У Львові відбудеться Всеукраїнський день боча

03 серпня 17:55
Переглядів: 389
Боча

З ініціативи обласного центру «Інваспорт» й за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації 14 серпня 2016 року відбудуться змагання з боча в рамках Всеукраїнського дня боча.

Початок о 15:00 год. біля центрального входу в торгово-розважальний центр King Cross Leopolis («Ашан») на виїзді зі Львова, в селі Сокільники Пустомитівського району за адресою вулиця Стрийська, 30.

До участі в змаганнях зголосилися команди з міст: Львів, Київ, Херсон, Одеса, Горішні Плавні (Полтавської області).

Львівську команду представлятимуть 8 провідних спортсменів України за останніми результатами Чемпіонату України з боча.

Серед основних завдань цих змагань:

- Популяризація боча, як виду спорту, зважаючи на те, що для деяких людей з порушеннями опорно-рухового апарату це єдино можливий вид спортивних занять.

- Привернення уваги до проблем людей з особливими потребами, які займаються фізичною культурою і спортом.

- Збір коштів для оплати участі кращих спортсменів України у Європейському турнірі з боча, що відбуватиметься 6-10 жовтня 2016 року в м. Познань Республіки Польща.

Усіх бажаючих, в т.ч. й всіх відвідувачів торгового центру, незалежно від віку та фізичного стану, запрошуємо взяти участь і спробувати зіграти в боча.

Довідково.

Боча (в перекл. з іт. Bocce означ. "куля") - це гра з м'ячем, різновид боул-спорту (boules sport), поруч з боулзом і петанком, походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі та в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Спорт також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та південній Франції (ліонський боул).

Гра відбувається між двома гравцями або двома командами (по два, три або чотири гравці в кожній). Матч розпочинається випадково вибраною стороною, якій надається можливість кинути менший м'яч джек з одного кінця ігрового поля в зону довжиною 5 м.

Розміри корту: 12,5м х 6м. Набір м'ячів для боча складається з шести червоних, шести синіх м'ячів та одного білого джек-бола.

За етикою та духом гри боча подібна до тенісу.

Існує сім ігрових дисциплін. У кожній дисципліні можуть грати учасники будь-якої статі. Це такі дисципліни:

- Індивідуальна BC1

- Індивідуальна BC2

- Індивідуальна BC3

- Індивідуальна BC4

- Пари –для спортсменів класифікації BC3

- Пари –для спортсменів класифікації BC4

- Команди –для спортсменів, класифікованих як BC1 та BC2.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: