Тринадцять найкращих ватерполістів України – фото та цікаві факти!

25 вересня 15:55
Переглядів: 815
найкращі ватерполісти України

Поки національна збірна команда України з водного поло у Франції змагається на заключному кваліфікаційному турі  чемпіонату Європи (25-27 вересня), розкрию вам деякі цікаві факти про них.

13 найкращих ватерполістів України зібрав керманич збірної Валерій Завізіон у своїй команді. Міцний сплав досвіду та молодості! Сьогодні розпочнемо знайомство з наймолодшими, старожилів залишимо на потім…

Молоді гравці збірної:  Кирило Наволоков, Олександр Єрмаков, Олександр Абрамов  - за сумісництвом гравці харківського «Слобожанця»; Богдан Дзядик, Роман Грищук – «Динамо» Львів та новобранець астраханського «Динамо» Микита Апостол.

 

БОГДАН ДЗЯДИК, 16 років.

Центральний нападник (номер шапочки у збірній команді - 9).

Майстер спорту.

БОГДАН ДЗЯДИК

Наймолодший гравець збірної.

Народився 21 березня 1999 року у Львові.

Зріст – 188см, вага – 96 кг.

З 10 років займався плаванням у басейні СКА. Коли секцію закрили, батьки віддали тренуватися у комплекс водних видів спорту «Динамо», де Богдана і помітили тренери з водного поло.

Незважаючи на юний вік, вже запрошений до команди майстрів «Динамо» Львів, у складі якої став чемпіоном України-2015, а також здобув національний Кубок.

Водне поло – його стихія, якби міг тренувався 25 годин на добу! «Народись Богдан раніше, - розмірковує керманич львівської команди Ігор Зінкевич, - коли ще функціонував наш відкритий басейн «Динамо» і ми, на відміну від сьогодення, мали змогу повноцінно тренуватися, він мав би шанс досягнути висот найвідоміших ватерполістів.»

Тренери: Євген Наумчик, Ігор Зінкевич.

Збірна. Капітан молодіжної збірної команди України. 12-ий лауреат чемпіонату Європи серед юніорів. 15 місце на І Європейських іграх у Баку.

Цьогоріч дебютував у національній збірній та став переможцем ІІ міжнародного турніру «Кубок Карпат». Визнаний кращим нападником цих престижних змагань. І це серед дорослих чоловіків!

Нещодавно отримав пропозицію виступати за німецький клуб, проте відмовився. Причину не повідомляє.

БОГДАН ДЗЯДИК

Освіта: Навчається в 11 класі Львівського училища фізичної культури.

Хобі: У вільний час любить ходити у кіно.

Життєве кредо: «Тиха вода бжеги рве».

Основні риси характеру: Веселий, оптимістично налаштований, цілеспрямований.

Тренер збірної Валерій Завізіон про Богдана: «Львівське юне дарування. Оскільки Богдан новачок у нас, розкажу про нього дещо докладніше. Дуже старанний, проте інколи занадто. Тактично ще глевкий та й над фізичною складовою треба працювати. У грі неекономно витрачає сили – може поплисти куди не треба, спрацювати, коли не треба. Серед гравців свого віку дуже сильно вирізняється – на голову, а то й дві вищий. Та це інколи обертається для нього поганим жартом. Адже звик, що у молодіжній збірній вся команда працювала і грала під нього, як лідера. А в нас його роль зовсім інша – дати відпочити основному центральному нападнику Володимиру Войтенко, а в тих епізодах, коли виходить, не порушити основну схему гри, не нашкодити. Йому важко через різкий перехід від лідера до страхуючого. Та хай звикає! Любить сперечатися, шукати винних у своїх помилках, зауваження часто сприймає у штики. Та все це в силу підліткового максималізму. Цю проблему вирішую просто – призначаю відтискання чи додаткове плавання. Він мені імпонує як гравець, головне, що прагне результату, вдосконалення і має усі задатки». 

 

Кирило НАВОЛОКОВ, 19 років.

Рухливий нападник (№11).

Майстер спорту.

Кирило НАВОЛОКОВ

 

Народився 19 січня 1996 р. у м.Харкові

Зріст – 186 см, вага – 86 кг.

Тато хлопця - Юрій також ватерполіст, свого часу виступав за харківський БМК, тож і Кирила ненав’язливо долучив до гри. Хлопець з 6-ти років пішов на плавання, а коли опинився у ватерпольній секції, виявилось, що плаває у стократ краще навіть за старших. А тато на завершення спортивної кар’єри ще встиг пограти з сином у «Слобожанці».

Цікаво, що у житті Кирило - шульга, а на водному майданчику грає правою рукою.

З 15-ти років - гравець БМК м.Харків - володар Кубку України та віце-чемпіон України у складі команди. З 2012р. виступає за харківський «Слобожанець», який цьогоріч став срібним призером чемпіонату та Кубку України.

У ігровому сезоні 2014/15р.р. двічі визнавався найсильнішим ватерполістом: кращим бомбардиром на чемпіонаті України та кращим півзахисником на Кубку України.

Наставник «Слобожанця» Сергій Колтачихін жаліється, що жодного разу хлопець йому не посміхнувся. Та це лише тому, що Кирило звик: якщо працює – то серйозно і на всі сто. А поза тренуванням - веселий та доброзичливий.

Тренери: Владислав Погребняк, Олександр Надєждін, Тарас Головкін, Юрій Безвесільний, Сергій Колточихін, Сергій Столяров.

Збірна. Учасник трьох чемпіонатів Європи серед юніорів, на яких посів 13-те, 14-те і 15-те місця. У дорослій збірній з 2013 року.

Кирило НАВОЛОКОВ

Освіта: Студент ІІІ курсу Харківського національного університету радіоелектроніки. Інженер-програміст.

Є дівчина Анна – майбутня вчителька української та англійської мов.

Життєве кредо: Чемпіоном можеш і не стати, а людиною бути зобов’язаний!

Основні риси характеру: Працелюбний. Сильний характер Кирила відзначив і Дмитро Стратан - відомий ватерполіст, призер двох олімпійських ігор, сьогодні тренер «Динамо» Астрахань». Тож, можливо, у Кирила ще те майбутнє! Команда характеризує його як розумного, позитивного, дотепного товариша. І дуже талановитого!

А тренер Валерій Завізіон так каже про свого підопічного: «Гравець-універсал, розумний, тактично грамотний, витривалий, добре читає гру. Дуже старається. У нього хороше майбутнє!»

 

Микита АПОСТОЛ, 18 років.

Рухливий ліворукий нападник (№8).

Майстер спорту.

Микита АПОСТОЛ

Народився 7 червня 1997р. у м.Харкові.

Зріст 205 см, вага 99 кг.

У 10 років отримав важкий перелом ноги та цілий рік пролежав вдома. Лікарі порадили займатися плаванням. Потім перейшов на водне поло.

Інакше як спортсменом Микита стати і не міг. Тато - Олександр - займався боксом, мама Інна - дзюдо. Та найвідоміший у родині двоюрідний дядя - волейболіст Олег Молібога – олімпійський чемпіон та призер, дворазовий чемпіон світу, двічі володар Кубку світу. Тож зрозуміло звідки у Микити задатки до віртуозного володіння м’ячем.

З 15-ти років гравець «Слобожанця». Кращий нападник чемпіонату України сезону 2014/15р.р. і Кубку України-2015.

З літа 2015р. перейшов у «Динамо» Астрахань. Тренер команди Дмитро Стратан побачив у хлопцеві величезний талант і обіцяє зробити з нього зірку світового рівня. За умови, якщо Нікіта витримає вишкіл у відомого ватерполіста.

Перший тренер - Олег Смеркус; тренери - Сергій Колтачихін та Сергій Столяров; Дмитро Стратан.

Збірна: З 16 років грає за молодіжну збірну, у складі якої змагався на трьох європейських чемпіонатах, де команда посідала 13, 14 та 15-е місця.

Микита АПОСТОЛ

Освіта: навчається на ІІ курсі Харківського національного університету ім. В. Каразіна. Освоює професію дипломата та економіста-міжнародника.

Хобі: музика і автівки.

Життєве кредо: Любиш кататися, люби і санчата возити.

Основні риси характеру У команді цінують за стабільність у грі, а також за надійність, товариськість, життєвий оптимізм.

Валерій Завізіон: «Микита талановитий! Надзвичайно! Та ще дуже юний, відчувається брак життєвого досвіду. Непогано працює в контратаках, володіє хорошим ударом, у грі хитрий. Проте дуже любить посперечатися з суддями, що інколи спрацьовує не на його користь»

 

Олександр ЄРМАКОВ (19 років).

У збірній - захисник (№6).

Майстер спорту.

Олександр ЄРМАКОВ

 

Народився 26 червня 1996 року у м.Харкові.

Зріст - 194 см, вага - 107 кг.

Тато – кандидат в майстри спорту з велоспорту, тож і сина хотів зробити спортсменом. З 10 років Сашка віддали на плавання. А коли виріс, разом з другом перейшов на водне поло. Друг у спорті не залишився, а Олександр вподобав водне поло, бо тут не просто плавати можна, ще й які голи забивати! Відчуття забитого голу настільки сподобалось хлопцеві, що з часом став одним з кращих нападників України.

З 15 років почав виступати за команди майстрів – спершу харківський БМК, потім «Слобожанець, де є центральним нападником.

Володар Кубку України у складі БМК, срібний призер чемпіонату та Кубка України у 2015 році у складі «Слобожанця».

Тренери: Олег та Євген Смеркуси, Сергій Столяров і Сергій Колтачихін.

Збірна. 13, 14 та 15 місця на чемпіонаті Європи серед юніорів. З 2014 року - гравець національної збірної.

Олександр ЄРМАКОВ

Освіта: навчається на ІІ курсі Харківської обласної академії фізичної культури.

Хобі: Музика. Машини.

Життєве кредо: не зважай на думку інших, май свою!

Основні риси характеру. Друзі називають Сашка вікіпедією – усе знає, усе пам’ятає і завжди про усе нагадає, а також уважний, добрий і надійний друг.

Валерій Завізіон: «Сашко другий рік грає за дорослу команду. І якщо першого року він лише набирався досвіду, то цьогоріч надійно закріпився в основі. Спочатку я планував поставити його у центральний напад. Його масивна комплекція дозволяє витримувати на собі суперника. Адже центральний нападник – нелегке амплуа: він має бути дуже сильним, на нього налазять, нависають суперники, а він має ї їх тягнути, і м’яч контролювати. У молодіжній збірній Саша якраз і грав у цьому амплуа. Та зараз у своїй команді я не зовсім задоволений ним, він дещо повільний, як для нападника. Тож поки що перемістив у захист, де він грає непогано. Помітно додав у плавальній підготовці, збільшив реалізацію гольових моментів. Помітно, що хоче чогось досягнути і працює. І це дає результат – у нього стало все краще виходити у нападі.»

 

Олександр АБРАМОВ, 20 років.

Захисник (№7).

Майстер спорту.

Олександр АБРАМОВ

 

Народився 23 листопада 1994 р. м.Харків

Зріст 199 см, вага 105 кг.

У водному поло з 12-ти років. Сьогодні Сашко - гравець «Слобожанця» Харків. До того вже встиг пограти за команди НТУ «Харківського політехнічного інституту» , БМК, академії ім.О.Баркалова та маріупольський «Іллічівець». Ігровий досвід хороший, тож якщо є потреба, добре зіграє не лише у центральному захисті, а у й нападі.

Срібний призер чемпіонату та Кубку України у 2015 році.

Тренери: Владислав Погребняк, Світлана Вишневська, Олександр Надєждін, , Сергій Колтачихін та Сергій Столяров.

Збірна: 13-ий, 14-ий та 15-и лауреат чемпіонатів Європи серед юніорів. І вже три роки – гравець національної збірної.

Олександр АБРАМОВ

Освіта: студент ІІІ курсу Харківської обласної академії фізичної культури.

Хобі: музика, машини

Дівчина Аліна.

Життєве кредо: Нормально роби - нормально буде!

Основні риси. Відповідно до свого життєвого кредо Сашко правильний та хороший, надійний товариш, який дасть розумну пораду, підтримає, заспокоїть. Але непоступливий та впертий – завжди відстоює свою думку.

Валерій Завізіон: «Наш основний центральний захисник. Завдяки хорошим фізичним даним здатен «придавити» нападника, провести контратаку і пробити у ворота здалеку. Від гри до гри показує все краще водне поло. Але багато ще треба вчитися, поки у грі потребує підказок тренера. Хочу, щоб він диктував умови нападнику суперників, а не навпаки.»

 

Роман ГРИЩУК, 19 років.

Захисник (№ 12).

Майстер спорту.

Роман ГРИЩУК

Народився 20 березня 1996р. у м.Львові.

Зріст – 190 см, вага – 76 кг.

Грати у водне поло розпочинав з 11 років як воротар. М’ячі відбивав близько двох років, та потім з’явилися, ніде правди діти, кращі воротарі.Романне засмутився, і почав освоювати захист. На цій позиції вже він багатьом втер носа.

У юнацькому віці був одним з кращих гравців. Подавав великі надії. Проте віддав перевагу навчанню, через що закинув спортивну діяльність. Та все таки не зміг без улюбленої гри, тож нещодавно повернувся. І одразу у збірну потрапив.

У «Динамо» з 2013 року. Чемпіон України та володар Кубку України.

Отримав звання кращого молодого гравця на міжнародному турнірі у Литві у 2014 році.

Тренери: Олександр Бойко, Олексій Єгоров, Євген Наумчик, Євген Шилов, Юрій Сидорович, Ігор Зінкевич.

Збірна: У збірній з 2014 року.

Роман ГРИЩУК

Освіта: студент юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ. Відмінник. 

Хобі: також не обійшлося без м’яча – футбол.

Життєве кредо: невпинний рух і подолання нових бар’єрів!

Основні риси характеру: Розумний, сміливий, доброзичливий. Добрий та комунікабельний.

Валерій Завізіон: «Пріоритетним для Романа є навчання, що, звичайно, непогано, але позначається на його ігровій майстерності. До збірної його взяв у минулому році, він одразу добре зарекомендував себе. І хоч грав лише в епізодах, проте свої завдання виконував повністю. Грамотний юнак, але треба покращувати фізичну форму, набирати вагу, щоб витримувати одноборства з суперниками. Та коли Рому страхують товариші по команді, грає добре, хитро і вправно. Він, як в’юн, який вміє набриднути супернику, з’явитися у несподіваному для опонентів місці ігрового поля. Перспективний рухливий нападник».

У наступному дописі відбудеться знайомство зі старожилами збірної, легіонерами та з тренером Валерієм Завізіоном.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: