У Львові вiдбувся турнiр зi старовинної французької гри - петанку

10 червня 12:40
Переглядів: 166
петанк

У вихiднi бiля Порохової вежi провели змагання "Leopolis Cup 2014". Два днi учасники зi Львова, Ужгорода, Мукачевого, Києва та словацької Братислави змагались у вправностi кидати кулi.

"Для Львова гра в петанк -- наразi новинка, хоча турнiр ми проводимо другий рiк поспiль, -- розповiдає „Експресу” Олег Пiх, один iз засновникiв Львiвського петанк-клубу. -- Виник петанк ще у серединi XIX столiття у Францiї. Грають у нього командами по двоє (дуплет) чи по троє (триплет) людей.

Учасник кидає дерев'яну кулю, яка називається кошонет, на вiдстань 6 -- 10 метрiв. Iншi гравцi повиннi кинути свої металевi кулi так, аби максимально наблизити їх до кошонета або ж вибити кулi суперникiв. До слова, металевi ядра дуже важкi -- 730 грамiв. Гравець може мати рiзнi функцiї в грi: якщо вiн вибиває кулi суперника якомога далi вiд дерев'яної, його називають шутером, якщо ж намагається влучити найближче до кошонета -- пойнтером".

Результат гри у петанк визначають у балах -- командi-переможницi
нараховують стiльки балiв, скiльки куль розмiщено ближче до кошонета, нiж найближча куля суперника. Тобто це може бути лише
кiлька очок. У середньому гра триває 45 хвилин.

На змаганнях у Львовi найкращими у дуплетах стала команда Петра Гойса з Ужгорода та Яна Газдiка з Братислави. У триплетах перемогу здобула збiрна учасникiв iз Закарпаття.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: