Тренер ГК "Галичанка" Тетяна Штефан: Ми знову рвемося до бою

12 січня 17:33
Переглядів: 121
Галичанка

Гандболістки львівської «Галичанки» після невеличких канікул повернулися з домівок до Львова і з новими силами та бадьорим настроєм розпочали тренування.

Про командні завдання та нагальні плани на січень 2016 року IA ZIK розповіла тренер «Галичанки» Тетяна Штефан.

– Зробили дівчатам невеличку новорічно-різдвяну відпустку, щоб вони могли з’їздити додому до батьків, зустріти свята зі своїми рідними. Дівчаткам треба було відпочити не лише від тренувального процесу, але й одна від одної, адже не лише на ігровому майданчику постійно разом, ще й живуть поруч в гуртожитку. А вже вчора, 11 січня, ми усі вийшли з канікул – відпочили, скучили одна за одною і знову рвемося до бою. Тож одразу без зволікань розпочали тренування.

Традиційно тренуватимемось щодня двічі. Упродовж двох тижнів більше зосередимось на фізичній підготовці, тому на вранішньому тренуванні вдосконалюватимемо фізичну форму, в тому числі займатимемось у тренажерному залі, а вже на вечірньому тренуванні працюватимемо з м’ячами та гратимемо у гандбол. Насамперед необхідно закцентуватися на «фізиці», а вже потім на перший план поставимо техніко-тактичну підготовку та власне саму гру – таке моє тренерське бачення.

– Ігри наступних турів чемпіонату України відбудуться лише у лютому, тож чи зіграєте у січні на якихось змаганнях, а не лише на тренуваннях?

– Ігрова практика нам дуже потрібна, адже у лютому ми у рамках 9 та 10 турів чемпіонату України жіночої Суперліги граємо з двома сильними командами: спершу з минулорічними бронзовими призерками Суперліги херсонською «Дніпрянкою», а потім з нашими найпринциповішими суперницями у боротьбі за золоті медалі – ужгородськими «Карпатами». Тому зараз пробуємо домовитись з якоюсь країною та організувати міжнародний турнір, де б мої дівчата могли зіграти наприкінці січня-початку лютого.

– З якими країнами ведете перемовини про організацію такого турніру?

– Нам легше було б організувати турнір разом з поляками. Проте польські гандболістки зараз дуже зайняті. Адже в грудні 2015р. брали участь у чемпіонаті світу, тому мали перерву у чемпіонаті Польщі, а тепер наздоганяють: двічі на тиждень (у середу та суботу) грають свою національну першість. Тож їм поки не до нас. Та й при такому їхньому розкладі більше одного матчу з полячками не вийде провести. Мене це також не влаштовує – якщо вже змагатися, то хоча б дві-три гри у рамках турніру. Тому залишились або білоруси, або ще ведемо перемовини зі словацьким містом Міхаловце.

– Чи всі гандболістки «Галичанки» у доброму здоров’ї розпочали 2016 рік? Особливо цікавить, як себе почуває Анастасія Дорожівська, якій восени 2015 року у Туреччині на іграх Єврокубку зламали руку?

– Дякувати Богу, всі живі-здорові. А Настя розпочала тренуватися після травми ще наприкінці минулого року, продовжує і зараз. Оскільки у неї була травмована ліва рука, то готуємося вже повноцінно, але обережно. І, сподіваюсь, в іграх з Херсоном, які відбудуться 19-20 лютого, Настя вже буде брати участь.

– Хотілося б поговорити не лише про справи буденні, але й святкові. 5 січня було день народження у Мар’яни Маркевич, також у січні святкуватимуть уродини Наталія Савчин та Леся Смолінг. Як у «Галичанці» заведено вітати своїх іменинниць?

– На тренуванні даруємо величезний букет гарних квітів і теплі слова привітань – кожна «галичанка» щось щиро бажає від свого імені. Я думаю, що хлопці з фан-сектору також долучаються і вітають іменинниць, адже у нас надзвичайно ініціативні та уважні фанати – дай Боже кожній команді таких!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: