дуже правильний нібито підхід до партнерства влади, вболівальників та бізнесу – можна навіть сказати «європейський» підхід. Але проголошені гасла, нажаль, залишилися лише гаслами. Ми, ТК «Буковель», повинні були інвестувати кошти в розвиток клубу та добудову стадіону, міська рада мала передати у спільну власність сам стадіон та земельну ділянку під стадіоном. Зауважу, - передати землю та стадіон не у власність «Буковеля», а саме новоствореному підприємству, фактично за участю вболівальницької громади міста Івано-Франківська! В нас було комплексне бачення розвитку цього проекту, ми готові були інвестувати сотні мільйонів гривень та ставили стратегічне завдання щодо виходу за кілька років до вищої ліги Чемпіонату України з футболу. Але потім почалися проблеми. Вже після створення спільного підприємства виявилось, що земельна ділянка, на якій розташований стадіон була передана міській раді з порушеннями ще в 1994р. Управління земельних ресурсів області відмовило спільному з громадою підприємству у наданні акту власності на землю, а міська рада відмовилась вирішити це питання. Тобто міська влада не виконала своїх зобов’язань. І склалося враженння, що влада і не збиралася їх виконувати. Тоді ж, ПФЛ футбольному клубу «Прикарпаття» був виставлений борг у 20 мільйонів гривень, які попередні керівники клубу (а попереднім власником клубу була міська рада) накопичили за роки свого правління. Ми, як новий власник, згідно умов договору не брали на себе зобов’язання з погашення попередніх боргів тому, у погашенні цього боргу нами було відмовлено. Незважаючи на поточне фінансування, влітку 2012, згідно рішення ПФЛ, ФК «Прикарпаття» втратило статус професійного. Але ми були й надалі готові продовжувати фінансувати цей проект, проте мер та міська рада вже виступили з вимогою повернути стадіон у власність міста, мотивуючи це «багатьма зацікавленими інвесторами». Не зважаючи на те, що за весь час ми інвестували близько 10 мільйонів гривень, ми погодились віддати стадіон «Рух» назад у власність громади. Як бачимо, розмови про «зацікавлених інвесторів» виявились черговою брехнею. Стадіон і далі розвалюється, професійний футбол відсутній, а мер і далі шукає «інвесторів», але який інвестор погодиться працювати з владою, яка не виконує своїх зобов’язань?"

 Бажання однієї сторони перекласти відповідальність за знищення професійного футболу в області на іншу зрозуміле. І скоріш за все воно є взаємним. Якщо б задати аналогічне питання ще одному кандидату в Нардепи пану Анушкевичусу, то можна здогадуватися, що відповідь буде приблизно такою ж, тільки з акцентом на вину опонента.

Мене ж, як футбольного експерта, цікавить відповідь інше запитання. Чому пан Шевченко вважає вболівальників та громадськість за ідіотів, стверджуючи, що "влітку 2012, згідно рішення ПФЛ, ФК «Прикарпаття» втратило статус професійного" ?

Всім відомо, що рішення про видачу чи не видачу атестаційного сертифікату приймається відповідним комітетом ФФУ, а аж ніяк не ПФЛ. Документи на атестацію, зідно регламенту, подаються мінімум за пів-року до старту нового сезону. Те, що керівництво ФК "Прикарпаття", на чолі з паном Шевченком, чекало до останнього моменту паперів на земельну ділянку, бо саме від цього залежало подальше фінансування клубу, а тому не подавло заявки на атестацію - ні чиновників з атестаційного комітету, ні ПФЛ не повинно було цікавити і не цікавило.  Всі клуби, які хотіли отримати атестаційні свідоцтва зробили це ще 30 травня 2012 року. Про що було повідомлено на прес-конференції тодішнього чільника комітету С.М. Стороженка. Чим займалося в цей час керівництво клубу залишається загадкою.

У липні 2012 року, коли вже всім стало відомо, що ФК "Прикарпаття" втратив статус професійного пан Шевченко зібрав прес-конференцію в приміщенні ІФФФ, де зробив ганебну заяву про те, що "так і не полюбив футбол, але якщо всі присутні в залі проголосують за нього і він стане депутатом парламенту, то ще цілком може полюбити гру мільйонів". Очевидці кажуть, що ветерани Івано-Франківського футболу, які були присутні в залі ледь стрималися від того, щоб побити горе-функціонера. А нещодавно дивним чином з інтернету зник відеозпис цьго міроприємства... 

Взагалі, дуже прикро читати такі заяви, як сьгоднішня, з уст одного з винуватців зникнення ФК "Прикарпаття". Адже замість того, щоб визнати свою провину пан Шевченко переводить стрілки та маніпулює думкою громадськості, банально перекручуючи факти. Натомість вболівальники Івано-Франківська та області вже два сезони не мають можливості насолоджуватися професійним футболом і очевидно, що не будуть мати такої нагоди і третій рік поспіль. Найближчий сезон, коли наш край знову може бути представлений на всеукраїнській арені - це сезон 2015/16 років.  Нагадаю, що останній свій матч ФК "Прикарпаття" провів 21 травня 2012 року в Хмельницькому, перемігши місцеве "Динамо" з рахунком 1-0. Тобто замість грандіозного проекту ми отримали 3 роки занепаду...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: