У Калуші визначились переможці етапу Кубку України з фігурного катання

28 лютого 21:09
Переглядів: 240
фігурне катання

У п'ятницю, 27 січня, у Калуші завершився п'ятий етап Кубка України з фігурного катання серед юнацтва. 

У другий день змагань, 26 лютого, в юніорській категорії КМС у дівчат переможниця короткої програми харків'янка Аліса Панченко показала дещо полегшений варіант короткої програми, але виграла з пристойний запасом у суперниць завдяки другій оцінці - 40.98 бала. Каскад стрибків - потрійний фліп і подвійний тулуп поки фігуристці не підкорився, але й інші спортсменки не обійшлись без помилок. Киянка Міріам Абдулкарімова зірвала подвійний аксель, але це не завадило їй стати другою - 36.01 бала. Не підкорився цей стрибок й іншій представниці київської школи фігурного катання Ксенії Савчук, вона після короткої програми третя - 34.28 бала.

За відсутності лідерів у віковій категорії серед дівчаток 2007-09 р.н. свою першу перемогу на етапі Кубка України одержала харківська фігуристка Маргарита Колесник. Зараз вона за свій виступ отримала менше балів - 26.38, ніж на четвертому етапі в рідному Харкові, але цього разу Ріта посіла перше місце, а тоді це було лише шосте. Розміняла сьоме місце на попередніх змаганнях на другий результат інші харків'янка Софія Гордієнко - 26.07 бала. Третій результат підкорився киянці Анні Івановій - 24.59 бала.

У категорії МС до Калуша боротися за призові місця приїхали лише дві учасниці - Ольга Белінська і Марія Гаврилова. Обидві допустили в своїх коротких програмах багато помилок і обидві не втратили можливість виграти на цьому етапі. У Белінської після першого дня змагань у дівчат було 32.25 бала, у Гаврилової - 31.14 бала.

Повернулась до своєї звичної вікової категорії 2003-04 р.н. киянка Софія Нестерова і відразу ж видала на-гора чудовий результат. До феноменальної позначки у 60 балів їй не вистачило зовсім небагато - 59.19 балаАнна Ракович, яка перемогла на третьому етапі у Кривому Розі, змагання у Калуші завершила на другому місці - 45.03 бала. Перше потрапляння у призи вийшло у киянкиМарії Жданович - 43.28 бала.

З великим запасом, хоч в не зі своїми найкращими оцінками, виграла змагання у старшій віковій категорії серед дівчаток киянка Анастасія Архіпова - 102.18 бала. Одеситка Поліна Михайловська завдяки довільній програмі перебралась на другу сходинку - 72.74 бала. КиянкаЕвеліна Александрова припустилась у довільній програмі багатьох помарок, тому й опустилась на третю сходинку - 69.28 бала

Набравжись безцінного досвіду на чемпіонатах серед юнаків та юніорів, не знає собі рівних у категорії КМС Іван Шмуратко. Принаймні після короткої програми він відчував себе дуже впевнено - 48.40 бала. Другий результат виявився у дніпропетровського фігуриста Яна Ткалича - 41.31 бала. Третя позиція залишилась за Владиславом Пиговичем з Дніпропетровська -34.75.

В останній день змагань, 27 лютого, у своїх вікових категоріях перемоги здобули Аліса Панченко, Іван Шмуратко й Ольга Белінська.

Дуже драматичною виявилась розв'язка в юніорській категорії КМС серед дівчат. Як мінімум чотири учасниці змагань п'ятого етапу Кубка країни мали шанси на перемогу. Лідер після короткої програми Аліса Панченко, маючи у своєму арсеналі складний набір елементів, припустилась багатьох помилок і в довільній програмі стала лише четвертою. Харківська фігуристка ледь вистояла на вершині турнірної таблиці, але таки спромоглась перемогти, набравши в сумі 95.97 бала. Усього чотирма десятими поступилась переможниці змагань киянка Міріам Абдулкарімова - 95.57 балаЮлія Башинська, яка показала найкращі результати в довільній програмі, змогла ввійти до трійки найкращих з сумою 95.42 бала.

Зовсім трохи не дотягнув до першої сходинки у змаганнях КМС серед юнаків дніпропетровський фігурист Ян Ткалич. У лідера змагань Івана Шмуратка він виграв у довільній програмі і за набором елементів, і за технікою виконання. Але в сумі на вершині вистояв киянин Шмуратко -123.69 бала. У Яна Ткалича виявилось на бал менше - 122.36. Третє місце зберіг за собоюВладислав Пигович - 107.54.

З великим запасом виграла змагання серед дівчат у категорії МС Ольга Белінська. Якщо після короткої програми існувала видимість боротьби за перемогу на етапі з Марією Гавриловою, то після прокату довільної програми лідерство Ольги стало беззаперечним. У переможниці сума виявилась 101.13 бала, у Гаврилової - 85.96.

Прес-служба Федерації фігурного катання України

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: