Тернопільська "Нива" зайва у місті?

14 лютого 15:31
Переглядів: 178
нива

— У розвалі, в першу чергу, винен почесний президент ФК Нива, голова ТОДА Валентин Хоптян, — ось такими красномовними словами, котрі говорять самі за себе, резюмував ситуацію в тернопільському ФК донедавна гендиректор Автанділ Мдінарадзе.

Якщо трішки повернутися назад у часі, то згадаємо, що особливих проблем у тернопільців упродовж першої частини сезону не виникало. Хіба що ходили розмови про затримки зарплатні. Проте це явище настільки часто зустрічається в нижчих дивізіонах, що брати його до уваги та розглядати з позиції виникнення глобальних проблем навряд чи варто.

Справжні проблеми виникли після останнього офіційного матчу, коли постійно переносились терміни погашення заборгованості перед командою: спочатку 1 грудня, потім 10-го, далі — 20 січня, 1 та 10 лютого… Тобто весь період між 1 грудня і 20 січня (день запланованого початку зборів), ніхто не створював словесної "метушні", тому що "зверху" пообіцяли незабаром усе вирішити. Коли ж начебто мала збиратися команда проводити підготовку до другого кола, тоді й почались заяви, що доля Ниви під великим знаком запитання. Чим менше залишається часу до відновлення змагань, тим усе більше шансів, що зелено-жовті не зможуть підготуватися до матчів навесні. Останній термін, який був озвучений з боку почесного президента — 10 лютого, відтак ми вирішили особисто спитати в головного тренера Ниви Яворського, чи віддали обіцяні кошти колективу та чи розпочалася підготовка в тернопільців:

— Якраз сьогодні (бесіда відбувалась у середу, 12 числа. — Є. Д.) розмовляв із почесним президентом ФК Хоптяном, — повідує про останні новини Ігор Петрович. — Ставив йому до відома, в якому становищі перебуває команда, бо ж навіть існує ймовірність припинення подальших виступів. Вислухавши, Валентин Антонович запевнив мене, що до суботи, 15 лютого, він спробує знайти можливість, щоби розрахуватись із колективом. Додав, що Нива існуватиме, тобто він не відмовлявся від клубу, відтак зробить усе можливе, щоби тернопільці продовжували слідкувати за своїми улюбленцями в матчах першої ліги. Знаєте, з уст голови ТОДА не чути слів, що він не хоче займатися футболом, утім не помічаю дій, які би засвідчили його прагнення, щоби наш клуб не зник із футбольної мапи. Маю надію, що все складеться для нас позитивно, хоча складно сказати, чого чекати далі. Адже час іде, тому зовсім мало його залишилося на можливу підготовку.

П’ятий-шостий термін озвучує Хоптян, кажете? Що мені говорити за Валентина Антоновича? Я можу відповідати лише за себе. Коли очолив зелено-жовтих, дав слово, що виведу команду до Першої ліги. Як бачите, свого слова дотримав. Справа ж нині не за мною, все залежне від себе я виконав. Навіть прохав у масштабах області, щоби допомогли клубові надалі радувати місцевих шанувальників футболу. Проте… сьогодні складний час для нас. Якщо отримаємо фінанси, то часу мало, звісно, щоби нормально провести тренувальний процес. Потрібно вносити суттєві корективи в наші попередні плани підготовки. Однак упевнений, що тренерський штаб спроможний навіть за таких умов провести збори. Час ще є. Чи не стомився від постійного тиску? Не забувайте, що я ціле життя провів у цьому клубі. Я — патріот Ниви.

Мені не хочеться, щоби команда зникла, відтак хочу, щоби грала на гідному рівні. Мої функції в клубі обмежені, я не президент і не директор, тому мені прикро, коли телефонують дружини гравців і думають, що в мене є гроші, а я не даю їх своїм підопічним. Хоча я не знімаю відповідальності за футболістів, адже саме я запрошував їх. Маємо надію, що Хоптян підтвердить свої сьогоднішні слова: "Ігоре Петровичу, не падайте духом. Я, як почесний президент ФК, обіцяю, що команда продовжить виступи". Думаю, що людина такого рангу не може кидати слів на вітер.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: