Тарас КУЗЬ: «Не шкодую, що пішов у міні-футбол»

23 січня 14:42
Переглядів: 152
Default Image

Напередодні чемпіонату Європи у Хорватії збірна України перемогла на міжнародному турнірі в Азербайджані. Уперше до лав команди потрапив екс-гравець львівських «Енергії» та «ТВД», а нині футзаліст луганського «ЛТК» Тарас Кузь. 

Не шкодую за Хорватією

-Нещодавно ти вперше одягнув футболку збірної України…

-Для мене це стало величезною честю і я радий, що отримав такий виклик. Хоча розумію, що в майбутньому треба ще більше працювати над, аби отримати ще виклики у збірну. 

-Які враження від турніру в Азербайджані?

-Організація на найвищому рівні, умови хороші. Та й команди солідні. Сильний Азербайджан, цікаві Узбекистан і Туреччина, яка потрапила на чемпіонат Європи. 

-А час, щоб подивитися країну, був?

-У ці країні ми були два дні. З’їздили у центр Баку, погуляти його вулицями. Столиця Азербайджану мені сподобалася. Загалом поїздка видалася цікавою не лише у спортивному плані, а й у відпочинковому також. У Баку до цього мені ніколи не доводилося бувати, тож воно мені сподобалося. 

-Чи засмутився, що не потрапив до заявки на чемпіонат світу в Хорватію?

-Відверто кажучи, я взагалі не очікував на виклик у збірну... Та все ж мене запросили. А з того, що не потрапив до хорватської заявки, надто не засмутився, бо розумію, що їдуть найсильніші. Можливо, у майбутньому мене ще запросять у збірну… 

-Ти попрацював під керівництвом Геннадія Лисенчука у збірній. А яка він людина у роботі?

-Від роботи з ним у мене найкращі враження. Лисенчук є дуже хорошим психологом, який вміє добре налаштувати гравців на ГРУ, підібравши при цьому потрібні слова.  

Потрапити у вищу лігу дуже важко

-Перейдімо до чемпіонату України. Що трапилося у грі із «рівненським «Кардиналом»? Адже «ЛТК» перемагав за ходом зустрічі 4:2?

-У рівненському залі дуже важко грати. Та щей  так трапилося, що нам бракувало порозуміння на майданчику. Адже перед цим я, наприклад, кілька днів не тренувався разом із командою. Нас надломило, мабуть, те, що впродовж хвилини ми пропустили два м’ячі. Особисто я провів невдалий матч. Можливо, на це вплинула поїздка в Азербайджан… 

-У «ЛТК» ти доволі тривалий період, як тобі працюється у Луганську?

-Тут створені всі умови, щоб грати у футзал та професійно зростати. Є прекрасний зал, хороший тренажерний зал. Залишається лише працювати. Єдиний мінус – велика відстань додому. Рідко трапляється нагода приїхати до Львова. А так, «ЛТК» – команда молода, перспективна, яка з часом повинна домогтися хороших результатів. 

-У Луганську виступає багато гравців із Західної України, тренер – також уродженець Львівщини Роман Ковальчик, це допомагає?

-Звичайно, що допомагає – почуваєш  себе комфортніше. Приємно, коли твої колеги з тобою, та ще й тренер зі Львова. Хоча луганські гравці – хороші люди, які також всіляко підтримують. 

-А як ти потрапив у футзал?

-Прийшов із великого футболу. Закінчив ДЮСШ львівських «Карпат». Після школи в «карпати» не потрапив, тому виступав у чемпіонаті Львівської області, а взимку грав у міні-футбол за Львівський інститут фізичної культури (тепер ЛДУФК, - примітка автора). Тоді мене помітили і запросили в другу команду «Енергії», а потім я потрапив у «ТВД». Тоді й зрозумів, що у великому футболі потрапити у вищу лігу дуже важко, майже нереально для мене, тому й обрав міні-футбол. Спочатку було важко адаптуватися в міні-футболі, хоча зараз не шкодую, що пішов у міні-футбол. 

У Луганську все влаштовує

-Хто є твоїм улюбленим гравцем?

-Кумирів у немає, але є гравці, гра яких мені подобається. З українських – Максим Павленко та Валерій Лєгчанов, а з іноземних –  бразилець Сержау. У них справді можна багато чого почерпнути. 

-Яка команда для тебе є рідною?

-Львівські команди, звичайно, мені ближчі до душі, адже це рідний дім… Мабуть, «Енергія» найближча, бо провів у ній початкові роки у футзалі, було багато емоцій та переживань. 

-Роман Ковальчик переніс стиль гри «ТВД» у «ЛТК»?

-У чомусь цей стиль схожий, присутні швидкі атаки… 

-У майбутньому хотілося б повернутися до флагману українського футзалу «Енергії»?

-Звісно, що я б хотів повернутися додому, а загадувати не можу. Зараз у Луганську мене все влаштовує, я задоволений, що виступаю в «ЛТК».

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: