Тарас Клим: "Якщо є негативна оцінка дій арбітра то ми збираємо експертну комісію"

25 вересня 18:42
Переглядів: 154
клим

Комітет арбітрів ІФФФ прийняв рішення по епізодах матчів чемпіонату, які викликали суспільний інтерес. Нам вдалося поспілкуватися із головою Комітету арбітрів ІФФФ Тарасом Петровичем Климом.

 - Два інцеденти в матчах, які відбулися 14 вересня 2014 року, викликали суспільний інтерес. У нас така практика: якщо є негативна оцінка дій арбітра або є якійсь скарги чи сумніви щодо правильності дій арбітрів, ми збираємо експертну комісію. Вона дає оцінку епізоду і якщо є необхідність, приймає рішення виконком. Нам вдалося учора зібрати експертну комісію, яка й розглянула ці моменти. Було два випадки по призначенню пенальті. Перший з них в Калуші, де арбітром була Анастасія Романюк, а спостерігачем - Василь Ольшанецький. При нічийному рахунку 1:1 у ворота господарів на 67-й хвилині гри було призначено пенальті, який експертна комісія визнала помилковим. Пенальті було реалізовано і гра завершилась з рахунком 1:2. Звісно, рішення арбітра вплинуло на результат. Спостерігачем арбітражу матчу виставлена позитивна оцінка дій арбітра. За підсумками розгляду епізоду, експертна комісія передала свої висновки та матеріали на виконком КА ІФФФ. Виконком, за результативну помилку, яка вплинула на рахунок матчу, дискваліфікував Анастасію Романюк на два матчі. Така ж сама дискваліфікація стосується і Василя Ольшанецького як спостерігача арбітражу в цьому матчі.

Крім того, на засіданні експертної комісії розглядався епізод матчу "ГалВапно" - "Ніка-Івано-Франківськ", який стався на 86-й хвилині гри, коли арбітр Олег Музика призначив пенальті у ворота франківської команди при рахунку 2:2. Спостерігачем арбітражу на цій грі був Ярослав Герега. У цьому випадку експертна комісія визнала дії арбітра правильними. Ми переглядали відеоматеріали з матчу, заслухали інформацію спостерігача. Зважаючи на те, що комісія визнала дії арбітра правильними, оцінка спостерігача арбітражу правильна, тому жодних покарань Олег Музика не має понести.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: