Тернопільська легкоатлетка Наталія Солтан поставила у США особистий рекорд

25 липня 20:20
Переглядів: 176
Наталія Солтан та Наталія Олійник

В Юджині (США) триває Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів. В одному з фіналів третього дня змагань брала участь і спортсменка з Тернополя Наталія Солтан. Як повідомляє Федерація легкої атлетики України, в бігу на 3000 метрів Наталя фінішувала 13-ю, при цьому встановивши особистий рекорд – 9.26,58 хв. А перемогла на цій дистанції фаворитка змагань американка Мері Кейн: вона стала єдиною, хто «вибіг» з дев’яти хвилин – 8.58,48 хв, – аналізують фахівці.

Наталя Солтан – майстер спорту України, студентка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, представляє обласну школу вищої спортивної майстерності та ФСТ «Динамо». Тренер спортсменки – Олександр Степанюк. Нагадаємо, що право виступати на Чемпіонаті світу Наталя виборола, здобувши перше місце на дистанціях 1500 метрів (результат 4:38.47) та 3000 метрів (результат 9:45.89) на Чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів, який в червні проходив у Києві.

Додамо, що наразі після трьох днів Чемпіонату світу з легкої атлетики Україна з одним «золотом», яке Альона Шамотіна здобула у метанні молоту, посідає восьму сходинку в медальній таблиці. Лідирують кенійці (вісім медалей – дві золоті, дві срібні й чотири бронзові). У американців на дві «бронзи» менше. Британці йдуть третіми (два «золота» й одна «бронза»).

До речі, як повідомляє Федерація легкої атлетики України, Альона Шамотіна стала першою в історії України спортсменкою, яка виграла медаль юніорського Чемпіонату світу з метання молота. І відразу «золото». До цього перемагали лише юніори – Вадим Колесник (1988), Андрій Дебелий (1990), Вадим Грабовий (1992). Ігор Тугай у 1994 році приніс уже незалежній Україні «срібло».