Тренер ГК "Галичанка" Тетяна Штефан: Задоволена грою, особливо захистом

07 грудня 11:30
Переглядів: 152
Галичанка

Гандболістки львівської «Галичанки» двічі перемогли миколаївський «Реал» у 7-му турі чемпіонату України сезону 2015/2016 гандбольної жіночої Суперліги з рахунками 41:16 та 33:15. Оцінку своїм підопічним, а також суперницям, у цих іграх поставлять тренер ГК «Галичанка» Тетяна Штефан та досвідчена воротарка «Реалу», за сумісництвом помічниця тренерів команди Наталія Пархоменко.

Тренер ГК «Галичанка» Тетяна Штефан: «Задоволена грою, командою, особливо, захистом. В центрі працювали Наталія Савчин і Наталія Сабова – вони молодці, також не підвели Леся Смолінг та Вікторія Сідлецька.

В «Реалі» хороші гандболістки – високі, міцні. Є сильні гравці, які добре б’ють: шульга на позиції правої півсередньої, добре грала і їх ліва півсередня, але з ними ми впорались. Вважаю, що пропустили мало, тож захист спрацював надійно.

А в нападі ще треба працювати, бо півсередні мають більше забивати. Були такі моменти у цих іграх, коли хотілось, щоб результативнішою була Наталія Савчин. Але Наталка після хвороби, тому багато від неї не вимагала. Вона дуже старалася і впоралася, незважаючи на свій стан.

В нападі задоволена Лесею Смолінг. Треба підтягувати лише результативність у семиметрових кидках. Якщо ж опиратися на статистику, то у першому матчі Леся з десяти кидків шість забила, а у другому – з 14-ти – десять. Як для півсереднього гравця, реалізація у неї дуже хороша.

Веду статистику помилок, тому небезпідставно кажу – у цих іграх помилки були, але небагато. Навіть у європейському гандболі помиляються. Реалізація з «Реалом» була непогана, але все ж хочу краще… Василь Козар багато працював з ними над цим, продовжимо і далі.

Я прийшла у «Галичанку» і хочу спробувати внести щось нове. Чи вийде – подивимось. У кожного тренера своє бачення гри. Я постійно спостерігаю за іграми у європейському гандболі, польській лізі, зараз – чемпіонаті світу, який у суботу розпочався в Данії. Аналізую, потрібне записую. Ті комбінації, які подобаються найбільше, беру до уваги. Дещо почали з дівчатами відпрацьовувати на тренуваннях.

У іграх з «Реалом» наші нові комбінації в основному виходили. Мої гандболістки досить непогано бачать гру, але щоб запрацювали мої задумки, ще треба час. Треба награвати і награвати нові комбінації. Зараз ще зустрінемось зі «Спартаком» та «Економ-Універом», а після – півтора місяця перерви у чемпіонаті, тож матимемо час напрацьовувати нове у грі. Хотілось би ще десь не на Україні зіграти, та це вже залежатиме від фінансів.

До речі, у суботу дивилася матч чемпіонату світу Росія – Норвегія. Гра така динамічна, що навіть не встигаєш очима за гравцями, їх швидкість – неймовірна. І ще обов’язково «фізика» потрібна, що позначається на силі кидків. На цьому я і роблю акцент. «Фізика» та швидкість у гандболі мають бути. Зрозуміло, не в дитячому, де ставиться техніка, тактика, але в Суперлізі – обов’язково!»

Голкіпер збірної команди України та «Реалу», володарка двох єврокубків Наталія Пархоменко: «Результат гри був цілком прогнозований, команди різняться рівнем підготовленості. Більшість гандболісток моєї команди – молодь, яка ще нещодавно грала у вищій лізі. Їм ще треба роки два поїздити на такі ось ігри, щоб виробити необхідні морально-вольові якості, адже в іграх з «Галичанкою» їх не вистачило, в першу чергу, психологічно. Тож ми набираємося досвіду, проходимо етап навчання. Я у цій команді власне для того, щоб допомогти тренерам виховати перспективних дівчат у хороших гравців. Я в «Реалі» і як тренер, і як гравець, в тому числі займаюся воротарками.

Люблю ігри з такими командами, як «Галичанка» – сильними, досвідченими, бойовими. Навіть мені самій з моїм досвідом ігор у єврокубках, багаточисленних чемпіонатах Європи та світу було цікаво посуперничати з львів’янками, та й у таких протистояннях молодь накатується, вчиться самовладанню.

Перед першим матчем ми всю ніч їхали до Львова автобусом, не спали і лише дві години вдень подрімали, а ввечері – на гру, тому виглядали на полі дуже жахливо. У другій грі вже були трішки краще, але навіть близько не показали тієї боротьби, на яку здатні. Можливо, у моєї команди трішки проявилася боязнь перед статусною «Галичанкою» – чемпіоном України… не знаю…. Намагалася своїх злити, грати на їх амбіціях, я виступаю у них в ролі подразника, заводжу на боротьбу. Та цього разу це не дуже допомогло. Будемо працювати і надалі, думаю, у моєї команди є майбутнє. Головне для розвитку – побільше таких конкурентів, як «Галичанка».

А ще у нас на 60 відсотків оновилася команда. «Галичанка» ж має сталий сильний та зіграний склад вже упродовж років. Навіть те, що з команди пішли лідери Іра Стельмах, Тамара Смбатян, її не ослабило – тут же підтягнулась талановита молодь і «Галичанка» швидко повернулася на свій рівень. Хороша гандболістка Наталія Савчин, трішки їй бракує ігрового досвіду, буквально ще півроку і вона значно виросте. Тамару добре замінюють Леся Смолінг і особливо Наталя Туркало – у неї і досвід, і талант. Можливо, трішки команда ще не така по силам, але молодь не гірша, а й подекуди, як мені здається, у тій же силовій боротьбі, ще й краща від попередніх лідерок.

Бачу, що Тетяна Штефан додала дівчатам швидкості у гру. Таня, як крайній гравець, сповідує більш швидкісний гандбол. Та вони лише тижні два напрацьовують нове, тож поки говорити про зміну малюнку гри чи дієвість нової тактики ще рано, побачимо за півроку, що з цього вийде». 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: