У Калуському льодовому палаці тренуються хокеїсти та фігуристи

08 липня 18:23
Переглядів: 232
льодова арена

Калуський льодовий палац, мабуть, за весь період, відколи відбулося його урочисте відкриття, не працював так інтенсивно, як в ці червневі дні. Уже упродовж другого тижня каток цього спортивного комплексу, який цьогоріч став Івано-Франківським обласним комунальним підприємством «Льодова арена», інтенсивно використовується кожного дня від ранку до вечора. 15-хвилинні перерви на майданчику для катання на ковзанах тут робляться лише для того, щоб в черговий раз почистити лід.

З середини червня каток Калуського льодового палацу використовується для проведення навчально-тренувальних занять юних хокеїстів та фігуристів. А тренуються тут хокеїсти з Ужгорода та вихованці спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву з фігурного катання на ковзанах з Києва та Одеси. З останніми навіть приїхали до Калуша деякі батьки. І юні спортсмени, і дорослі (тренери та рідні фігуристів) обрали собі для тимчасового проживання готельний комплекс «Меркурій». Там, як вони кажуть, затишно, комфортно, готують досить смачні страви, але головне те, що відпочинковий заклад розташований поряд зі стадіоном «Хімік», де діти у вільний від тренувань на льоду час мають можливість займатися загальною фізичною підготовкою.

У льодовому палаці, де відбуваються навчально-тренувальні заняття юних фігуристів з Києва і Одеси, можна побачити серед них й чимало вже відомих спортсменів. Зокрема, тут проходить перший етап підготовки до нового спортивного сезону переможець міжнародного турніру в Словаччині (2010 р.), чемпіон України в одиночному фігурному катанні серед юнаків сезону 2013-2014 рр. Михайло Медуниця, танцювальна пара Ангеліна Сенькевич – Єгор Єгоров, яка минулого року дебютувала в юніорському чемпіонаті Україні та стала його бронзовим призером у танцях на льоду. Працює з цими обдарованими вихованцями Київської СДЮШОР з фігурного катання на ковзанах «Лідер» тренер міжнародної категорії Марія Тумановська. На заняттях на катку Калуського льодового палацу вона намагається якнайкраще підготувати цю танцювальну пару до участі в турнірі Гран-прі ISU, який у вересні поточного року проводитиметься в Японії.

З одеськими фігуристами одиночного катання займається теж дуже відомий тренер, у минулому призер чемпіонату Радянського Союзу з чоловічого фігурного катання, неодноразовий переможець юніорського чемпіонату СРСР та різних міжнародних змагань Георгій Старков. До речі, його вихованець Яків Годорожа є чиним чемпіоном України в одиночному катанні та був учасником Зимових олімпійських ігор 2014 року, що проводилися в Сочі, на яких посів дев'яте місце в командному заліку та 20 місце в особистому заліку.

Зі спортивними парами та фігуристами одиночного катання, які приїхали з Києва, проводить навчально-тренувальні заняття на катку Калуського льодового палацу не менш титулований тренер Олександр Артищенко, який у свій час чимало років пропрацював за кордоном.

Наставники юних фігуристів з Києва та Одеси у розмові зі мною зауважили, що мають велике бажання затриматися в Калуші якомого довше, оскільки влітку в цей період катки, на яких можна було б займатися з дітьми, фактично ніде не працюють. І не так їх уже й багато є в Україні, а в Калуші і ціни доступні, і якість катка їх повністю задовольняє.

Найближчим часом очікують тренери приїзду до міста хіміків зі столиці України та Одеси ще кількох груп фігуристів. Як вони кажуть, одні юні спортсмени будуть від'їждати додому, а інші сюди прибувати. Тренери сподіваються, що цей процес триватиме доти, поки знову не з'явиться лід на катках в їхніх містах, а батьки фігуристів будуть спроможні проводити оплату за тренування, проживання й харчування в Калуші своїх дітей.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: