У Кубку грають всі, а виграє "Енергія"!

04 травня 09:23
Переглядів: 204
Енергія привезла до Львова Кубок України з футзалу

Головні думки після фіналу восьми Кубка України, який пройшов у Черкасах.

Не сподобалось:

1. Мала кількість глядачів на трибунах. На це були як об'єктивні, так і суб'єктивні причини, але те, що зал на 600-800 місць не заповнився навіть на фінал, показує те, наскільки нашій країні цікавий будь-який спорт, окрім футболу. При цьому по місту було відмічено чималу кількість афіш, спортивні ресурси, як місцеві, так і всеукраїнські, активно повідомляли про місця і часу проведення матчу, але це не сколихнуло майже трьохсоттисячні Черкаси до аншлагу. Місце для фіналу восьми було обрано правильно зі стратегічної точки зору у всіх відносинах, але як показала практика одного місця і хорошої організації для повного залу замало. Це проблема не тільки футзалу, але всієї нашої спортивної культури.
 
2. Відсутність молодих яскравих осіб. Поки не поповнюється український футзал потенційними зірками і лідерами збірної, наразі є всі підстави стверджувати, що будемо варитися у власному соку і виїжджати на тих, що й раніше, але ще більш постарілих лідерах. Про що можна говорити, якщо з року в рік "кращим молодим" називають Володимира Разуванова? Зараз досить різні команди потрапили у фінал восьми, чотири з Першої ліги, але грали і показували себе тільки ті, хто вже давно на виду. Єдиним приємним винятком з цього правила були брати Грицини, які здорово додали зі старту сезону, і будемо сподіватися, що не задеруть носи, а продовжать прогресувати далі.

3. Прірва між командами Екстра-ліги та Першої ліги. У фіналі восьми були чотири команди другого дивізіону і троє з них грали з командами Екстра-ліги. Можна було відчути, що буде, якщо прямо зараз лідери Першої ліги посилять елітний дивізіон. Практика показала, що на даний момент по грі Перша ліга далека від Екстра-ліги. Якщо абсолютний аутсайдер еліти Спортлідер закидає шість такому ж молодому Моноліту, який потрапляє до фіналу чотирьох своєї ліги, то мимоволі починаєш думати, що буде в першому сезоні після розширення еліти, коли це, нарешті, станеться, новачки повторять шлях того ж Спортлідера, над яким всі так сміялися. Від цього не піти, щоб розвиватися, але очікування про рівень лідерів Першої ліги були трохи оптимістичніші.
 
4. Те, що у фінал запам'ятався вилученням Дмитра Клочко. Завжди дуже погано, коли після матчу згадується яскраве рішення арбітра і без нього не можна собі уявити результат гри. Після матчу вдалося дізнатися думку всього керівного складу українського футзалу з цього моменту, кожен з них упевнено заявив, що друга жовта картка стовідсоткова, що іншого рішення бути не могло. Дуже шкода, що в прекрасній грі, а саме таку показали фіналісти, був епізод, який по своїй яскравості перекрив і красивий гол Білоцерківця, і героїзм Пітулі в серії пенальті, і прохід з голом самого Дмитра Клочко.

Сподобалося:

1. Рівень організації. Можна багато говорити, що глядачі не прийшли, однак організований фінал восьми був на найвищому рівні. У цьому могли переконатися всі, хто таки ризикнув і потрапив в палац спорту Будівельник. Асоціація футзалу України і черкаська футзальная асоціація провели хорошу роботу, яку можна було відчути. Цього року всі сім матчів можна було спостерігати в прямому ефірі на Спорт 1 і Спорт 2, які стали великими друзями українського футзалу. Хоча й без невеликого негативу не обійшлося. Працювати є над чим і є куди поліпшуватися. Одним з найяскравіших провалів стала чорно-біла програмка всього змагання...
 
2. Суддівство. Коли став відомий список арбітрів, які відправляються в Черкаси, то в голові виникли великі сумніви про якість арбітражу. Так, ці люди відмінно себе проявили по ходу сезону, але на фінал восьми не поїхав жоден арбітр ФІФА, а як себе покажуть молоді і перспективні під таким пресом відповідальності - це велике питання. Зараз точно можна сказати, що експеримент вдався, хоча і були шорсткості. З відверто проблемних матчів можна згадати матч-відкриття, де до кінця гри градус піднявся неприпустимо високо. Є питання по кількох моментів в енергетичному дербі після того, як Ураган набрав п'ять фолів, є питання про фінал, коли подекуди судді прощали футзалістів, але не можна не визнати, що друга жовта картка Дмитра Клочко - це абсолютно чітке і формальне рішення згідно з правилами гри, хоча і суперечило духу тієї гри. Крім цього не було ніяких питань до молодого покоління українського арбітражу. 

3. Палац спорту Будівельник. Невелика, скромна, але чудова споруда в Черкасах, де знаходитися саме задоволення, а паркет залишає виключно позитивні емоції. Відмінна акустика навіть при невеликій кількості глядачів створює класну атмосферу і залишається тільки здогадуватися, щоб було б, якби таки зібрався аншлаг. У залі приємно перебувати, приємно грати, приємно дивитися і вболівати. Можу точно сказати, що він створює відмінну картинку для ТБ. До речі, доводилося проводити паралелі з залами іспанської Прімери, вже дуже схожий палац спорту в Черкасах на зали деякий скромних, але гордих команд в кращій футзальної лізі Європи.
 
4. Найвищий рівень гри грандів. Матчі Ураган-Енергія і Локомотив-Енергія показали справжній спектакль і всі, хто їх бачив, отримав колосальне задоволення. Саме такі ігри є найкращою рекламою футзалу. У них було все, що потрібно: швидкість, рух, передачі в дотик, найвища техніка, красиві голи, моменти, запаморочливі сейви голкіперів, напругу, характер і ще багато і багато смачного. Поки при такій грі ми ще можемо показувати високий рівень і в душі сподіватися на високі результати на міжнародній арені. Тільки потрібно це зберегти і розвинути незважаючи ні на що.
 
До всього іншого глядачі стали свідками парочки унікальних рекордів, адже Максим Павленко восьмий раз у своїй кар'єрі виграв Кубок України, тільки Енергія і Локомотив могли розіграти серію пенальті з рахунком 2:1, а ще з'явилася нова приказка... У кубку грають всі, а виграє Енергія!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: