Це футбольне міжсезоння обіцяє українському чемпіонату повний штиль

30 грудня 12:30
Переглядів: 87
Футбол

Принаймі зі стану наших команд не чути, щоб вони готувались купувати футболістів. А от продавати гравців готові чи не всі...

До чого призведе така однобока трансферна діяльність? Куди котиться наш чемпіонат і чи не позначиться це на гравцях збірної України? Про це "Експрес" запитав у екс-гравця збірної України Геннадія Зубова, футбольного екперта і тренера Олега Федорчука та головного тренера "Олександрії" Володимира Шарана.

Олег Федорчук, тренер, експерт:

-- Це вже другий рік, як наші команди нікого не купують. Навіть "Шахтар" завмер у цьому напрямку. Хіба "Динамо" ще рухається, але їхні придбання гучними не назвеш. Результат такої діяльності видно неозброєним оком. "Динамо" випередило гірників за усіма показниками, хоча ще декілька років тому це виглядало нереальним.

Щодо цього міжсезоння, то ніхто нікого купувати не буде. Навпаки, клуби будуть намагатися позбутися коштовних легіонерів. Це наших футболістів можна змусити підписатися під подвійним контрактом, силою зрізати зарплату, або не платити її взагалі. Легіонер одразу біжить в суд і таким потрібно платити те, що було прописано у контракті. А суми були чималі. 60-80 відсотків бюджету футбольного клубу йшло на зарплати! Це перебір. Тому хто першим перебудується і зменшить зарплатну відомість, той і виживе у нових умовах.

-- Яким чином це зробити?

-- Так я це зробив "Чорноморець". Усіх гравців, які мали великі зарплати, вони віддали, продали чи відпустили. Нині там грає молодь за мінімальну зарплату і ми не чуємо про заборгованість чи інші проблеми у цій команді. Так років 10 тому було в "Карпатах", коли всі гравці мали однакову мінімальну зарплату плюс преміальні. І ця команда вийшла з першої ліги і доросла до Ліги Європи. І "Чорноморець" доросте.

Геннадій Зубов, екс-гравець збірної України:

-- У нас не лише трансферний ринок буде мертвим, у багатьох клубів будуть реальні проблеми з організацією якісних зимових зборів. Повірте мені, з такою проблемою стикнеться мало не половина команд чемпіонату. Але наших збірників це не повинно зачепити. Все таки вони виступають за фінансово потужні колективи, які спроможні їх належно підготувати до сезону.

Судячи з розмов, рівень заробітків наших футболістів скоротився десь на 45-50 відсотків. Але навіть такі суми клуби боргують. От і доводиться керівникам клубів гадати, чи заплатити 100 тисяч доларів за якісні двотижневі зимові збори, чи кинути ці гроші на погашення боргів, щоб уникнути санкцій.

Володимир Шаран, головний тренер "Олександрії":

-- Наш клуб нікого купувати швидше за все не буде. Головне наше завдання на це міжсезоння -- зберегти тих гравців, яких маємо. У багатьох з них закінчуються контракти і слід шукати можливості їх продовжити. А якщо говорити загалом про чемпіонат, то, на мій прогноз, гучних трансферів не буде.

-- Рівень нашого чемпіонату у своєму падінні вже дістався дна?

О.Федорчук:

-- Так, це вже дно. Боюсь лише, щоб знизу не постукали (сміється). Нічого страшного, щоб стибнути, треба відійти назад і
розбігтися. Ми зараз відкотилися до рівня Польщі десять років тому, а поляки нині на підйомі. Головне, щоб у наших клубах не плюнули на тренувальний процес. Він не вимагає багато грошей, але гарантує шалену вигоду у перспективі. Так, інтерес до футболу впав у всіх, але зупиняти процес підготовки футболістів не можна. Через два-три роки це все закінчиться і доведеться піднімати свій рівень. Ми видряпаємось. Подивіться, навіть погода нам на руку.
Колись ми заздрили країнам з півдня Європи, які мали змогу круглий рік грати у футбол, у той час, як ми чотири місяці були засипані снігом. А тепер вже і в нас у грудні сонячно, а це чудова можливість тренуватися і прогресувати.

Г.Зубов:

-- Та якщо подивитись на наші успіхи на міжнародній арені, то одразу і не скажеш, що рівень сильно впав. Збірна
вперше сама пройшла відбір на Євро, "Динамо" вперше за 17 років вийшло в плей-оф Ліги чемпіонів. "Шахтар" пройшов у весняну частину Ліги Європи. Зрозуміло, що підбір виконавців у командах нині не той, але це шанс для прогресу молодим футболістам.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: