Тренер ватерпольного "Слобожанця" Сергій Колточихін: "Судді давали "Динамо" шанс"

06 червня 16:04
Переглядів: 257
Водне поло

Вчора, 5 червня, харківський «Слобожанець» вдруге здолав львівське «Динамо»   у фіналі чемпіонату України. І якщо у першому фінальному матчі харківські ватерполісти переважили суперника в один м’яч 7:6, то у другій грі їх перевага була значно відчутніша – 6:3.

«Слобожанець» Харків — «Динамо» Львів 6-3 (2-1, 1-1, 1-0, 2-1).

5 червня. Початок – 18:00. Львів. Басейн СКА.

Судді: Кшиштоф Гарбулевскі, Мацей Міхалик (обидва – Польща).

Делегат ФВПУ – В’ячеслав Бєлєвцов (Харків).

«Слобожанець» : Віталій Петров – Микита Апостол ( 5 голів), Кирило Наволоков (1), В’ячеслав Скрипник, Олександр Абрамов, Вадим Євстратов, Владислав Мужичук, Олександр Єрмаков, Микита Бажинов, Михайло Черпак, Денис Гурцкая, Геннадій Зайцев, Артем Саліхов.

Тренери: Сергій Колточихін, Сергій Столяров.

«Динамо»: Денис Волончук – Юрій Маметьєв (2 голи), Олександр Дядюра (1), Роман Грищук, Орест Джура, Сергій Грішин, Віктор Момот, Юрій Бегень, Олексій Шведов, Віталій Свіщов, Андрій Коноварт, Станіслав Дубелір, Микита Бердніков.

Тренер: Ігор Зінкевич.

Фоли: 12 «Слобожанець» (Микита Апостол (3), Олександр Єрмаков (3), Владислав Мужичук (2), Кирило Наволоков (2), В’ячеслав Скрипник, Геннадій Зайцев) — 5 «Динамо» (Олексій Шведов (2), Роман Грищук, Віталій Свіщов, Сергій Грішин).

Головний наставник «слобожанців» Сергій Колточихін так прокоментував цей матч: «Насправді я почувався дуже тривожно, бо у нас лише кілька ватерполістів були готові до цих змагань. Це Микита Апостол, Кирило Наволоков, Вадим Євстратов, Владислав Мужичук. За підготовку цих хлопців я міг поручитися, а решта тренувалися в силу своїх можливостей. Я вже неодноразово говорив, що більшість наших гравців залишилися у водному поло виключно із-за любові до нього. Бо ми не маємо спонсора і не можемо виплачувати хлопцям зарплати, як це, до прикладу, роблять у «Динамо». Тому вони працюють, а водне поло це їх хобі. Я і так вдячний їм, що намагаються знайти час на тренування.

Хочу похвалити Микиту Апостола у другій грі, адже саме він став автором п’яти голів у ворота «динамівців». Але, скажу чесно, від нього очікував значно більшого, бо я знаю Микитин потенціал.

 За що хвилювався – чи зуміють мої зберегти той темп, який взяли у першій фінальній грі. Тим більше, що нас основний захисник Олександр Абрамов за останній період часу двічі перехворів. Але молодці – зуміли!

Мені сподобалась гра Вадима Євстратова, Кирила Наволокова, Владислава Мужичука, не підвів воротар Віталій Петров - вони показали хорошу фізичну форму. Порадував той же Микита Апостол, але його гру не можна порівнювати з іншими, а треба розглядати окремо. Бо він має дуже великі здібності від Бога, але, на жаль, поки не підкріпляє це копіткою працею – ось що від нього хочу побачити. Я сподіваюся, він таки залишиться у водному поло, бо поки коливається, яке майбутнє обрати.

Друга гра, незважаючи на мої побоювання «як будемо плавати», показала, що виглядали не більше стомленими, ніж Львів, а наприкінці гри взагалі не лишили шансів «Динамо», навіть після видалення з гри (за три порушення) Микити Апостола.

«Динамівці» мали шанс вирівняти гру. Якщо після першої гри деякі львів’яни висловлювали претензії до суддівства, то у другому матчі, як на мене, судді давали «Динамо» шанс. Я ні в якому разі не кажу, що нас засуджували, але судді, намагаючись  зберегти інтригу у грі,  надавали «Динамо» багато можливостей. Якби вони судили так, як у першому матчі, то, думаю, ми би ще більше повели у рахунку – хоч знову повторюся, ніякої упередженості щодо нас в діях суддів не було.

Що приємно, ми мали у Львові хорошу підтримку. Зараз якраз у Львові проходить чемпіонат України серед юнаків, тож за нас на трибунах вболівали чотири харківських команди. Це наше майбутнє і тішить те, що вони створили таку підтримку - складалося враження, що наших вболівальників не менше, ніж львівських.»

Отож, щоб оформити чемпіонство ватерполістам «Слобожанця» залишилась одна перемога (фінал триватиме до трьох перемог котроїсь з команд). Наступні ігри пройдуть у Харкові з 9 по 11 червня. Прогнози харківські тренери та гравці відмовляються робити, але, якщо здолали чинних чемпіонів України у них же вдома, то у Харкові, як кажуть, і стіни допоможуть, а також вболівальники, яких очікується чимало. Адже «Слобожанець» вперше у своїй історії може завоювати титул чемпіона України!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: