Тарас Сапа - боєць від природи

14 квітня 09:57
Переглядів: 366
Тарас Сапа

Недавно Івано-Франківськ отримав чемпіона України з фрі-файту серед професіоналів у дивізіоні Еліта (UFFC Elite). Отже, знайомтеся – Тарас Сапа.

Сьогодні головний тренер івано-франківського спортивного клубу «Бескид» Андріан Петрущак з усмішкою згадує перші поєдинки ще недосвідченого Сапи. Тоді, напевно, ніхто й не думав, що з цього хлопця виросте профі. До того він узагалі не займався єдиноборствами. Нині в це майже ніхто не вірить. Одні подейкують, що Тарас починав з боксу, інші – з боротьби. Надто вже майстерно працює у стійці та бореться в партері.

 

«Тарас є надзвичайно талановитим спортсменом, – каже Петрущак. – Це справжній воїн від природи. Багато речей йому даються легко, але він дуже багато й ретельно працює на тренуваннях – першим приходить і останнім іде».

Отже, в дивізіоні Еліта Сапа провів чотири бої. На поперед­ньому етапі переміг суперників больовим прийомом на руку й технічним нокаутом. Далі його чекав гранд-фінал, у якому за пояс чемпіона боролися чотири бійці. Крім Тараса, це були львів’янин Микола Гавриляк, фіналіст чемпіонату світу з кікбоксингу (WPKA) та п’ятиразовий чемпіон України з кікбоксингу (WPKA, WOF); Олександр Долішній з Тернополя, віце-чемпіон світу та чемпіон України з фрі-файту; фаворит вечора Андрій Митрофанов із Луганська, багаторазовий чемпіон України та діючий чемпіон світу з фрі-файту.

У першому бою жереб звів Сапу із Долішнім. Донині вони не зустрічалися, і в бійцівських колах точилися суперечки, хто ж сильніший. Іванофранківець переміг больовим на руку.

Далі Тараса чекав титулований Митрофанов, який здолав Гавриляка«Не пам’ятаю, коли ще я був такий упевнений, – говорить Тарас Сапа. – Хотілося швидше вийти в ринг і повернутися з поясом. Провів кілька ударів ногами й руками, а далі ми завалилися в партер. Він опинився зверху, але в беззахисному положенні, бо я його зафіксував ногами. Ми боролися, а потім я зловив його ліву руку та провів больовий. Вже після бою виявилося, що його рука зламана у двох місцях. Через шалену атмосферу в залі я просто не почув крику суперника про здачу, прийом вийшов надто жорстким. Мені було дуже прикро, я вибачився перед ним, бо не хотів травмувати».

Тарас каже, удвічі прикро було тому, що він і сам не так давно переніс важку травму – відкритий перелом ключиці. То був удар і для Тараса, і для тренера, і для родини. Та він відновився й по-новому подивився на свій спорт. Тепер його стилем є дострокові перемоги.

«У фрі-файті, якщо провести весь поєдинок до фінального гонгу, то майже гарантовано спортсмен матиме травму чи ушкодження, – каже Андріан Пет­рущак. – Звісно, ми намагаємося цього уникати. Насамперед треба добре розім’ятися перед боєм. Що краща розминка, то менший шанс отримати мікротравму. Але рідко коли боєць після турніру не має ушкоджень. Тому спортсмен повинен використовувати будь-яку нагоду перемогти».

Вже після здобуття поясу чемпіона в UFFC Elite Тарас Сапа виступав на професійному турнірі в Івано-Франківську, який організував клуб «Оплот». Три поєдинки виграв достроково. Завдяки цьому в кінці квітня Сапа битиметься за звання сильнішого за версією «Оплоту». Далі – аматорський чемпіонат України у травні, який дасть можливість відібратися на серпневий чемпіонат світу в Португалії. А у жовтні Сапу чекає профі-ринг за кордоном – бій за пояс чемпіона Європи з фрі-файту в дивізіоні Еліта.

Тарас Сапа:

Народився 2 квітня 1992 року

Майстер спорту міжнародного класу з фрі-файту

Срібний призер чемпіонату світу з фрі-файту

Чемпіон України з фрі-файту серед професіоналів 2013 року (дивізіон Еліта)

Володар Кубка України з тайського боксу (WMF) та кікбоксингу (WPKA)

Чемпіон України з тайського боксу серед юніорів (IFMA)

Вісім перемог і дві поразки у профі-виступах за міжнародною системою SherDog

Фрі-файт

Free-fight (англ.) – вільний бій, змішане бойове мистецтво, поєднує найефективніші прийоми багатьох бойових традицій світу. На сьогодні продовжує розвиватись, розширюється за рахунок нових прийомів.

У 2004 році Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту затвердило правила проведення та суддівства змагань з фрі-файту.

У боях можуть брати участь тільки спортсмени чоловічої статі, які досягли 10‑річного віку і старші. Бійцям дозволено працювати як у стійці, так і в партері. Удари наносяться руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки, больові та задушливі прийоми.

Заборон також достатньо. Ось деякі з них: у стійці та партері заборонено наносити удари в пах, хребет, задню та верхню частини голови, удари п’ятою в голову і по ключиці, удари по суглобах, по передній і задній частинам ніг, удари головою, вершиною ліктя, відкритою рукавичкою та незахищеними частинами кулака; також заборонено будь-які дії на кадик, очі та геніталії суперника.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: