Тетяна Штефан: "До кожної гри "Галичанка" готується серйозно!"

22 грудня 18:30
Переглядів: 207
ШТЕФАН

25 та 26 грудня львівська «Галичанка» зіграє проти тернопільського «Економ-Універу» у рамках 8-го туру чемпіонату України сезону-2015/2016 гандбольної жіночої Суперліги. Здавалося, що львів’янкам можна вже розслабитися, адже суперниці-тернополянки сьогодні перебувають на останній сходинці турнірної таблиці, тож аж ніяк не загроза чинним чемпіонкам України. Та тренер «Галичанки» Тетяна Штефан іншої думки…

До кожної гри ми готуємось серйозно – не має значення чи то Тернопіль, чи то Херсон, чи то Ужгород. На кожних іграх, залежно від рівня суперниць, виконуємо певні завдання. На матчах з Тернополем зможу більше подивитися молодих гравчинь своєї команди.

Як вже сьогодні можете охарактеризувати ваших наймолодших – вісімнадцятирічних Ольгу Василяку і Софію Давидянц?

Софія Давидянц грає в центрі, а Оля Василяка – лінійна. Зрозуміло, що їм ще треба багато працювати – як в захисті, так і в тактиці, адже у дорослому гандболі вони віднедавна. Хоч Василяка на останніх іграх чемпіонату України зі «Спартаком» мені сподобалась, бачу по її ногах, що почала непогано рухатись.

Можливо плануєте влити свіжі сили у команду і спробувати ще якихось молодих гандболісток?

Так. Є у нас 16-річна Тетяна Поляк, яка навчається в 11 класі Львівського училища фізичної культури (ЛУФК). Бачу, що з неї буде хороша гравчиня, це – майбутнє гандболу. Але сьогодні Таня ще глевка, їй треба частіше тренуватися з «Галичанкою». А це у неї не завжди виходить через співпадіння тренувань з навчанням у школі. Хоча по можливості підключається до нашого тренувального процесу й у кількох іграх суперліги вже зіграла. Таня поступово вливається у команду, та, зрозуміло, що декілька хвилин на майданчику поки нічого не означають, треба багато працювати. Є ще одна одинадцятикласниця ЛУФК Наталія Коцаб’юк, яка має усі шанси як лінійна закріпитися у команді.

- Ви пропонуєте своїй команді більш швидкісний гандбол, відповідно почали напрацьовувати з дівчатами нову тактику. Що показали ігри чемпіонату України – працюють Ваші схеми?

- Треба час, то ще дуже мало, щоб виходило хоч би на 80-ть відсотків. Проте, на останніх іграх зі «Спартаком» тактика команди мені імпонувала – прогрес однозначно є.

- У чому насамперед відзначаєте прогрес?

- Наприклад, на іграх зі «Спартаком» моя команда добре зорудувала у захисті. Без перебільшення скажу, що наш захист виглядав добре: це двійка Наталок – Савчин та Сабова, а також Леся Смолінг і Вікторія Сідлецька у центрі. Ми впоралися з їх нападом, в тому числі з основним бомбардиром «Спартака» Оленою Рудько. Шкода, що не грала спартаківка Ганна Казаєва, яка, здається, травмована. Адже у київській команді Казаєва-Рудько- Харламова - трійка дуже рухливих гравчинь, які до того ж утворюють хорошу ігрову зв’язку. Тоді нам було би ще цікавіше.

- До слова, саме Рудько створила вам найбільше клопоту, але помітила, що Олені пробивати ваші ворота більше вдавалося у перших таймах обох матчів…

- Ми на перерві одразу розбирали дії Рудько, я правильно налаштувала дівчат, тож у других таймах вони виходили на неї, до кінця грали проти Олени в захисті. Та й Рудько не залізна, їй було важкувато витягувати гру своєї команди.

- Тож з захистом у «Галичанки» все гаразд, а що скажете про напад?

- Раніше у команді напад був слабшою ланкою у порівнянні з іншими компонентами гри, дівчата не завжди забивали. Тож на останніх іграх я насамперед хотіла побачити реалізацію. Скажу, що наша реалізація значно покращилась. І навіть більше – у грі зі «Спартаком» мені сподобалась вся команда, у всіх був хороший процент реалізації. Веду статистику кожного матчу, тож бачу значний прогрес.

- Кого з дівчат можете найбільше виокремити як нападника?

- Добре виглядала Наталка Савчин – саме так має грати півсередня гандболістка. На жаль, в українському гандболі багато півсередніх не можуть три результативні кидки за гру зробити, а повинні десять. А Наталчина гра зі «Спартаком» мені сподобалась. Та загалом виділяю усю команду – не має у мене такого, що лише одна Савчин чи яка-небудь інша «галичанка» молодець. Боролися усі гідно, щоб так і надалі було.

- На реалізацію пенальті у вас зараз виходять Наталія Туркало та Леся Смолінг. Не думали їх тандем замінити або доповнити ще кимось?

- Вважаю, що обидві дівчини вдало обрані для реалізації семиметрових: Наталка досвідчена гандболістка, а у Лесі – сильний технічний кидок. На тренуваннях пробувала також Наталію Воловник.

- Наталія Воловник нещодавно повернулася у команду. Чи повністю відновилася після травми та стала боєздатною?

- Наталка вже значно краща. На своїй першій після травми грі з «Муратпашою» у рамках Єврокубку вона ще виглядала розгубленою, це передалося і на її гру – не той кидок, не той стрибок, адже її всі знають, як дуже стрибучу гандболістку. А вже зараз вона впевненіша і на майданчику помітно, що почувається, мов «у своїй тарілці». На гру виходить порівну з Лесею Парандій – по 15 хвилин кожна, тож маємо двох рівносильних кутових.

- Як зараз почувається Анастасія Дорожівська, якій у Туреччині на іграх Єврокубку, зламали руку?

- Насті зняли гіпс, на тренування ходить, бігає з командою, з м’ячем поки не працює. З Тернополем ще точно не гратиме – їй потрібен час для відновлення.

- Тетяно, і запитання наостанок… «Галичанку» ви нещодавно прийняли від Василя Козара, під орудою якого дівчата тренувалися роками. Як Вас сприйняли гандболістки?

- Та я ж також тренувала їх довгий час разом з Василем Миколайовичем. Між мною і дівчатами було і залишилось взаєморозуміння. Поза майданчиком можемо поспілкуватися, посміятися, а якщо зайшли до зали – все: на моїх тренуваннях робота, робота і ще раз робота – на сто чи навіть сто п’ятдесят відсотків.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: