Тур "тай-брейків" та несподіваних результатів

09 березня 17:54
Переглядів: 191
волейбол

В ІІІ заключному турі першого етапу Чемпіонату області серед чоловічих команд І ліги левову частку ігор вирішили «тай-брейки», які тримали глядачів в постійній напрузі.

Що стосовно самого підсумку туру то слід відзначити команду з села Підвербці, яка досить несподівано посіла другу сходинку турнірки, та ще не менш несподіване, мабуть, не потрапляння (все вирішиться 16 березня) минулорічного чемпіона цих змагань команди «Кутище» с. Кутище до фінального квартету. А тепер все за порядком.

Відкривали програму туру в Івано-Франківську, де на майданчику ІФНМУ зустрічались господарі туру і заодно дебютанти І ліги команда «Медик» та минулорічні срібні призери СК «Каменяр». Початок гри пройшов повністю за переваги «каменярів» і вже при рахунку 6:2 тренер «медиків» був змушений брати першу перерву. Але щось кардинальне зробити господарям майданчика так і не вдалось. 19:11, а згодом і 25:17 перша партія за «каменярами». Другий сет, а точніше його перша половина мало чим відрізнялась від попередньої партії. Знову на її старті тренер «медиків» бере перерву, щоб заспокоїти своїх гравців. І це йому вдалось! Переломним в цій грі стала друга десятка сету, де спочатку господарі зрівняли рахунок 11:11, а потім після вдалих атак догравального «медиків» Завісляка Володимира повела в рахунку 14:11, 19:13, і як підсумок 25:18. Status quo було відновлено. В третій партії підопічні Усачука Володимира та Михайла Мельника боролись лишень до рахунку 6:6, а надалі повністю віддали ініціативу супернику, який цим прекрасно скористався – 25:15. В четвертій партії боротьби взагалі не вийшло, про що красномовно на табло фіксували цифри 10:2, 19:11 і 25:19. Загальний підсумок матчу 3-1 на користь дебютанта І ліги.

В другому матчі команда з Тлумацького району взагалі не залишила жодного шансу суперникові. Хоч, як не намагався «Каменяр» переломити хід матчу, але вдалі дії гравців атаки «підвербської» команди легко невілювали цю можливість. А рахунок на табло лиш засвідчив повну домінацію команди з села Підвербці – 25:16, 25:12, 25:15. Щоб завершити перше коло Чемпіонату на більш високому місці «підвербські» волейболісти розпочали завзято гру і з «медиком». Практично каменя на камені вони не залиши від цієї команди. За 40 хвилин чистого часу вони перемогли своїх візаві, дозволивши набрати в першому сеті 10, в другому 11, а в третьому 17 м’ячів.

Перемога в двох матчах забезпечила команді «Підвербці» другу сходинку турнірки, а «Медик» закріпився на передостанньому 6-му місці. А ось СК «Каменяр» в цьому сезоні помітно здав свої позиції посівши в загальному останню сходинку Чемпіонату області серед чоловічих команд І ліги.

Продовжили програму ІІІ туру матчі в Заболотові, де на майданчику місцевої ЗСШ зустрілись минулорічні бронзові призери і фіналісти цьогорічного Кубка області ВК «Університет» м. Івано-Франківськ та команда, яка представляє Тисменицький район «Колос» с. Марківці. Хоч і гра закінчилась перемогою 3-0 на користь ВК «Університет», але глядачі побачили три захоплюючі сети два з яких закінчились на «більше-менше». Перший сет розпочався з вдалих атак «педагогів» 8:4, але під середину матчу «колосовці» зуміли підрівнятися 15:14. І тут розпочались своєрідні гойдалки, спочатку «педагоги» повели в рахунку 20:17, але після другої перерви взятої тренером «Колоса» рахунок було зрівняно 21:21. І тут вчасно втрутився в ситуацію вже тренер ВК «Університет» скориставшись правом перерви. Зробивши правильні корективи і давши можливість відпочити своїм гравцям тренер «педагогів» зумів надихнути своїх підопічних до перемоги, що ті в свою чергу віддячили йому сповна перемігши 25:22. Мабуть, трішки вибив з колії гравців «Колоса» перший сет матчу, що вже на початку другого вони програвали і були змушені взяти першу перерву 9:13. І це пішло їм на користь. З кожним розіграшем команда поступово почала скорочувати рахунок 15:16, 17:18, а потім взагалі зрівняла 21:21. Все вирішив «тай-брейк» де сильнішими були «педагоги» 25:23. Зрозумівши, що втрачати вже нічого підопічні Олега Запорожця кинулись в бій вже зі старту третього сету 4:2, 12:9, 18:14. Але франківчани знайшли в собі сили наздогнати суперника і перевести партію знову на «більше-менше» і знову ж таки його виграти з рахунком 25:23.

В другому матчі ВК «Університет» зустрівся з минулорічними чемпіонами командою «Кутище». Мабуть вихованці Олександра Лещака полюбляють грати «тай-брейки», і як доказ цього три з чотирьох партії закінчились якраз і цим. В першому сеті «педагоги» захопили лідерство вже з його старту 8:4 і довели справу до логічного завершення 25:15. В ролі наздоганяючих в другому сеті знову були гравці з Тлумацького району 16:20, але зуміли скоротити відставання до двох м’ячів 22:24, а згодом і перевести сет на більше-менше. Але… вони його програли 25:23. В третій партії лідер постійно змінювався, але на цей раз фортуна була більше прихильніше до представників з берегів Дністра 25:23. Четвертий сет став вирішальним, в якому знову ж таки все вирішив «тай-брейк» 25:23 і за підсумком 3-1 на користь ВК «Університет».

Але тур таки не пройшов без «пятихатки». Господарі майданчика зустрілись з «Колосом» с. Марківці. В п’ятисетовому матчі гості зуміли здолати своїх візаві 3-2 і тим самим подарувати собі надію у вихід «фінальної четвірки».

Ще один матч між командами «Кутище» с. Кутище – ВК «Заболотів» смт. Заболотів у зв’язку з форс-мажорними обставинами перенесено рішенням Директорату ІФОФВ на 16 березня 2014 року.