Турнір в Івано-Франківську. Національна збірна України здобула другу перемогу

13 травня 10:23
Переглядів: 233
волейбол

Національна збірна України у другому матчі міжнародного турніру на Кубок міського голови Івано-Франківська перемогла українську «молодіжку» та стала одноосібним лідером змагань.

Латвія – Білорусь – 1:3 (25:23, 12:25, 19:25, 18:25)

Латвія: Шванц, Скрудерис, Ванагс, Сімошка, Буйвідс, Саушс; Івановс (л), Висоцкіс, Назаров, Пекманс, Сорокінс, Кудряшовс. Тренер – Раймонд Вілде

Білорусь: Горемикін, Протасеня, Мискевич, Бусел (к), Куклиньський, Черепович; Заборовський (л), Авдоченко, Морозов. Тренер – Олександр Сінгаєвський.

Судді: О.Скібіцький (Львів), А.Льопа (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 111 хв. (30+24+30+27).

12 травня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання. 

Для збірної Білорусії матчі з латвійською збірною пройшов з точністю до навпаки у порівнянні з поєдинком проти українців – програш першої партії в кінцівці, та три впевнені перемоги в наступних. Таким чином, білоруси, набравши три очки, наздогнали суперника в турнірній таблиці.

Україна (U-21) – Україна – 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

Україна (U-21): Полуян (к), Головень, Плотницький, Рогожин, Клепко, Оніпко; Кучер (л), Канаєв (л), Лиходід, Остапенко, Плясецький, Столбунов, Півень. Тренер – Микола Пасажін

Україна: Клямар, Ковальчук, Семенюк, Томин, Шевченко, Рябуха; Брова (л), Тевкун. Тренер – Угіс Крастіньш.

Судді: А.Льопа (Івано-Франківськ), О.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 74 хв. (25+24+25).

12 травня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання. 

У другому матчі турніру керманич збірної України Угіс Крастіньш змінив стартовий склад на 100%, це стосувалося і ліберо. В «молодіжці» – також зміни, і тому склад вже більше нагадував бойовий – зразка Євро-2016 (U-20) - з Олегом Плотницьким та Андрієм Рогожиним. Не вистачало лише Дмитра Вієцького. Його місце в «діагоналі» зайняв Богдан Оніпко і провів дві партії. 

ДОСТОЙНИЙ БІЙ

Було зрозуміло, що ми побачимо іншу, у порівнянні з першим днем, «молодіжку», адже команда відпочила плюс з’явилися на майданчику два основних гравця. Так і вийшло. Молодь в першій партії дала серйозний бій старшим товаришам. На старті підопічні Миколи Пасажіна навіть вийшли вперед – після ейсу Богдана Оніпка. 4:3. Втім «старші» зусиллями Олексія Клямара, який набрав три очки поспіль, вже до першої перерви оформили перевагу два очки – 8:6. Подвійний блок, який закрив Юрія Томина, та ейс Олексія Головеня – паритет. 8:8. Помилка Андрія Рогожина на подачі, ейс від Костянтина Рябухи – і знов «+2» у підопічних Угіса Крастіньша. Цю, здавалось би, невеличку перевагу, вони зберегли до кінця партії.  Хоча був момент, коли «молодіжка» зрівняла рахунок. Зусиллями Олег Плотницького. Атака плюс ейс – 20:20. В наступній атаці він помилився, а його візаві тезка Шевченко був влучним. І знов «+2» у національної збірної. А завершилося все, як і в другій партії матча з білорусами – несподіваним зкиданням зв’язуючого – на цей раз Володимира Ковальчука. 25:23 одна з найцікавіших партій на турнірі завершилася перемогою першої української збірної. 

СВОЇ ЗАДАЧИ

Зав’язалася боротьба і на старті другої партії, але ненадовго – 5:5. В цей момент у «молодіжки» відбувся збій в нападі. Відрив сягнув чотирьох очок (10:6), а разом з цим гра перейшла під контроль підопічних Угіса Крастіньша. За рахунку 15:20 вперше на турнірі у складі «молоді» з’явився зв’язуючий Михайло Столбунов, змінивши Олексія Головеня, грав з початку матчу. У третій партії в «старті» вийшов ще один пасуючий, ще один претендент на потрапляння в заявку на світовий відбір на цій важливій позиції – Іван Плясецький. У складі першої української збірної відбулася перша та єдина заміна в цей день: Володимир Тевкун замість Юрія Томина в діагоналі.  Тут теж до певного моменту була більш-менш рівна боротьба – 16:13 на користь національної збірної. Догравала «молодіжка» матч експериментальним складом – лише Плотницький та Клепко зі «старту» – але перевага лідера гонки суттєво не збільшилася.

25:20 та 3:0 в матчі - друга перемога національної збірної, яка тим самим, зробила серйозну заявку на загальний успіх в турнірі. А «молодіжка», яка потроху набирає хід, цілком може поборотися за друге місце. 

ПІДСУМКИ МАТЧУ

Таким чином, Микола Пасажін перевірив в цей день усіх своїх бійців, за виключенням  Дмитра Вієцького, а Угіс Крастіньш награв ще один потенційно бойовий склад для вирішення серйозних задач. Хоча, можливо, перевага буде віддана золотій середині. Не забуваємо і про те, що претендують на потрапляння в заявку на світовий відбір і два волейболісти «молодіжки» - Олег Плотницький та Андрій Рогожин. 

Турнірна таблиця 

М

Команди

І

В (Т)

П (Т)

С/П

О

1

УКРАЇНА

2

2 (0)

0 (0)

6-1

6

2

Латвія

2

1 (0)

1 (0)

4-3

3

3

Білорусь

2

1 (0)

1 (0)

4-4

3

4

УКРАЇНА (U-21)

2

0 (0)

2 (0)

0-6

0

День третій. 13 травня

14.00. Білорусь - УКРАЇНА U-21. 

16.30. УКРАЇНА – Латвія.

 

Прес-служба ФВУ

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: