Тернопільські легкоатлети стали чемпіонами України

01 жовтня 09:31
Переглядів: 202
Легка атлетика

У Луцьку відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків 1998 р.н. та молодших. Це були перші змагання національного рівня, які приймав реконструйований стадіон «Авангард». Як стверджує президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, цей стадіон має стати однією з кращих спортивних арен країни: «На наступний рік у Луцьку у нас запланована низка змагань, в тому числі відбірковий на Олімпіаду дорослий чемпіонат України, і звичайно ми будемо вирішувати питання, щоб стадіон міг функціонувати повноцінно», – інформує Федерація легкої атлетики України.

А загалом, чемпіонат у Луцьку перетворився на справжнє свято спорту. «Те, що ми побачили в Луцьку на «Авангарді» – це була справжня феєрія, позитивна та знакова подія не лише для легкої атлетики, але й взагалі для українського спорту. Організатори зробили все, щоб змагання перетворилися у справжнє свято – виступали фольклорні колективи з усієї області, під час чемпіонату також проходили шкільні естафети. Потрібно було бачити очі атлетів та тренерів, які з захопленням дивилися на цей новий стадіон. Зараз, коли усі говорять про складнощі та проблеми, виявляється, коли є воля і здоровий глузд, наполегливість і професіоналізм, навіть у такі важкі часи можлива організація подібних серйозних проектів», – наголосив Ігор Гоцул.

1

Щодо виступів тернопільських легкоатлетів, то золоту нагороду у метанні ядра виборов Іван Карюк (на фото в центрі), який показав результат 18 м 78 см. Ще одну медаль, цього разу срібного ґатунку, спортсмен здобув у метанні диску з результатом 49 м 95 см. Спортсмен є вихованцем Бучацької ДЮСШ, зараз навчається у Тернопільському Національному педагогічному університеті імені В.Гнатюка, представляє обласну ШВСМ (тренер Іван Чуба).

Ще одне «золото» принесла у скарбничку області Оксана Більчак (на головному фото), яка у бігу на 800 метрів посіла перше місце (результат 2.17,30 с). Також спортсменка була восьмою у бігу на 400 метрів. Оксана – вихованка Бучацької ДЮСШ, зараз тренується в обласній ДЮСШ (тренер Ольга Стефанишина), є студенткою ТНПУ ім. В.Гнатюка, представляє ОШВСМ.

Вдало виступили й інші тернополяни. Так, у метанні ядра з результатом 14 м 81 см Олександр Шилівський посів п’яте місце, а в метанні диску був сьомим (результат 43 м 62 см). Спортсмен представляє ДЮСШ «Колос» (тренери Володимир Кучеренко та Олег Данилюк), є студентом Технічного коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя. Шостим з результатом 180 см став Назар Вовчок у стрибках у висоту (ОДЮСШ «Колос», Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі, тренер Євген Кармелюк), а Руслана Муравська у цьому виді була дев’ятою з результатом 155 см (вихованка ОДЮСШ «Колос», ТНПУ імені В.Гнатюка, тренер Михайло Васірук). У спортивній ходьбі восьме місце з результатам 27.14,6 с посів ще один представник обласної ДЮСШ «Колос» Назар Шилівський, який займається під керівництвом Віри Зозулі і є учнем Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 14 ім. Б.Лепкого.

В результаті у командному заліку серед 45-ти дитячо-юнацьких спортивних шкіл України Тернопільська ДЮСШ «Колос» посіла 5 місце (144 очки), ОДЮСШ - 11 місце (107 очок). А загалом збірна області здобула 14 місце у турнірній таблиці чемпіонату серед 24 команд областей України, набравши 251 очко. У складі нашої команди виступали також Франків Олександра, Мостова Дарина, Бачинська Вікторія, Мітюрьова Вікторія, Паньків Христина, Павловська Софія, Павлик Іван, Жук Андрій.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: