Тарас Сапа переміг на етапі Кубка України з ММА серед професіоналів

27 квітня 20:56
Переглядів: 723
Default Image

Днями у Сімферополі відбулася гучна подія у світі змішаних єдиноборств. Столиця АР Крим приймала перший етап Кубка України з ММА серед професіоналів «Grand Mix Fight 2011».

На турнірі виступили двоє іванофранківців Тарас Сапа і Павло Сабадаш. Для Сапи виступ на профірингу став вдалим — наш спортсмен пройшов до наступного етапу турніру.

Тарас Сапа, який є вихованцем Професійного центру з тайського боксу та мікс-файту «Бескид» та тренується під керівництвом Андріана Петрущака, виступав у складі профкоманди федерації фрі-файту «Pro Team Peresvit». Його суперником став представник клубу «Real Fight Promotion» Віталій Баришніков.

У непоступливому та напруженому поєдинку перемогу виборов саме іванофранківець. Наш спортсмен домінував у стійці, а суперник намагався використати свою «фішку» — боротьбу в партері. Та несподівано для себе Баришніков у боротьбі кілька разів опинявся на межі програшу больовим прийомом від нашого спортсмена. У результаті судді одноголосно віддали перемогу Тарасу Сапі. Ця перемога дозволила іванофранківцю вийти до наступної, півфінальної стадії Кубка України з ММА серед професіоналів. Цей етап відбудеться у вересні теж у Криму.

Окрім Тараса Сапи того дня у Сімферополі виступив ще один вихованець «Бескида» — Павло Сабадаш. Йому протистояв Дмитро Булгак, теж представник клуба «Real Fight Promotion». Для Сабадаша рейтинговий бій видався не таким успішним. Більш досвідчений Булгак вже у перші секунди поєдинку перевів боротьбу у партер, зайняв позицію зверху і почав наносити удари. Незабаром рефері зупинив поєдинок, зафіксувавши перемогу Булгака технічним нокаутом.

А так бій Тараса Сапи описують на сайті Об’єднання «Пересвіт»: 

«Першим з нашої команди на майданчик вийшов Тарас Сапа в поєдинку з Віталієм Баришніковим (львівська обл.) в чвертьфінальному поєдинку у ваговій категорії -70 кг. Для поціновувачів «розумних» поєдинків Тарас подарував ідеальний бій. Першу хвилину активності практично не було, суперники поводили себе дуже обережно, обережно зближалися на відстань атаки, обмінювались одиночними ударами і знову розривали відстань. Навіть в таких умовах Тарас зміг нанести хай-кік, Віталій не встиг зреагувати і повністю захиститися, і сили удару не вистачило щоб нокаутувати суперника. В середині першого раунду Віталій таки зміг перевести бій в партер, однак і тут Тарас виглядав краще — за першу хвилину боротьби він атакував трьома різними способами — спробами больових на руку, задушливим прийомом. Віталій дуже грамотно все блокував — видно було, що в партері у нього більше досвіду. А потім і сам атакував больовим на гомілку Тараса. В цей момент всі вболівальники відчули кілька неприємних моментів, але Тарас зміг вийти з небезпечної ситуації, вийшов у позицію «сидячи зверху», однак його атаку зупинив гонг! Перший раунд закінчився.

Сценарій другого раунду в точності відповідав першому — адже така тактика повністю відповідала можливостям спортсменів. Тарас краще працює в стійці, що не раз довів проведеними точними ударами, а в середині другого раунду «двійка» в голову суперника здригнула Віталія. Віталій у відповідь атакував проходами в ноги і намагався перевести бій на землю. Однак виснаження давало про себе знати і в кінці поєдинку Тарас вже міг спокійно блокувати спроби проходів у ноги, перекриваючи суперника зверху корпусом, і контратакувати в боротьбі. У всіх елементах поєдинку Тарас виглядав краще, тому і суддям було не складно визначитися з переможцем. Практично одразу ним був оголошений Тарас Сапа (одноголосне рішення суддів)».

Досьє

Турніри серії «Grand Mix Fight 2011» проводять Ліга «Grand Mix Fight» та «ProFc». Вони складаються з декількох етапів і проводяться за олімпійською системою (спортсмен, який програв, вибуває). Ці змагання дозволять відібрати кращих бійців нашої країни, які представлять Україну на міжнародному Суперкубку «ProFc». До участі в турнірах допускаються тільки кращі спортсмени, які вже зарекомендували себе на арені змішаних єдиноборств.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: