Тренер молодіжної збірної України з гандболу Віталій Надич: "З групою у відборі до чемпіонату світу нам не пощастило, але ми боротимемось"

18 березня 13:30
Переглядів: 218
Гандбол

У Чорногорії розпочалися відбіркові матчі до молодіжного чемпіонату світу-2016 з гандболу. Сьогодні  перший матч у 7-ій групі, в яку потрапила українська збірна, зіграють наші суперниці  - Чорногорія-Грузія. А вже 19 березня молодіжна збірна України вступить в боротьбу  проти команди Грузії, 20 березня – проти Чорногорії. Лише переможець групи кваліфікується на чемпіонат світу, що пройде влітку в Росії.

Напередодні вильоту нашої команди до Чорногорії спілкувалася з наставником молодіжної збірної Віталієм Надичем, який тренує паралельно команду Львівського училища фізкультури та допомагає у львівській «Галичанці».

Віталію, кого слід більше остерігатися у групі – Чорногорії чи Грузії?

- Звісно, Чорногорії. Це команда, яка посіла 7-е місце на молодіжному чемпіонаті Європи. Вони демонструють сучасний європейський гандбол, мають дуже хороших гравців задньої лінії, які добре кидають, захищаються. У них чималий досвід європейських та міжнародних змагань. Фактично ці дівчата – другий склад чорногорської команди «Будучность» - переможниці Ліги чемпіонів. А дві гравчині ще й виступають в основі національної збірної Чорногорії. Тож це провідна команда Європи. Але ми налаштовані гідно боротися.

Чому у вашій групі лише переможець кваліфікується на чемпіонат світу?

- Тому що нам дуже не поталанило. Ми потрапили у групу, де змагаються три команди і лише одна проходить далі. В інших же відбіркових групах грають по чотири команди і дві кращі проходять далі.

Майже група смерті, як висловлюються ігровики…

- Маємо, що маємо – жереб кинуто. Головне, що усі дівчата з гарним настроєм, готові до боротьби. Звичайно, хочеться пройти відбір до чемпіонату світу. Ми будемо робити все, що зможемо, а там - як Бог дасть…

Віталію, чи правильно я зауважила: на збір, який передував кваліфікаційним іграм до чемпіонату світу, викликалося вісім гандболісток з «Галичанки»,  до Чорногорії ж вирушило шість її гравчинь…

- Так, на відбіркових іграх у Чорногорії зіграють шестеро «галичанок»: воротарка Марія Гладун та польові гравці Наталія Сабова, Софія Давидянц, Мар’яна Маркевич, Марина Коновалова, Тетяна Поляк. На жаль, через хворобу не змогла полетіти з нами лідерка «молодіжки» Наталія Савчин. А Дорожівська Анастасія, яка грає з лівого краю, поступилася у відборі Марині Коноваловій та Христині Гречці. Марина -  це основний гравець, а другим номером виступить Христина Гречка з херсонської «Дніпрянки».

А скільки гандболісток «Галичанки» потрапили в основу збірної?

- Основну гру у Чорногорії з гандболісток «Галичанки» вестимуть: воротарка Марія Гладун, ліва крайня Марина Коновалова, ліва півсередня  Софія Давидянц, права півсередня  Мар’яна Маркевич, нападниця Наталія Сабова. З інших команд у стартовому складі - права крайня Марина Поцелуєва («Дніпрянка»), розігруюча  Олена Рудько («Спартак») та права півсередня  Діана Червякова («Реал»). Але якщо основний гравець одразу не впишеться у гру, він буде замінений на будь-кого іншого. Я би сказав, що у нас немає основи і другого складу, усі гандболістки абсолютно рівні по силам. Одні розпочинають гру, інші входять у неї, не змінюючи малюнку – тут у нас все так, як і має бути в збірній.

На зборі «молодіжна» двічі зіграла з київським «Спартаком», здобувши перемоги в обох зустрічах. Хто зі збірниць Вам найбільше сподобався у цих спаринг-матчах?

- Однозначно Марина Коновалова, Наталія Сабова та Марія Гладун. Також добре проявила себе у грі  - у захисті і в нападі - нещодавня дебютантка «Галичанки», учениця 11 класу Львівського училища фізичної культури Тетяна Поляк. Вона, до речі, дуже хвилюється перед відбірковими іграми, а дарма – адже повноцінно вписалась у збірну і, сподіваємося, зуміє непогано замінити Наталку Савчин.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: