Тернопільська спортсменка встановила новий рекорд України серед легкоатлеток

21 липня 15:50
Переглядів: 1117
Стребкова
На Чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що проходив у польському місті Бидгожі 13-16 липня, вихованка Тернопільської школи вищої спортивної майстерності Наталія Стребкова здобула для області перше срібло.

 На Чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед молоді випускниця ТНПУ ім. В. Гнатюка та учениця Тернопільської ШВСМ Наталія Стребкова в бігу на 3000 метрів з перешкодами показала час 9.44,52 секунд. Завдяки такому хорошому результату дівчина здобула для Тернопільської області срібло та встановила новий рекорд України серед легкоатлеток у віковій категорії 20-23 роки.

-   Тренування в мене завжди проходять інтенсивно – тренуюся щоденно 2 рази у день. Займаюся легкою атлетикою із 2009 року, а у Тернопільській обласній школі вищої спортивної майстерності тренуюся з 2013 року. На Європейській першості я ще не була у призах. Це моя перша срібна медаль у таких змаганнях, тож я дуже задоволена перемогою, - зазначила Наталія Стребкова.

Легкоатлетистка сама родом з міста Калуша, що на Івано-Франківщині. Раніше Наталія тренувалася у своєму рідному місті, але після вступу до університету почала відвідувати ШВСМ, де тренуються спортсмени, які досягли рівня кандидата в майстри спорту і вище.

Тренери дівчини - Ігор Сташко та Олександр Степанюк радіють з перемоги Наталії та дуже пишаються своєю вихованкою.

-   Програма змагань із легкої атлетики в Бидгожі включала в себе більше 40 видів спорту, тому змагання проходили протягом 5-ти днів. У програмі були присутні всі види спорту: метання, молот, ядро, спис, диск, різні види стрибків, за винятком спортивної ходьби, марафону і бігу на 10 000 метрів. На цьому Чемпіонаті Європи Тернопільську область представляла тільки Наталія Стребкова. На змаганнях Наталя мала 2 забіги на 3000 метрів з перешкодами. У кожному такому забігу брало участь по 15 спортсменів. З одного забігу судді вибирали п’ятьох кращих спортсменів, ще двох людей добирали за високими результатами. Тобто у фіналі, який відбувся 15 липня, взяло участь 12 кращих спортсменів. Серед них була наша Наталія, яка гідно представила Тернопільську область, - поділився тренер Тернопільської ШВСМ (школи вищої спортивної майстерності) із 36-річним стажем роботи Олександр Степанюк.

Олександр Іванович зазначив, що хоча в області офіційний легкоатлетичний сезон уже закінчився, проте попереду дівчину чекають нові й нові звершення. Наталія Стребкова знаходиться в резерві на поїздку на Всесвітню літню Універсіаду-2017, яка відбудеться у другій половині серпня в Кореї.  

-  У зв’язку з тим, що дівчині не вистачило буквально 2,5 секунди до виконання нормативу, спортсменка не зможе взяти участь у 16-му Чемпіонаті світу з легкої атлетики, який відбудеться на початку серпня в Лондоні. На Всесвітню літню Універсіаду вже затверджено склад, і там у резерві можуть бути 4 спортсмени, серед яких числиться і Наталія Стребкова. І якщо, наприклад, хтось зі спортсменів захворіє, або керівництво федерації легкої атлетики затвердить, що спортсмен із резерву має більші шанси на перемогу, то «резервника» можуть включити в основний склад змагань, - розповів Олександр Іванович.

Відносно планів на майбутнє тренер додав, що якщо Наталія навіть і не потрапить до основного складу на Всесвітній літній Універсіаді в Кореї, то 25 липня дівчина зможе взяти участь в комерційних стартах у Швеції. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: