У Львові відзначено Всеукраїнський день боча

15 серпня 10:00
Переглядів: 143
Боча

З ініціативи обласного центру «Інваспорт» й за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, 14 серпня 2016 року в торгово-розважальному центрі King Cross Leopolis («Ашан») відбулися відкриті показові змагання з боча в рамках Всеукраїнського дня боча.

Учасників змагань вітали заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба, начальник обласного центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв та суддівський корпус.

Такі змагання, окрім Львова, розпочалися одночасно також в містах Київ, Херсон, Одеса, Горішні Плавні (Полтавської області).

Львівську команду представляли 8 провідних спортсменів України за останніми результатами Чемпіонату України з боча.

Ці змагання мали за мету:

- Популяризацію боча, як виду спорту, зважаючи на те, що для деяких людей з порушеннями опорно-рухового апарату це єдино можливий вид спортивних занять.

- Привернути увагу до проблем людей з особливими потребами, які займаються фізичною культурою і спортом.

- Зібрати кошти для оплати участі кращих спортсменів України у європейському турнірі з боча, що відбуватиметься 6-10 жовтня 2016 року в м. Познань Республіки Польща.

Усі бажаючі, хто цього дня відвідав торговий центр, незалежно від віку та фізичного стану, зміг взяти участь і спробувати зіграти в боча.

Довідково.

Боча (в перекл. з іт. Bocce означ. "куля") - це гра з м'ячем, різновид боул-спорту (boules sport), поруч з боулзом і петанком, походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі та в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Спорт також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та південній Франції (ліонський боул).

Гра відбувається між двома гравцями або двома командами (по два, три або чотири гравці в кожній). Матч розпочинається випадково вибраною стороною, якій надається можливість кинути менший м'яч джек з одного кінця ігрового поля в зону довжиною 5 м.

Розміри корту: 12,5м х 6м. Набір м'ячів для боча складається з шести червоних, шести синіх м'ячів та одного білого джек-бола.

За етикою та духом гри боча подібна до тенісу.

Існує сім ігрових дисциплін. У кожній дисципліні можуть грати учасники будь-якої статі. Це такі дисципліни:

- Індивідуальна BC1

- Індивідуальна BC2

- Індивідуальна BC3

- Індивідуальна BC4

- Пари –для спортсменів класифікації BC3

- Пари –для спортсменів класифікації BC4

- Команди –для спортсменів, класифікованих як BC1 та BC2.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: