Карпати U-19

12-й тур. 18.10.2015, 15:00. СОК «Люстдорф», Одеса. 130 глядачів.
Хмарно. +12°С

Арбітр – Андрій Нізола (Івано-Франківськ).

Асистенти арбітра: Олександр Рєка (Жовтий Яр, Одеська обл.), Григорій Іванов (Одеса).
Четвертий арбітр – Дмитро Бондаренко (Одеса).

Спостерігач арбітражу – Геннадій Махно (Кіровоград).

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» U-19: Тюрін, Габатель, Барський, Бабогло, Зайчек, Тишкул, Долінський (Єдинак, 86), Гранчар (Чернишов, 60), Цокан (Глущенко, 71), Буряченко (Плохотнюк, 66), Марковський.
Запасні: Кожухар, Адаменко, Козачек.
Тренер – Олександр Спіцин.

«КАРПАТИ» U-19: Данилів, Бусько, Скотаренко, Олійник, Лебеденко, Погорілий (Толочко, 46), Якимів, Лебедь (Шарабура, 89), Войтович (Микитин, 73), Саутін (Завінський, 87, Валенко, 90+5), Карпенко.
Запасний – Стецьків.
Тренер – Андрій Тлумак.

Голи: Тишкул, 18 – Олійник, 56, Саутін, 70, Шарабура, 90+1.

Попередження: Буряченко, 57, Марковський, 84, Плохотнюк, 89 – Якимів, 10, Олійник, 23, Войтович, 44, Шарабура, 90+1.

Вилучення: Марковський, 84 (друге попередження).

До Одеси на гру проти одноліток з тамтешнього «Чорноморця» юніори «Карпат» приїхали з величезним бажанням довести, що вони можуть грати в хороший футбол і добиватися позитивного результату не лише на своєму полі, а й у гостьових поєдинках також. Забігаючи наперед скажемо, що в підсумку підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги і зіграли на належному рівні, і додали до свого турнірного доробку три залікові бали, причому обіграли «моряків», поступаючись після першої половини зустрічі.

Втім, коли аналізувати гру в першому таймі, то необхідно сказати, що його рахунок – 1:0 на користь «Чорноморця» – абсолютно не відповідав тому, що відбувалося на полі. Адже загалом перевага була на стороні «Карпат», які більшу частину ігрового часу володіли м’ячем, у більшості ігрових компонентів футболу перегравали господарів і цілком логічно, як наслідок, значно частіше за одеситів піднімали градус напруги поблизу воріт суперника. Однак при цьому «левам» так і не вдалося реалізувати бодай один із своїх гольових моментів, яких вони створили чимало. Тож до свистка на перерву «зелено-білим» забити гол так і не вдалося.

Натомість підопічні Олександра Спіцина у першій 45-хвилинці хоча й не так часто, як гості, загрожували воротам суперника, свій гол таки забили. Сталося це на 18-й хвилині, коли після флангової передачі верхом карпатівці невдало винесли м’яча подалі від своїх воріт і повторна атака господарів завершилася передачею справа від лінії воріт в район 11-метрової позначки, звідки капітан «моряків» Михайло Тишкул розстріляв голкіпера «левів» Віталія Даниліва, в якого не було жодних шансів врятувати свою команду від пропущеного голу. 1:0 на користь команди з Південної Пальміри – нелогічно, але саме за такого рахунку суперники пішли на перерву.

Однак у другому таймі футбольна логіка взяла гору і в підсумку виграв той, хто на це однозначно більше заслуговував. «Карпати» одразу після поновлення гри дали зрозуміти, що тиск на ворота суперника вони послаблювати не збираються і будуть гнути свою лінію до переможного кінця.

Відновити рівновагу в рахунку «зелено-білим» вдалося доволі швидко, на 56-й хвилині. Карпатівці заробили право на штрафний удар на правому фланзі атаки і подачу Романа Лебедя на дальню стійку замкнув центральний захисник Олександр Олійник, який своєчасно прийшов на стандарт допомогти своїм партнерам по лінії атаки – 1:1.

А за 14 хвилин на табло загорілися цифри, які ще більше милували око гостей – 1:2. Цього разу героєм епізоду став центрфорвард «левів» Ігор Карпенко, який самотужки майстерно розібрався з суперниками і пробив по цілі. Втім, автором голу став лівий вінгер Дмитро Саутін, який останнім торкнувся м’яча, перед тим, як той перетнув лінію воріт.

До кінця гри залишалося двадцять хвилин плюс компенсований арбітром зустрічі Андрієм Нізолою з Івано-Франківська час до другого тайму. Втім, упродовж заключної частини матчу, незважаючи на виграшний для себе рахунок, карпатівці не стали грати на його утримання, а продовжували атакувати, не забуваючи неписане правило не тільки у футболі: найкраща оборона – це напад. І як засвідчив подальший розвиток подій на полі, гості все зробили правильно. Їм вдалося не тільки виконати завдання мінімум – не дозволити господарям відігратися, а й збільшити свою перевагу в рахунку до двох м’ячів. Сталося це, щоправда, вже в компенсований час. І знову до голу у ворота «Чорноморця» призвів стандарт. Цікаво, що третій, останній м’яч «Карпати» забили після подачі зі штрафного приблизно з тої ж точки, коли зрівняли рахунок у грі. Однак героями епізоду стали інші виконавці. За відсутності на полі Романа Лебедя, якого було замінено двома хвилинами раніше, зі штрафного на дальню стійку виконав подачу лівий захисник Орест Лебеденко. А головою скерував круглого до сітки Микита Шарабура, який якраз і замінив Романа Лебедя. Тож фінальний свисток зафіксував вольову перемогу «зелено-білих левів» з перевагою у два м’ячі – 3:1.