У Львові стартує престижний міжнародний тенісний турнір "ITF LION CUP-2016"

06 липня 16:09
Переглядів: 233
теніс

З 10 до 17 липня ц.р. на відкритих кортах палацу спорту «Україна» (колишній «Спартак», вул. Мельника, 18) у місті Львові стартує престижний міжнародний тенісний турнір III категорії «ITF LION CUP».

За головні призи турніру позмагаються найсильніші молоді тенісисти віком до 18 років не тільки з України, а ще з 27 країн світу.

Зокрема на турнір до Львова заявилися спортсмени з України, Туреччини, Франції, Росії, Швейцарії, Аргентини, Польщі, Сербії, США, Норвегії, Німеччини, Литви, Естонії, Словаччини, Румунії, Угорщини, Чехії, Ірландії, Латвії, Болгарії, Швеції, Бельгії, Молдови, Канади, Індії, Нової Зеландії та Бразилії.

Загальна кількість учасників – 128 спортсменів, з яких 64 гравці стартуватимуть з кваліфікації, стільки ж гравців серед хлопців та дівчат змагатимуться в основній сітці турніру.

16 липня на відкритих кортах палацу спорту «Україна» відбудуться фінальні змагання у парному розряді.

Фінали серед гравців одиночного розряду заплановані на 17 липня.

9 липня у приміщенні федерації тенісу Львівщини відбудеться реєстрація учасників, 10 липня відбудуться усі кваліфікаційні матчі.

11 липня стартуватимуть матчі в одиночному розряді серед хлопців та дівчат.

На турнірі ITF LION CUP серед хлопців Львівщину представлятимуть троє тенісистів: Святослав Ільницький зіграє в основній сітці, а Ярослав Сокирка та Андрій Тавпаш боротимуться за вихід до основної сітки через кваліфікацію.

Серед дівчат представництво львівської школи тенісу буде більшим: Анна Мартимянова та Анна Гінка зіграють в основній сітці одиночного турніру, а Анна Нападій, Софія Бабич, Марта Тавпаш, Аліна Цюрпалевич та Ірина Тристан стартуватимуть з кваліфікації.

Першим сіяним турніру буде Микита Маштаков з Хмельницького. У світовому рейтингу гравців віком до 18 років він перебуває на 86 місці. Харків’янка Марина Чернишова буде другою сіяною серед дівчат. У світовому рейтингу вона посідає 164 місце. Ангеліна Шахрайчук з Києва, яка у світовому рейтингу посідає 213 місце, на турнірі ITF LION CUP буде четвертою сіяною.

«Турнір, який проводиться під егідою ITF, ми започаткували у 2009 році, - каже директор турніру ITF LION CUP  Анатолій Стасюк. - У 2009 та 2010 році турнір третьої категорії ми проводили під назвою ITF Ukrzakhid. Міжнародний турнір, у якому визначаються кращі тенісисти віком до 18 років, проводимо уже восьмий рік поспіль. З 2015 року у зв‘язку із зміною керівника федерації тенісу Львівщини, турнір змінив назву на ITF LION CUP. З 2011 року турнір став четвертої категорії, однак у 2016 нам вдалося повернути третю категорію, яка є більш престижною. Третя категорія – це забезпечення усім необхідним учасників основної сітки турніру одиночного і парного розряду. Мова йде про проживання та харчування спортсменів і їхніх тренерів. Також повністю під нашою опікою забезпечення усім необхідним суддівського корпусу. Повірте, це великі витрати.

До речі, турнір третьої категорії, який відбуватиметься у Львові, - один на всю Україну. Вищий за рейтингом турнір, а саме другої категорії до 18 років під егідою ITF, проводить Федерація тенісу України у Черкасах. Що цікаво, Федерація тенісу України таки вмовила голову Федерації тенісу Львівщини Ростислава Мельника взяти на себе цей турнір. Проблема в тому, що через значні фінансові затрати цей турнір ніхто не хоче брати під свою відповідальність. Львів обрали не випадково, оскільки ми добре справлялися з попередніми змаганнями і маємо певний досвід та напрацювання у цьому. Більше того, Львів – місто, яке дуже подобається людям. До нас приїжджають з великим задоволенням».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: