Тернополяни відсвяткували 120-ту річницю першого велопробігу на Галичині

25 вересня 16:40
Переглядів: 182
велоспорт

Один із найбільших велопробігів, який коли-небудь проходив по вулицях Тернополя змогли побачити містяни, пише sportgart.com.ua.

На свято, яке присвячене 120-річчю ПЕРШОГО велопробігу на Галичині, який проходив за маршрутом "Тернопіль-Великі Бірки" та стартував у 1894 році, прийшло подивитись сотні жителів нашого міста. Відбувся захід у рамках проведення ХХ Всеукраїнських велоперегонів пам’яті МС В.Філіпенка. До самого велопробігу, який відповідно до історичного теж пройшов за маршрутом Тернопіль-В.Бірки, приєдналось більше сотні велосипедистів тернополян та сорок жителів села Великі Бірки.

У Тернополі до велосипедистів-любителів, які відтворювали історичний велопробіг, приєднався також грузин Нодар Берідзе, який є учасником велотуру "Всі за мир".

— Свою мандрівку я розпочав 24 серпня із Києва, — розповів Нодар Берідзе. — Вона присвячена 14–кратному рекордсмену Гіннеса, спортсмену і вело мандрівнику, заслуженому діячу спорту, послу світу від ЮНЕСКО, послу захисту природи ООН, інженеру-кібернетику, лауреату Держпремії Грузії Джумберу Лежаві. Він мріяв здійснити такий велотур, але, на жаль, помер у липні цього року. Мета мого велопробігу — заклик до усього світу припинити військові дії на території України, а також ознайомити людей із досягненнями Джумбера Лежави, налагодити дружні стосунки між людьми різних національностей. Я уже побував у Житомирі, Рівному, Луцьку, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську.

Нодар Берідзе проїде двадцятьма містами України, а після повернення до Києва планує зустрітися із Президентом України. Побуває мандрівник також у Мінську, Москві, Грозному, Тбілісі. Загальна довжина маршруту його велотуру більше 10 000 км. Триватиме він понад 10 місяців, протягом яких Нодар Берідзе планує відвідати більше 80 міст та 350 населених пунктів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: