Тренер ВК "Динамо" Ігор Зінкевич: Добре, що виграли, але проблемних питань вистачає

18 грудня 16:30
Переглядів: 81
Ігор Зінкевич

Головний тренер ватерпольної команди львівського «Динамо», заслужений тренер України Ігор Зінкевич поділився своїми враженнями від п’ятої, заключної гри своїх підопічних у другому турі Чемпіонату України, в якій динамівці з рахунком 19:6 розгромили харківську команду НТУ «ХПІ».

«Почали дуже добре – вже на перших хвилинах повели в рахунку 4:0. А далі, як то кажуть, почалася нова пісня про старе – розслабилися і як наслідок, першу чверть виграли з перевагою лише у два м’ячі (5:3 – Авт.).

Я за грою слідкував цього разу не з традиційного місця тренера біля бортику басейну, а з верхнього ряду трибун. Час від часу я це роблю, бо зверху гра сприймається трохи по-іншому. Зокрема, краще видно недоліки як команди загалом, так і окремих гравців у тактичному плані. А грою безпосередньо керував Олексій Шведов – наш граючий тренер, який зараз через ушкодження вуха ще не може грати. Після нещодавнього обстеження в Києві лікарі сказали, що тренуватися він зможе не раніше, ніж через місяць.

Але після першого періоду мені довелося спуститися донизу. Я ні з ким не сварився і нічого команді не говорив. Тільки сказав нашому капітану, Віті Момоту, що преміальні за перемогу будуть лише за однієї умови – ми повинні виграти з різницею не менше, ніж у десять м’ячів. В іншому випадку, мова йтиме не про преміальні, а про штрафи. Я таке прийняв рішення, бо бачу, що просто слова до гравців не завжди доходять. Скільки їм не говориш, що навіть в матчах із слабшим суперником необхідно викладатися на повну упродовж усього поєдинку – тільки тоді буде якийсь прогрес, вони не роблять висновків. А так, коли ми то граємо, але як тільки зробили більш-менш прийнятний запас у голах, то розслабляємося і починаємо відбувати номер, про якийсь позитив у плані ігрового росту мови й бути не може. Навпаки, з таким ставленням до гри, до суперника, починається регрес у нашій грі. А в нас поєдинків, коли ми швидко добиваємося комфортної переваги в рахунку, значно більше, ніж коли інтрига зберігається упродовж усього матчу. Я вже казав, що напевне треба починати вводити правило, що преміальні будуть як за виграш матчу загалом, так і за кожен період окремо, бо іншого виходу я не бачу. Відповідно, такими ж будуть і штрафи, що дозволить гравців увесь час тримати в належному ігровому тонусі – без мотивації грати зі слабшим суперником також не так вже й просто, особливо коли ще й бракує по-справжньому професійного ставлення до своїх обов’язків.

Окрім налаштування, в мене є й претензії до окремих гравців. Так, наш молодий воротар Раврик, який почав матч зі старту, за перші два періоди пропустив п’ять м’ячів, чотири  з яких залетіли у ближній кут. Це нікуди не годиться – це ж саме той кут, за який він відповідає. Тому й замінив його на два заключні періоди.

Не задоволений я й грою нашої молоді, хоча Коноварт, наприклад, забив чотири голи, Дзядик – три, а Дубелір з Бердніковим – по два. Якщо в атаці вони діють ще більш-менш непогано, то в обороні дуже багато помилок, особливо позиційного плану. Так що їм, аби закріпитися в команді і мати стабільне місце у складі, слід ще багато працювати на тренуваннях. Але тут уже все залежить тільки від них.

Коли ж говорити, про другий тур загалом, то головне завдання – виграти усі матчі і зміцнити свої позиції лідера – ми виконали. Але ще раз підкреслю, що проблемних питань практично в усіх площинах також вистачає. Тож повертаємося додому, кілька днів перепочинемо і знову до роботи», – розповів у післяматчевому коментарі Ігор Ілліч.