У Львові обрали коментаторів матчу ФІДЕ за звання чемпіонки світу з шахів

16 лютого 16:30
Переглядів: 113
шахи

Львів готується приймати матч ФІДЕ за звання чемпіонки світу з шахів. Наразі завершився підбір п’ятьох коментаторів. Ними стали Михайло Олексієнко, Віта Криворучко, Неллі Алексанян, Марта Літинська та Адріан Михальчишин, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Як розповіли у Львівській дирекції з організації та проведення чемпіонського матчу, на змаганні працюватимуть дві студії – україномовна та англомовна. При пошуку кандидатів на коментаторів було декілька вимог, серед головних – відмінне знання української та англійської мов та уміння грати в шахи.

«Усі коментатори - львів'яни. Вони добре володіють англійською та українською мовами та грають в шахи, а тому легко зможуть порозумітись з гостями, більшість з яких будуть відомі артисти, спортсмени, вчені та, безумовно, шахісти», - зазначили організатори Матчу.

За словами Неллі Алексанян, матч між Марією та Хоу буде дуже цікавим.

«Добре пам’ятаю батьків Анни та Марiї Музичук юними, закоханими у шахи наприкiнцi 80-х рокiв. Тепер їх донька Марiчка Музичук готується до матчу на звання Чемпіонки світу з Хоу Іфань. Це буде дуже цікава боротьба. У разі успіху нашої землячки, Львiвська шахова школа отримає новий поштовх для розвитку та відродження своїх традицій», - зазначила Неллі Алексанян.

Нагадаємо, що 1 березня 2016 року у Львові розпочнеться Матч ФІДЕ за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою Марією Музичук та претенденткою на титул китаянкою Хоу Іфань. Матч складатиметься з десяти партій та триватиме до 18 березня.

Довідка.

Неллi Алексанян народилась 3 жовтня 1974 року у Львовi. Шахами почала займатись у вiцi 6 рокiв у Вiктора Щербакова.

Досягнення:

Третє мiсце у Всесоюзних Iграх учнiв Спортшкол профспiлок, Баку, 1987. Перше мiсце у Командному Чемпiонатi профспiлок СРСР (перша дошка, дiвчата), Львiв, 1987. Перше мiсце у Командному Чемпiонатi профспiлок СРСР (перша дошка, дiвчата), Волгоград, 1988. Перше-друге мiсце у Чемпiонатi України (дiвчата до 17 рокiв) Ворошиловград, 1988 (у вiцi 13 рокiв). Першi мiсця в українських дiвчачих турнирах (Київ 1987, Хмельницький 1987, Краматорськ 1988). Мiжнародний майстер серед жiнок з 2005 року. Останнi роки, незважаючи на невелику кiлькiсть зiгранних турнiрiв, одержала перемогу над такими шахiстками як Наталя Погонiна, Пенг Жаокiн, Наталя Жукова. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: