У футболi - несподiваний фiнт: ФФУ пропонує вiдновити чемпiонат з ... 16-ма командами

02 січня 13:30
Переглядів: 221
ффу

У резонанснiй епопеї довкола формату майбутнього чемпiонату України вiдбувся несподiваний поворот. Федерацiя футболу України запропонувала варiант, за яким у наступнiй першостi виступить не 14 i навiть не 12 команд, а ... 16.

"Наша позицiя така, що ми б хотiли представити якомога бiльше регiонiв, -- заявив виконавчий директор ФФУ Володимир Генiнсон, -- У нас найбiльша в Європi країна, ми не можемо грати тiльки представниками центру. Будемо наполягати i просити розширити Прем'єр-лiгу до 16 команд".

ФФУ має намiр залучити до елiтного ешелону п"ять клубiв першої лiги: "Зiрка", черкаський "Днiпро", харкiвський "Гелiос",
марiупольський "Iллiчiвець" та київська "Оболонь-Бровар". Цей крок обурив багатьох клубiв, а також Прем"єр-лiгу, якi активно вiдстоюють формат iз дванадцятьма клубами-учасниками та iз запровадженнями матчiв плей-оф.

Михайло Соколовський, легендарний в минулому футболiст "Шахтаря":

- Iнiатива ФФУ наразi виглядає нелогiчна. Чому? Ми ж бачимо, як клуби розсипаються на очах. Запорiзький "Металург" знявся, харкiвський "Металiст" за крок до зникнення, фiнансовi проблеми мають й iншi команди. У такiй ситуацiї треба зберегти чемпiонат i зробити його цiкавiшим. Лише система плей-оф зробить нашу першiсть видовищнiшою.

Нам пропонують вiдновлення чемпiонату iз 16-ти клубiв. Ми розумiємо чому, адже першолiговi клуби збагнули, що витрати в елiтному ешелонi зменшилися, тому рвуться в Прем"єр-лiгу. Якщо їм це дозволити, то ми отримаємо чемпiонат нерiвних можливостей. На полi гратиме один футболiст, який заробляє 50 тисяч доларiв, iнший -- одну тисячу. Як би не старався молодик, але вiн не обiграє суперника, який заробляє у 50 разiв бiльше, бо рiвень готовностi нижчий. I таких поєдинкiв буде багато. Це неправильно. Такi матчi будуть нецiкавi i глядачi на них не пiдуть. Цим форматом ми точно не повернемо уболiвальникiв на стадiони. I в цьому найбiльший ризик. 

Сергiй Макаров, президент Професiйної футбольної лiги:

- Ми зараз чуємо багато нарiкань, що з першої лiги прийдуть слабкi команди. Я так не думаю. Пропоную глянути у турнiрну таблицю Прем"єр-лiги на позицiї "Олександрiї" та днiпродзержинської "Сталi", якi також в минулому сезонi виступали в першiй лiзi. Певен, що п"ять команд першої лiги так само складуть конкуренцiю елiтним суперникам.

Усi п"ять клубiв мають фiнасову стабiльнiсть. Прем"єр-лiзi не треба буде зменшувати вимог до учасникiв, бо п"ять першолiгових клубiв витримують планку елiтного дивiзiону. Нинi ми чуємо про бюджет у розмiрi п"яти мiльйонiв доларiв. На мiй погляд, нинi можна виступати в Прем"єр-лiзi маючи не п"ять, а три з половиною мiльйона доларiв.

Хтось скаже, що буде порушення спортивних принципiв, адже не всi клуби, що рвуться в елiту, займають лiдерськi позицiї у першiй лiзi. Це не проблема. Якщо зникнуть команди Прем"єр-лiги, то виникне форс-мажор. А вiн дає пiдстави змiнити регламент.

Мирон Маркевич, головний тренер "Днiпра":

- На тлi спаду рiвня чемпiонату України я був не проти, щоб змiнили формат i запровадили систему плей-оф. Таку позицiю займав, коли бачив як клуби розвалюються на очах. Зараз ми отримали можливiсть вiдновити чемпiонат iз 16-ти клубiв. I я пiдтримую таку iнiцiативу. Головне, щоб з першої лiги прийшли конкурентнi команди, а не хлопчики для биття. Також потрiбно домогтися вiд усiх фiнасової гарантiї, щоб команди не знялися у розпал турнiрних перегонiв. Утiм, треба добре все обдумати, адже ми ризикуємо отримати нецiкавий чемпiонат з поєдинками при порожнiх трибунах. При всiй повазi до "Гелiоса" можу впевнено казати, що в Харковi люблять "Металiст". Ц не факт, що глядачi будуть ходити на поєдинки iншої команди. Так само не певен, що буде людно на домашнiх iграх марiупольського "Iллiчiвця". Тому треба добре все обмiркувати, щоб ухвалити таке важливе i навiть доленосне рiшення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: