Тязів має футбол

30 березня 20:00
Переглядів: 168
Гол

Івано-Франківська область – одна з небагатьох, яка не має власної професійної футбольної команди. У великий футбол на Прикарпатті грають любителі на рівні області, району й міста. Та й тут усе непросто. «Репортер» побачив, як у селі Тязів Тисменицького району відновлюють футбольну команду.


ФК «Тязів» перед грою на турнірі в селі Побережжя

Ми зустрічаємося в одному з ресторанів Івано-Франківська. За столиком – 20-річний Микола Коштурбій і 23-річний Ігор Луцик. Тут же офіціантом працює Юрій Литвинець, своєрідний адміністратор команди села Тязів. Коштурбій працює в будівництві, Луцик – з меблями. Обидва – футбольні захисники.

«У селі молоді взагалі немає куди подітися, – каже Ігор Луцик. – Зараз граємо на товариських турнірах, але хочемо заявитися на чемпіонат району. Для цього маємо зібрати дорослу та юнацьку команди – так вимагає регламент. Із гравцями проблем немає, люди хочуть грати, але маємо великі труднощі зі стадіоном і коштами».

Футбольне поле в Тязеві насправді важко назвати стадіоном. Трава густо зрита кротовинами – востаннє тут грали у футбол три роки тому. Про спортивне призначення свідчать хіба двоє воріт на протилежних кінцях галявини. Ще є розвалини старої роздягальні, поруч – недобудована роздягальня, яку зводили років 15 тому. Якби це усе привести до ладу, Тязів міг би давати свій газон й іншим командам. За розмірами поле є одним з найкращих у районі.

«У 1970-х команда Тязева була чемпіоном району та призером області, – говорить Юрій Литвинець. – Востаннє подібний підйом футболу тут був, коли на нашому полі на область грала команда заводу «Барва». Тоді й почали було будувати нову роздягальню, передбачили навіть душові кімнати, та встигли викласти лише кілька ярусів бетонних блоків. Її можна добудувати, ми вже знай­шли підприємця, який готовий це профінансувати, але спочатку він чекає від нас гарної гри і хороших результатів».


Так виглядає стадіон села Тязів. За розмірами – один із найкращих у районі

Днями по полю трохи пройшовся грейдер. Крім трактора тут ще потрібен каток. Як говорить Юрій Литвинець, попри обмежений сільський бюджет, голова сільради зміг оплатити роботу техніки. У команді сподіваються, що він і далі їм допомагатиме.

У суботу, 15 березня, ФК «Тязів» дебютував у селі Побережжя на товариському турнірі. Деякі команди приїхали сюди орендованими автобусами. Тязів з’їхався хто чим міг. Ані поривчастий холодний вітер, ані дощ не завадили їм поборотися за нагороди змагань. Чотири команди грали в Побережжі, ще чотири – на полі села Ганнусівка.

Перші ігри ФК «Тязів» завершилися поразками. Та хлопці не дуже з того сумують, бо розуміють, що це лише перші кроки, головне – відчути один одного, зігратися, зміцніти як колектив. Сьогодні команді потрібні м’ячі, тренувальні маніжки, форма, а ще фінансування на виїзди та оплату суддівства на домашніх матчах. Порівняно із колективами обласного рівня, де гравці отримують преміальні за кожен матч, ці витрати не такі вже й великі, проте і з цим наразі скрутно. Нині за рідне село готові грати футболісти, які мають досвід гри в чемпіонаті області. Сподіваємося, ініціатива не залишиться без уваги.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: