Тернопільські спортсмени Дмитро Мазурчук та Степан Пасічник – учасники ІІ Зимових Юнацьких Олімпійських ігор

12 лютого 11:45
Переглядів: 472
НОК

II Зимові Юнацькі Олімпійські ігри відкриваються сьогодні у норвезькому Ліллехаммері. Понад 1100 атлетів з 71 країни світу віком від 15 до 18 років не лише розіграють 70 комплектів нагород у 15 традиційних зимових дисциплінах, а й зможуть взяти активну участь у насиченій навчальній та культурно-освітній програмі. Відбуватиметься ця непересічна спортивна подія до 21 лютого. Окрім традиційних країн, які завжди долучаються до Ігор, у Ліллехаммері цього року представлені і такі екзотичні для зимових видів спорту як Південна Африка, Східний Тимор, Непал, Кенія, Лівія, Кіпр і Ямайка.

Урочиста церемонія відкриття II ЮОІ-2016 відбудеться 12 лютого, а вже наступного дня, 13 лютого, розпочнуться безпосередньо самі змагання. Першими у боротьбу вступлять представники гірськолижного спорту, а далі до них приєднаються біатлоністи.

Як повідомляє НОК України, саме з Ліллехаммера 22 роки тому розпочала свій літопис Олімпійська історія Незалежної України. Цього року, відповідно до міжнародної кваліфікаційної системи, 23 українських атлети зуміли вибороти право брати участь у II зимових Юнацьких Олімпійських іграх 2016 року. Українці змагатимуться у 9 видах спорту таких як: біатлон, лижне двоборство, фігурне катання, санний спорт, стрибки на лижах з трампліну, лижні гонки, гірськолижний спорт, скелетон, сноубординг. На Юнацькій Олімпіаді виступлять і представники Тернопілля: у стрибках на лижах з трампліну Степан Пасічник, а у лижному двоборстві  - Дмитро Мазурчук (на головному фото).

Обидва спортсмени – з Кременця, представляють ФСТ «Україна», є вихованцями СДЮШОР зі стрибків на лижах з трампліна та лижного двоборства, тренери Олександр Точинський, Петро Генюк, Микола Козлов; Дмитро Мазурчук – кандидат в майстри спорту, учень 11 класу Кременецької ЗОШ №1, Степан Пасічник (на фото справа) – майстер спорту України, першокурсник Львівського державного університету фізичної культури і спорту.

До речі, на сайті НОК України Степан Пасічник поділився своїми першими враженнями від перебування у Ліллехаммері та підготовкою до Юнацьких Олімпійських Ігор. «Я два тижні перебував у Ліллехаммері на зборах, спеціально готуючись до Юнацьких Ігор, тому трамплін мені знайомий. Також брав участь у Континентальному Кубку світу і мав старти ще в Австрії та Польщі. Лише на півтора дня заскочив додому і ось вже знову на змаганнях», - поділився Степан. За словами спортсмена, у Ліллехаммері йому все дуже подобається. Поки ще не почались тренування і змагання, він активно бере участь у культурно-освітній програмі, яка запропонована всім учасникам Юнацьких Олімпійських ігор.

Додамо, що талісманом II зимових Юнацьких Олімпійських ігор 2016 року стала тваринка рись, яка отримала ім’я – «Сйог» (Sjogg). Він названий на честь головного атрибуту зими – снігу. У долині Гудбрандсдален, що знаходиться у безпосередній близькості до Ліллехаммера, «siogg» означає – сніг.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: