У Львові відбувся "Кубок Лева" із японського єдиноборства кудо

06 лютого 16:45
Переглядів: 144
кудо

У Львові завершився всеукраїнський «Кубок Лева» з кудо. Як володіють японським єдиноборством, демонстрували майже дві сотні атлетів.

Кудо – доволі молоде єдиноборство. Виникло наприкінці минулого століття як гілка карате. Спершу мало назву дайто джуку. І лише у 2000-му стало самостійним видом і отримало сучасну назву. Головний суддя змагань Ігор Самохін розповів: «Дайто джуку карате-до» перекладалося як «нема єдиних воріт, які виводять на великий шлях», тобто нема єдиного способу вдосконалення. Кудо розиваває людину не лише як бійця, а й як члена суспільства».

Поєдинки із кудо – це повноконтактні дуелі. Суперника можна бити руками, ногами, колінами і головою. В арсеналі є й кидки, больові та удушливі прийоми. Дуелі на татамі дуже наближені до реальних умов. Учасник турніру Дем’ян Безушко поділився враженнями: «Суперник був не таким сильним, як я думав. Я бив руками і ногами в голову».

Ще один учасник змагань 7-річний киянин Ілля розповів: «Займаюся кудо вже 1,5 року. Мені подобається цей спорт, бо я буду вміти захищати своїх маму, тата, дідуся і бабусю».

«Кубок Лева» став традиційним. Цього разу він зібрав кудоїстів уже вчетверте. На татамі помірялися силами майже 200 учасників.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: