У гандболісток львівської "Галичанки" і на зборах бувають свята

02 серпня 09:30
Переглядів: 234
Тетяна Поляк

27 липня, своє 17-річчя святкує нещодавня дебютантка львівської «Галичанки» Тетяна Поляк. Незважаючи на юний вік, гандболістка вже зробила перші серйозні кроки у жіночому гандболі. Адже ще школяркою розпочала виступи за «Галичанку», у складі якої стала володаркою Кубка України.  Спорт нероздільний з Тетяниним життям, тому  вона не засмучується, що день народження зустрічає на зборах у смт. Лазурне Херсонської області, де «Галичанка» готується до нового змагального сезону.

-  «Я ще зі школи звикла, що мої дні народження проходять  на зборах, не став винятком і цей рік, - сміється Тетяна. - Та й з дівчатами з «Галичанки»  святкувати  приємно. Хоч,  з іншого боку, хочеться бути з батьками у такий день.

1

Так розумію, у новій команді Тобі комфортно, незважаючи на те, що ти значно молодша від багатьох одноклубниць?

-  З «галичанками» я знайома давно, оскільки ще у складі команди Львівського училища фізичної культури (ЛУФК), яке я закінчила цього року, ми часто бували з ними на зборах. Проблем з адаптацією в «Галичанці» не було, адже в колективі панує дружня атмосфера, всі дівчата допомагають і підтримують одна одну. Я щиро рада, що свого часу обрала саме гандбол і потрапила на навчання до Львова.

2

Давай тоді згадаємо,  як гандбол увійшов у твоє життя?

-  А тут все просто (усміхається). Інакше й бути не могло, адже моя мама також  гандболістка. Майстер спорту. Навчалась в Київському спортивному інтернаті, а після закінчення – у Львівському університеті фізичної культури. І також колись (у 1991-1995 рр.) виступала за «Галичанку». Ії дівоче прізвище Лазорко. До речі, грала тоді разом з нашим тренером Тетяною Штефан.

Тобто спорт Тобі обрала мама?

-  Ні. Я сама. У 6 років. Родом я з Городенки Івано-Франківської області. Мама працює тренером у місцевій ДЮСШ. З дитинства я  тільки й чула про гандбол, і, звичайно, полюбила цей спорт. Сама попросила маму записати мене у гандбольну секцію. Згодом пройшла відбір  у Львівське училище фізичної культури, а невдовзі і у «Галичанку».

3

А чи викликали тебе до збірної команди України?

-  Так. У 2015 році грала за юнацьку збірну U-17 на відбіркових іграх до чемпіонату Європи у Будапешті. Тоді, на жаль, з групи ми не вийшли.

Пізніше виступала за молодіжну збірну U-19 в Білорусі також на відборі до чемпіонату Європи. Поступилися господаркам і команді з Данії – чемпіонкам Європи. Перемогли Польщу, але однієї перемоги для виходу з групи було замало.

А цьогоріч я їздила за молодіжну збірну U-20 у Чорногорію, де змагалися за путівку на чемпіонат світу. Ми потрапили у групу, в якій лише переможець кваліфікувався на чемпіонат світу. Перемогли грузинок, але програли два м’ячі чорногоркам –  вони й пройшли далі.

Отож, і за збірну зіграла чимало. Спортивна карєра будувалася успішно, але чи не заважало це навчанню?

-  Звичайно, було важко поєднувати. Але, по-перше, якщо не давати собі поблажки, спорт і навчання можливо сумістити! А по-друге, в училищі вчителі та вихователі у гуртожитку завжди допомагали надолужити пропущений матеріал. Тож разом з усім впорались. І я була нагороджена не лише похвальною грамотою «За здобутки у спорті», а й визнана  однією з кращих учениць ЛУФК  за підсумками 2015/2016 навчального року.

4

А куди поступила після закінчення ЛУФК?

-  Наразі до Львівського державного університету фізичної культури, бо хочу опанувати фах тренера. Але мене цікавить не лише ця професія, тому після закінчення ЛДУФК планую ще навчатися у інших ВНЗ.

Тетяно, і знову поєднувати тренування і навчання, але тепер на значно серйознішому рівні, ніж за шкільних років. Витримаєш взятий темп?

-  Аякже! Вчитися треба – то навіть не обговорюється. І гандбол - це моє життя, і я міцно пов'язана з ним. Це ж не тільки важко - тренування, збори, а й радісно - перемоги, командна єдність, емоції, які не передаш словами. Це те, що люблю. А хіба без любові можна жити?!

Поляк Тетяна (17 років)

 Народилася 27 липня 1999 року у м.Городенка Івано-Франківської обл.

Гандболістка ГК"Галичанка"(№ 17/99).

Майстер спорту.

Ігрове амплуа:ліва півсередня,центральна розігруюча.

Зріст 178, вага 63 кг.

У складі "Галичанки" – володарка Кубка України, учасниця Кубка Виклику-2015.

У складі молодіжної збірної України - учасниця відбіркових ігор до чемпіонатів Європи та світу.

 Освіта: студентка І курсу Львівського державного університету фізичної культури.

Хобі: бадмінтон,волейбол.

Життєве кредо: без любові не буває перемог.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: