У Львові ветерани "Карпат" навчали юніорів командному патріотизму

08 листопада 19:11
Переглядів: 142
Карпати Шахтар

У першості юніорів «Карпати» знову здолали «Динамо». Це вже сьома поспіль перемога «левів» у чемпіонаті. Тренеру команди Андрію Тлумаку вдається і далі мотивувати своїх підопічних на кожну гру. Наставник відкрив свою таємницю. Річ у тім, що хлопці виходять на поле не очки здобувати, а відстоювати честь клубу. Виявляється, патріотичне виховання гравців – складова частина роботи Тлумака.

Головний тренер юніорської команди Андрій Тлумак вважає: самої лише підготовки недостатньо для того, щоб добре грати у футбол. Важливим є і патріотичне виховання гравців. Тому і запросив на розмову із хлопцями львівських ветеранів.

«Я ініціював цю зустріч, тому що вважаю, що молоді футболісти повинні знати історію нашого клубу, знати, як створювалася наша команда і, взагалі, як вигравались трофеї. Хочеться, щоб ми пішли їхніми слідами. А без історії нема майбутнього», – вважає Андрій Тлумак.

Тож розповісти молодим про історію клубу тренер запросив таких легенд як Ростислав Поточняк, Самсон Годвін, Степан Юрчишин та Габор Вайда.

«Склад був «атомним». До нас тоді приїжджали московські команди і, якщо вони грали внічию, то були дуже раді. Був такий воротар «Торпедо» Анзор Кабозашвілі. Він показував мені після гри свої рукавички – вони були мокрі від поту», – згадує 70-річний екс-воротар «Карпат» Габор Вайда.

Таких історій у кожного із ветеранів – сотні. Особливо вразила юних футболістів розповідь Степана Юрчишина про втечу із київського «Динамо».

«Вони хотіли, щоб я підписав контракт.  Я кажу: «Добре, але спершу поїм». А сам сів на потяг і втік до Львова. Тобто, мене на два тижні відправили в Піцунду. Я там півмісяця ховався. Ніхто не знав, де я. А потім мене на два тижні відправили в готель «Закарпаття». Біля мого будинку чергувала міліція… Лобановський дуже хотів, щоб я все-таки, був у «Динамо». Та й і Блохін, і команда тоді була потужна: Блохін, Буряк, Бєссонов. Там великі футболісти грали. Але вибрав я все-таки «Карпати», – радо розповідає Юрчишин.

А от Самсон Годвін тричі покидав «Карпати», і щоразу за власним бажанням. Втім, знову і знову футболіст повертався до Львова.

«Я був у Казахстані. Підписав контракт на півроку, на правах оренди. Відіграв три місяці і залишалось ще два місяці до завершення угоди. Тоді, пам‘ятаю, я підійшов до президента клубу і сказав йому: «Мені тут узагалі нічого не подобається. Я хочу повернутися до Львова». Він каже: «Ще ж 2 місяці залишилося». Я йому: «Я знаю! Але я не хочу тут більше залишатися». Він відповів: «Добре!», і я повернувся до Львова. Потім поїхав до Білорусі на рік-півтора. Все одно хотів повернутися, тому що відчуваю себе тут, як вдома. «Карпати» для мене – це життя», – зізнається Годвін.

Усі ці історії – окремий урок для кожного футболіста команди юніорів. Так Андрій Тлумак бажає привити своїм підопічним дух карпатівського патріотизму, що передається від гравця до гравця уже впродовж п’ятдесяти років. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: