Тарас Клим про новий стадіон в Івано-Франківську та про гроші УЕФА

25 лютого 15:50
Переглядів: 285
клим

Останнім часом дуже активно обговорюється тема можливого будівництва в Івано-Франківську нового футбольного стадіону на кошти УЕФА. В.о. голови Івано-Франківської обласної федерації футболу Тарас Клим розповів про проект, який планується реалізувати на земельній ділянці біля недобудового стадіону "Рух".

– Питання перше, про стадіон, який будуватимуть за кошти УЕФА. Багато хто не розуміє про що, власне, мова й обурюється, що «Рух», мовляв, занедбано, а тут новий стадіон. Що ви скажете з цього приводу?

– Це різні речі – «Рух» і новий стадіон.

– От, розкажіть, чому це різні речі?

– Абсолютно різні речі. Чому? Бо це є окремий проект, який називається «Хет-трик». Це проект УЕФА. Тобто, не зважаючи на існуючу базу, яка є в містах, обласних центрах, чи районах України УЕФА пропонує Україні (як країні, що розвивається) допомогу. Згідно цієї програми будуть виділені кошти для будівництва стадіонів зі штучним покриттям, стандартних розмірів у багатьох регіонах України. Будуть виділені кошти і будуть збудовані стадіончики стандартних розмірів з блоком роздягалень і підсобних приміщень, з трибунами до тисячі посадочних місць, з огорожею, з освітленням, з електротаблом, з платформами для телекамер. Це не означає, що в усіх обласних центрах вони будуть ставитися поруч з вже існуючими спортивними спорудами. Просто в Івано-Франківську футбольна громадськість і влада шукали варіант, де це можна зробити і дійшли до згоди, що найвдаліший варіант – поставити цей стадіон на одному з запасних полів міського центрального стадіону.

– Там, де запасне поле, біля «Руху»?

– Там є два поля. І перше і друге – трав’яні поля.

– А новий стадіон буде для аматорського футболу?

– В першу чергу – для дитячо-юнацького аматорського футболу. Ні під якусь команду, ні під якихось професіоналів і т.д. Питання «Руху» ніяким чином не знімається. Питання «Руху» – це має бути головний біль місцевої влади. Вибачте, але це вже просто ганьба, (так можете й написати), ганьба Івано-Франківська і ганьба всіх губернаторів, всіх мерів, які були починаючи з 1986 року. Це тягнеться вже майже тридцять років. Це просто катастрофа. Це довгобуд, який побив всі рекорди в Україні. Стадіон УЕФА і «Рух» не мають один до одного жодного відношення.

– А ще, кажуть, в генплан міста закладено будівництво ще одного стадіону на березі Надвірнянської Бистриці? Ви щось про це знаєте?

– Знаєте, сьогодні багато є ініціативних груп, сьогодні є багато людей, котрі якимось чином намагаються зрушити проблему матеріально-технічного забезпечення спорту (футболу в тому числі). Мені про цей проект, про який ви говорите, нічого не відомо. Чому я просуваю стадіон УЕФА? Тому, що це проет як УЕФА, так і Федерації футболу України і обласної Федерації футболу. Це є мрія футболістів багатьох поколінь. Нам ніколи, ніхто, нічого не давав. Щодо грошей, то вони до нас навіть не прийдуть. Це гроші акумульовані на рахунках УЕФА. Основний момент – це земля. Зараз зроблено перший крок – дали дозвіл на складання документації та землеустрою. Тобто, мова йде про земельний сервітут. Землю не продають, не передають, її віддають в користування. Це буде закріплено в договорі між місцевою владою (в особі міського голови) та обласною Федерацією футболу, відносно ділянки комунальної власності, що розташована за адресою Чорновола,128. Це дає право на будівництво та обслуговування стадіону і т.д., і т.д. Ми розраховуємо на 49 років. Чому? Тому що це дозволяє закон і це влаштовує УЕФА. Цей стадіон, у підсумку, коли він буде збудований під ключ, буде переданий нам.

– Про гроші. Знаєте, як кажуть? УЕФА дасть гроші чиновникам нашим, вони все розтягнуть і на тому скінчиться?

– Ми цих грошей бачити не будемо. Ні ми, ні наші чиновники, славнозвісні…

– Тобто представники УЕФА самі найматимуть підрядників?

– Може вони будуть робити це через Федерацію футболу України.

– А там грошики не осядуть?

– Ну, ось такі ми всі хоми-невіруючі… Коли ми так говоритимемо, то ніколи нічого не зробимо.

– Може тому, що навчені гірким досвідом? Такий собі суспільний песимізм.

– Вибачте, але я суспільний оптиміст. Повірте, у нас в області таких суспільних песимістів ціла купа. І серед футбольної опозиції, і серед влади і т.д. Всі зразу думають – пах!, все вкрали, нічого не залишилося. Але, ще раз кажу – гроші, реальні гроші, ми не будемо бачити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: