Тернопільська “Нива” робить ставку на місцеву молодь

14 липня 20:40
Переглядів: 574

На початку липня тренерський штаб тернопільської “Ниви” почав підготовку до першого кола сезону-2010/11 в другій лізі.

В обоймі команди нині перебуває близько 35 чоловік, які паралельно з дворазовими тренуваннями проводять контрольні спаринги. Таких на минулому тижні було два і в обох “нивівці” зазнали поразок – 0:1 та 0:2.

Як розповів “Номер один” головний тренер команди Сергій Шиманський, нині з великої кількості футболістів тренерський штаб визначається з потенційними гравцями “Ниви”. – Здебільшого це молоді й перспективні тернопільські вихованці Едуарда Яблонського (1993 р. н.). Підтвердили своє бажання залишитись у команді і місцеві гравці – Лівіцький, Вірковський, Кормило, Вонс, Міщишин, Скакун, Мазур, Грінченко, а також приїжджий футболіст Роман Дуда. Натомість на перегляд також запрошено ряд футболістів з Києва, Одеси, Черкас. Хто з них залишиться у команді, а кому буде запропоновано підписати контракт з ФК, стане відомо наприкінці тижня після чергових спарингів, – повідомив Сергій Миколайович.

А тим часом 9 та 10 липня тернопільська “Нива” на футбольному полі у с. В. Гаї мірялася силами у контрольних матчах з “Марспиртом” з Марилівки (Чортківський р-н) та івано-франківським “Прикарпаттям”. В обох поєдинках гравцям було надано по 30 хвилин, щоб вони показали все, що вони вміють. І якщо в першому таймі матчу з “Марспиртом” зі стартових хвилин вийшов більш-менш оптимальний склад “Ниви”, відповідно одній з кращих обласних команд не вдалося на полі показати практично нічого, а її гравці не змогли створити біля воріт “Ниви” жодного гольового моменту, то після перерви почалися заміни, неузгодженість між новими гравцями і, як підсумок, це призвело до гола у ворота “Ниви”. Автором його став колишній “нивівець” Степан Винник, котрий забив гол-красень потужним ударом з 23 метрів. Натомість у матчі проти першолігового “Прикарпаття” суперник володів ініціативою і зумів двічі відзначитись – по одному разі в кожному таймі. Що цікаво, другий гол у ворота “Ниви” був забитий після пробиття пенальті, яке справедливо призначив арбітр матчу.

Наразі тренерський штаб, у який поряд із Сергієм Шиманським увійшов і Сергій Хоменко, в пошуках 2-3 хороших нападників. При цьому основний акцент робитиметься на тернопільській молоді, відповідно, жодних завдань на майбутній сезон не ставитиметься, хлопці мають обкататися, а далі, як карта ляже.

У найближчих планах команди – товариський матч з ФК “Бережани” та ведуться перемовини про спаринги з “Карпатами-2” (Львів) та “Скала” (Моршин).

А тим часом Професійна футбольна ліга затвердила графік заявки команд клубів на перше коло змагань сезону 2010-2011 рр. Розпочнеться процес 12-го липня, закінчиться – 22-го . Тернопільська "Нива", згідно із розкладом, заявляє своїх гравців у передостанній день, середу, 21-го липня.