У Франківську міркують над кроками, які потрібні для відновлення футбольного клубу

25 квітня 21:30
Переглядів: 1577
Футбол

Сьогодні, 25 квітня, у Івано-Франківську представники міської та обласної рад обговорили потребу відновлення місцевого футбольного клубу.

Голова облради Олександр Сич здивувався, що на захід прийшло десяток людей, оскільки думав, що це буде звичайна робоча нарада.

“Не обіцяю, що сьогодні всі крапки будуть розставлені над “і””, – сказав він і закликав всіх до обговорення.

Сич виділив дві проблеми – механізм створення клубу та втілення його у реальність. Треба зайнятися пошуком партнерів, врахувати думку фахівців.

Голова ОДА Олег Гончарк зазначив, що для забезпечення належного розвитку футболу слід згуртувати людей, знайти фінанси та врахувати всі за та проти.

“Прикро і соромно, що на Прикарпатті немає клубу високого статусу. Але це й велика відповідальність”, – додав він.

Представник обласної федерації футболу надав стратегію розвитку у цій сфері на 5 років та зазначив, що клуб вже є, слід тільки забезпечити його роботу на належному рівні. Також треба визначити, хто буде займатися організаційними та фінансовими питаннями.

Присутній на заході ветеран футболу наголосив на необхідності відновлення футбольного клубу, що забезпечить можливість кар’єрного росту для місцевих гравців. За його підрахунками, 25 футболістів з Прикарпаття грають  у різних країнах світу. Він радить запровадити офіційне членство гравців у майбутньому клубі. Не варто запрошувати у команду іноземців, адже є свої спортсмени.

Міркували також над формою власності майбутнього професійного клубу. Заступник міського голови з гуманітарних питань Олександр Левицький запропонував, щоб він був громадською організацією, щоб співзасновниками не була обласна та міська влади. “Хай це будуть люди від спонсорів та футбольної громадськості. Бюджет не зможе фінансувати клуб”, – сказав він.

Також пролунала пропозиція зробити клуб комунальною організацією.

На сесії міськради планують закласти 1 мільйон гривень для відновлення клубу, а потрібно 3-5 мільйонів. Найближчим часом представникам влади мають надати кошторисну документацію, програму розвитку на кілька років, також слід опрацювати нормативно-правову базу, сформувати команду, яка займатиметься організаційними питаннями. Спеціальна робоча група працюватиме над відновленням професійного футболу у Івано-Франківській області.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: